Üzücü Bir Tur:(

Scudo

lacordelio

Üye
Tepki
92
@Hasan Hakan Koç

abi gerçekten kızmamak delirmemek elde değil...daha bir hafta önce geçtiğim yollardaki tüm ağaçlar yeşillikler yok oldu.kahrolmamak elde değil.bir de izlemesi öyle acı ki:(
bu arada pilotlar arkadaşım dedin..selçuktan kalkan uçaktakilerde bizim paraşüt okulundaki pilotlar:)
bu arada havalar müsade etsede bir tur yapsak.çok özledik sizi:)

ezgi's

Üye
Tepki
18
bu yangınları kasıtlı olarak başlatanları kınıyorum gerçekten. sayenizde önemli bir noktaya değinilmiş olundu. bir egeli olarak gerçekten çok üzüldüm. fotoğraflar ve anlatımlarınız için teşekkürler

R4UF

Aktif Üye
Tepki
33
:boese157: bu ormanları yakan insanları annayamıorum nası bi mantıktır :boese157: gerçi annamaya gerek yok yapan kişi zaten vatan hainidir bence:boese157:

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

gokturkgunal

Aktif Üye
Tepki
129
Yaşam alanlarımızı yaşanmaz bir hale büründürürken, kaçtığımız, sığındığımız canım ormanlrımızın böyle hoyratça gikkatsilikler yüzünden yanması, yok olması, bilinç düzeyimizin eksikliği ve günün birinde sığınacak limanımızın kalmayacak olması... Üzücü ve malesef çaresizce hayıflanmaktan başka bir şey de yapmıyor, yapamıyoruz. Ne demeli bilmiyorum ki!

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Bir kaç seçenek var;

*Ne yazık ki her seferinde denize süper manzaralı yerler yanıyor..Neden acaba?
İnsan bu kadar alçak nasıl olabilir?Kasti olarak ateşe verilmesi...

*Mangal sefası sonrası söndü zannedilen közler..Çevreyi pisleten insanlar yüzünden olabilir...İçtikleri bira,kola,gazoz şişelerini gelişi güzel etrafa atıyorlarsa cam kırıkları büyüteç gibi güneşle birlikde alev çıkarmış ve bu yüzden de yangın çıkmış olabirlir..

*Doğan yangın diyeceğim ama hiçde diyesim gelmiyor..

*Bir yerde okumuşdum bir sapıklık durumu var.Orman yakıp kendini tatmin edenler..İnanmamışdım ama gerçekmiş!.....?!?!@+^%&/......

Lütfen orda yaşayan arkadaşlar gelecek sene yine aynı yerin resimlerini burda yayınlayabilirmisiniz? Merak ediyorum villa yada otel olacak mı oralar??

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Bu seferki turu çok da beğenerek okuyamadım.

Valla bir ara okurken tüylerim diken diken oldu. Fotoları gördükçe canım ormanların yok oluşu beni çok üzdü.

Umarım iki ayaklı bir canlı sebep değildir.

Paylaşım için teşekkürler. :(

• Beğen
Tepkiler: lacordelio

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok üzücü.Bölge bölge yakiyorlar ülkemizi her bölge ardarda.Emegin için tesekkürler.İnsan resimlere çaresizce bakiyor.Kendi ülkemizde bu çaresizligi yasatiyorlar.Gerçekten çok üzücü:(

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Kutlu, paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Ülkemiz okadar güzelki, birçok ülkenin veya grupların gözü var ülkemizde. Adamlar milyonlarca euro harcayıp çöllere yapay göller, suni ormanlar yapıyorlar. Bizim herşey ayağımızın altında ve doğal.. Buna bile sahip çıkılmıyor! Demekki seçtiğimiz insanlar birçok konuda olduğu gibi bu konuyuda ihmal ediyor, görmezden geliyorlar.

Türkiye'mizin insanında bilinç sorunu da olduğundan malesef sadece devlet yetkilileri değil kendi içimizden olan insanlar da köstek oluyorlar. (yaktıkları mangalı söndürmek, çöpleri ormana atmak, deli gibi benzin içen ve çevreyi kirleten araçlar almak vs..vs..)

Yıkmak çok kolay, yapmak ise çok zor.. birgün yıkacak birşey kalmadığında insanlar tam olarak "bilinçlenip" yapmaya başlayacaklar sanırım.

İnşallah tamamen yıkılmadan insanlar acilen "bilinçlenmeye", "akıllanmaya" başlarlar..

tabi bu arada jimi1984 doğru söylüyor bence 1-2 sene sonra oralarda villalar dikilmişse olay zaten kökten organize..

• Beğen

extremunction

Daimi Üye
Tepki
198
paylaşım için teşekkürler, insanın aklına bu yangınları canlı canlı görmeden kazınmaz böyle durumlar, yardımcı olduğun için de ayrıca teşekkürler.

herkesin tahmin ettiği gibi her hükümetin rant için yaz aylarında uygulayabileceği bir durum gördüklerimiz. hiç de merak etmiyorum ki sizin de dediğiniz gibi bir iki yıl içinde imar izni çıksın da birkaç site ve villa görmeyelim...

bir de sadece yangında güzelim ciğerlerimiz ormanlarımız yanmıyor. binlerce küçük canlı da yerinden yuvasından ve hatta canından oluyor. ağaç deyip geçenler yeşillerimizi yakmaya acımıyor, hiç mi vicdanları yok her kim yapıyorsa bu canlıları düşünmüyor, hesabını kimlere verecekler... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

murti06

Üye
Tepki
2
YÜRÜYEN KÖŞK
geçenlerde bir gazetede okumuştum bu üzücü resimleride görünce aklıma geldi hemen bir yerden hikayeyi kopyaladım

Atatürk bir gün çiftliğe gittiğinde, Köşk'ün hemen yanındaki Ulu Çınar ağacının dallarını kesmeye çalışan bir bahçıvan ile karşılaşır. Hemen bahçıvanı yanına çağırarak bunun nedenini sorar. Görevli bahçıvanın cevabı şöyledir: Ağacın dalları uzamış, binanın duvarlarına dayanmıştır. Aldığı cevaptan tatmin olmayan Atatürk, düşünülmesi bile imkansız olan bir emir verir.

"AĞAÇ KESİLMEYECEK, BİNA KAYDIRILACAK"

ve şimdi bu ve benzeri yangınları gördükçe akıllara gelen "ordan ormanlar kalkarsa binalar dikilir" zihniyetindeki sabotajcılar geliyor. Böyle bir Lidere sahip bir memleketin evlatlarından nasıl bunu yapacak kadar hain yada içtiği sigara izmaritini camdan dışarı fırlatabilen düşüncesizler çıkabiliyor

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
yanan yok olan biraz geçmişimiz biraz geleceğimiz

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Yanan ormanlarımız ne kadar acı:boese157: Çocuklarımıza bizden sonraki nesillere dünyayı böylemi bırakacağız.Ormansız ve susuz bir dünya:( Paylaşım için teşekkür ederim.Ancak keşke o yangın olmasaydı ve siz güzelliklere doğru pedal bassaydınız...

• Beğen

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bugün haberlerde izledim 1883 futbol sahası kadar yer yanmış valla bu yıl mı yandı yoksa birkaç yıl toplamımı orasını tıkınmaktan duyamadım :D yangın olmasa çok daha güzel bir gezi olacakmış. pedallarına sağlık paylaşım için tşkler

• Beğen

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Yakın bir gelecekte artık ormanlarımız için endişe duymamıza gerek kalmayacak,çünki orman kalmayacak.Tüm değerlerimiz gibi ormanlarımızı da bir güzel yok ediyoruz.Güzel ama üzücü paylaşımınız için çok teşekkürler...:(

• Beğen