Uzaklara Yarışmak [Trans Continental Race No:4]

Tepki
224
İsim
Ataberk
Bisiklet
Diğer
An itibariyle yarıştan toplamda 6 kişi çekildi. Kristof'un durmaya niyeti yok gibi 480Km oldu bile.

Kristof Allegaert CP1'e ulaştı. Bu adam hakketen sorunlu :) İlk 24 saati 640KM 26.8avg ile bitirdi. CP1'de muhtemelen 3-4 saatlik uykuya çekilir.

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
İnanılmaz bir yarış ... le mans gibi bir durum...tabi çok daha fazlası... bilmiyordum öğrenmiş oldum
Desteklemek takip etmek duyurmak lazım

• Beğen
Tepkiler: Taygun Kon

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@MehmetAliB.
Hocam belki de sebep, başka ülkeleri de bu heyecanın içine çekip, katılımcı sayısını arttırmaktır. Yani ben yazıdan biraz da bunu anladım.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bu yarışın varlığından TV lerin ve gazetelerin haberleri var mı acaba? Duyurmak lazım ben hiç görmedim Türkiye nin çıkarılacak olmasından haberleri olsaydı belki bir etki yaratabilirlerdi...

Canları sıkılınca tek yaptıkları kamerayı alıp pazara çıkmak indirim veya pahalılık tan bahsetmek.
Bir de tüm Türkiye İstanbul dan ibaret... İstanbulda bu gün.... İstanbullular ...ile başlayan cümleler midemizi bulandırdı artık..
Habercilik bu değil

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Habere konu olması için haberi yapacak habercinin yakinii ya da tanıdığı bu işi yapacak ya da biri wassuptan ihbar edecek :D

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Edelim baba... durtelim... fetocu bunlar diyelim... :):):) sakız GİBİ aynı haberleri izliyoruz... ki ben TV yi acmam doğru dürüst .. deprem vs olana kadar haber bu diyor adamlar...
İngiliz bir araştırma kurumunun yaptığı araştırmada en nefret edilen meslek grubu gazeteciler, siyasetçiler ardından sporcu ve sanatçılar çıkmıştı..gazetede okumuştum

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Soner Közen
Katılımcı sayısında sorunları bulunmuyor, onu öğrenmiştim. Yarışa katılmak için 1000'den fazla başvuru yapılıyormuş, yarışabilen kişi sayısı 200. Bunların öncelik tanınanları var. Veteran denen zaten yarışta tecrübeli olanlar, derece yapanlar.

Başka ülkelerden de ilgi oluşması düşüncenize hak veriyorum. Muhakkak organizasyon ve sponsorlar bunu isteyecektir. Yalnız bitişin Türkiye'den başka bir yere alınması yol şartlarının kötülüğüyle beraber asıl ilgisizlikten kaynaklanıyor bence. Ülkemizin tanıtımını da yapacak uluslar arası bir bisiklet organizasyonu burnumuzun dibinde bitiyor ama biz bu oluşuma ilgizisiz kalıyoruz. Mesela son günki toplu sürüşte Türk bisikletçi sayısına bakıyorum çok az. Kafede karşılama yapanlara bakıyorum çok az.

Transcontinental adı üstünde Kıtalararası bisiklet yarışı. Avrupa'dan Asya kıtasına Türkiye'den girmek yerine tek bir alternatif görünüyor. Cebelitarık'tan Afrika kıtasına gitmek...

Umut ediyorum bir çok bisiklet topluluğu Çanakkale'de karşılama yapar, misafirperverliğini gösterir, son günki herkese açık toplu sürüşe katılır.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bu konunun üzerinde durmak lazım... bu akşam bazı gazetelerin spor sayfalarına mail atacağım
Arkadaşlar bence TV kanallarının iletişim adresleri whatssapp vs ne varsa biraz durtelim
Biraz üzerine dusersek görmezden gelemezler

• Beğen
Tepki
69
Katılım ücreti hakkında bilgisi olan var mı?? Ayrıca yol bilgisayarını katılımcılar için organizasyon mu sağlıyor??

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ortaya bir fikir atıyorum;
Benzer bir yarış Türkiye içerisinde yapılabilir mi?
Kaç km olmalı?
Sizce kaç kişi katılır?
Kaç kişi tamamlayabilir?

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Eser Sevinç Eskiden olsa yapılamaz derdim. Yalnız Velotürk oluşumu gibi maddi amaç gütmeyen gönüllüce sosyal sorumluluk projeleri peşinde koşan insanlar görünce olabilir diyorum.

Bu iş için önce projeyi ortaya koyacak kişiler lazım. Bisiklet toplulukları olabilir, bisiklet malzemesi distribütörleri olabilir. Aslında il veya ilçe belediyeleri de olabilir ama bizim memlekette belediyecilik toplum hizmeti için değilde ticarethane gibi çalışıyor. Valilikler çoğunlukla böylesi organizasyonlara toplum sağlığı adına destek verir.

Kaç km olacağı aslında başlangıç ve bitiş noktalarına dayanıyor bence. Mesela Rize'den Aydın'a. Araya TCR gibi 4 kontrol noktası (yarışı zorlaştırma) yerine 2 nokta seçilebilir.

50 kişi katılır diye bi rakam sallayayım. Hayat gailesinin zor olduğu bir ülkede yaşıyoruz sonuçta. Yarışı bitirebilmiş sayılmak için zorluğuna göre süre barajı konur.

İyi olur, hoş olur, tadından yenmez:)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Zaten var iken katılmak.. mümkün değil ise destek olmak lazım.

Bu gidişle Yakında TV den izlediğimiz bir etkinlik olur...

• Beğen
Tepkiler: Groims

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Meşhur Türk yarışmacılardan birkaçı

55 // Avni Berk Okyay
206-A // Burkay Günay
206-B // Muammer Yildiz

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/turk-jpg.79964/

206 - cuvara içiyor :ssrtcbya::kötü:

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kerem Groims
Tabi ki bu yarışın içerisinde olmak o heyecanı yaşamak bile büyük deneyim, 15 sene sigara içen ve 3 yıldır bırakmış birisi olarak zaten sigara içenlere de karşı değilim :) herkesin kendi tercihi.

• Beğen
Tepkiler: Groims

BF Okuru

Üye
Tepki
2

Kristof Allegaert çıldırdı. En yakın rakibi ile arasında 220 km ve bir ülke, Hırvatistan var. CP4 e 244km. Geçen 5 gün içerisinde sadece 6 saat durmuş.

(link)

Geçen senelerden Kristof
as.jpg

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nedir yarış dedikoduları? Karadağ'a vardılar mı?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Klasik yarışlara çok ilgim yok ama bu yarış ... çok başka çok gerçek...

Ancak cidden acımasız

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bu yarışa isterseniz gönüllü destek olabiliyorsunuz. Gerçekten ihtiyaçları oluyor çünkü.

Yapabileceğiniz şeyler,

- Kontrol noktalarında görevlilere yardımcı olmak.
- Kontrol noktalarında görevli olmak.
- Yolda -eğer rota üzerindeyseniz- çaktırmadan bisikletlileri kontrol etmek (kural dışı bir şeyler yapıyorlar mı diye).
- Bisikletli takipçisi olmak; size 1 veya daha fazla bisikletli veriyorlar, onlardan siz sorumlu oluyorsunuz. Sosyal medya hesaplarını takip edip ne durumda olduğunu bildiriyorsunuz, sürekli konumunu takip edip yarışı düzenleyen ekibe raporlama yapıyorsunuz. Yani bilgisayar başından bile yardımcı olabiliyorsunuz :).

Bunun için anna@transcontinental.cc 'ye mail atmalısınız. Ama sanırım bu sene için artık gönüllü almıyorlardır.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eser Sevinç
Muhtemelen sigara içen tek yarışmacı da Türk'dür... :) :) :)

@ataberkdönmez
Anladığım kadarıyla Cyclocross tipte özel bisikletlerle yarışıyorlar. Herifler bizim belki de bir ömür kullanabileceğimiz aletleri bir yarışta tüketiyorlardır. Bunlara kimler sponsor oluyor acaba. Pek tanınmış marka ismi göremedim.

Bir kaç tane göbekli abi gördüm. Bu da bana moral oldu... :)