Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uyumsuz ekipman sıkıntısı!, Bu parçanın adı nedir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mesut. tarafından paylaşıldı.

1. Mesut.

Mesut. Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle herkese merhaba, ( Bu arada Kadir gecemiz mübarek olsun ! ;) )

Şimdi benim kafamın basmadığı bir sıkıntıda sizlerden fikir almak istiyorum. Scott s30 yol bisikleti kullanıyorum bir kaç yıldır, tiagra setli. Vites kolları 3x9 , yanlış saymadıysam aynakol 39-52 ruble 11-25 (10lu set :) ) . Yani bir tanesi baştan iptal:( , ancak asıl sorunu önde yaşıyorum. Attırıcı ve aynakol ikili sti kol üçlü olunca ayar yapamadım. Üstteki dişliyi kullanamıyorum, başlarda küçük dişli ile takılıyordum (rampalar iflamı kestiği için düzlükte büyüğe geçmeye teşebbüs etmeden küçükte pedallayarak aynı anda soluklanıyordum. ) . Çözüm için sti kolları mı değiştireyim yoksa attırıcı aynakol ile ilgili mi değişikliğe mi gideyim ( üçlüye geçmek gibi) ? Tabi bir de aynakolda hafif bir eğrilik var gibi:( .
    Bol rampalı yerlerde sürdüğüm için aynakol konusunda şeytan dürtüyor ama hemen pes etmeyeceğim.

EmirhanShn bunu beğendi.
  2. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Bu durumda en mantıklısı 2x10 Tiagra kol takımı alıp takmak... İkinci el mi aldınız bisikleti böyle yanlış bir grupsetle?

3. Mesut.

Mesut. Yeni Üye

Seviye:
    Evet ikinci el aldım. Başlarda anlamıyordum, sonra da hemen masraf etmeyeyim dedim ancak artık eksikliğini hissediyorum. Sanırım öyle olacak.

4. Orhan Akarkut

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    Kolların 3x9 olduğundan emin misiniz?

5. Mesut.

Mesut. Yeni Üye

Seviye:
    Evet, bisikletçiye götürmüştüm vites ayarı için oradaki adam da öyle dedi. Ancak şimdi araştırırken aklıma geldi : arka attırıcı 9lu mu 10 lu mu onu nasıl anlayabilirim? Sonuçta kol en fazla 9 tık atıyor ama attırıcının özelliği ne emin değilim. 10lu olsa da 9lu kolla çalışır mı ki?

6. Orhan Akarkut

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    arka vites 9 tık atıyorsa 10 vitestir. Başlangıçta en büyük dişlide (onuncu) ise örneğin, birinci tıkla 9., ikinci tıkla 8.,... 9. tıkla da birinci dişliye geçer.
    Belki de ön vites kolunuz sadece değişiktir, o üçlü olabilir. Hatalı olandan emin olun, ve onu değiştirin. Kollar 2x10 vitese uyumlu olmalı.

7. Mesut.

Mesut. Yeni Üye

Seviye:
    Ben yanlış ifade ettim, 9tık diyerek:uzgnm: . Şimdi yine kontrol ettim. 3x9 kollar. Arkada 10 dişli var 9 tanesi faal, bir tanesine işlem dışı. Peki sizce yine de bir yerden çıkma ( araba parçasından bahseder gibi hissettim :D ) 2li ön kol bulsam uyum sorunu olur mu? Gerçi tek kol bulmak daha zordur herhalde ?

Düzeltme:
    Yeni konu açmamak için ufak bir düzenleme yaptım konuda.

P_20160702_165521.jpg P_20160702_165532.jpg
    @Orhan Akarkut Bey bir de bu aparatın adı nedir, nerden bulurum? Ön koldaki dağılmış. Bugün temizlik yaparken açıp bakayım dedim hali vahimdi. Biraz kurcalayınca parçalandı.:confused:

8. furkantrojka

furkantrojka Kıdemli Üye

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Arka attırıcının marka, model yazan kısmının arkasında tan olarak modeli ve kodu yazar. Sora 3400 gibi. İnternetten bakabilirsiniz attırıcının özelliklerine. Aynakolunuz kaliteli bir şey değilse bence onu değiştirin.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

Mesut. bunu beğendi.
  9. Mesut.

Mesut. Yeni Üye

Seviye:
    Tüm ekipmanlar tiagra 4500 modeli, yarın bisikletçiye gideceğim, kollar idare eder derse ayna kol kullanacağım bir süre; ayar tutmaz derse 2.el kol bakacağım. Hayırlısı bakalım.

10. OnurÖzdağ

OnurÖzdağ Aktif Üye

Adı:
    Onur Özdağ
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynakol dişlisi değiştirebilirsiniz direk, ama yok ben uğraşamam diyorsanız eski aynakolunuzu uygun fiyattan alabilirim.

11. Mesut.

Mesut. Yeni Üye

Seviye:
    Tek değiştirme işini araştırayım öncelikle, 34-52 uyum sağlar mı, diye. Olmazsa aynakolu degistirecegim. Bakalım ilan açarsam size alıntı yaparım aklınıza yatarsa konuşuruz. Tavsiye ve teklif için teşekkür ederim.