Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uyumluluk?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ender TURAN tarafından paylaşıldı.

1. Ender TURAN

Ender TURAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhabalar, toplayacağım bisikletim için Alivio sistem düşünüyorum. Ama uyumlulukları konusunda sorularım var.

Aynakol: Alivo Fc m 410 ------ (22-32-42) Un Monteli
    Arka Vites: Alivo Arka Aktarıcı Rd m 410 Siyah
    Ön Vites: Alivo on aktarıcı Fd m 413
    Ruble: Alivo Ruble Cs-Hg 50-8 (11-32)
    Zincir: Acera zincir Cn-Hg50

Kadro: Geotech Expert

1. Aynakolun başlığında en büyük diş sayısı 44 yazıyor fakat açıklamalarda 42 yazıyor. Hangisi doğrudur acaba?

2. Ön viteste de en büyük dişli olarak 42 yazıyor. Eğer aynakol 44lü olursa sanırım uyum sağlamayacaktır. Yanılıyor muyum?

3. Aynakolda Un Monteli yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Orta göbek dahil mi yoksa aynakola uygun bir orta göbek mi seçmeliyim.

4. Orta göbek olarak hangi modeli seçmeliyim?

5. Ön vitesin farklı boyda kelepçe çapları var. Kadroya uygun olanı hangisidir acaba?

6. Son olarak bu sistemin kendi aralarında ve kadroya bağlanma konusunda bir uyumluluk sorunu olur mu ?

Biraz fazla oldu biliyorum:D ama yardımlarınıza gerçekten ihtiyacım var. Hiçbir parça için birleştirme sırasında bisikletçinin "Bunlar uyumlu değil yeğenim" demesini istemiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. M.Uğur Özkol

M.Uğur Özkol Aktif Üye

Seviye:
    alivio parçalar tabi ki birbirleriyle uyumludur. 8'li sistem için alabileceğiniz en üst seviye donanım alivio'dur zaten. siz bu parçaları sıfır alıp toplamayı mı düşünüyorsunuz? bu şekilde pahalıya gelir komple bisiklet almanız daha iyi olur. zaten var olan bisikletinizin modelini mi yükseltmek istiyorsunuz o kısmı tam anlayamadım.

3. Ender TURAN

Ender TURAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eski bisikletimden sadece iyi durumda olan tekerlek setini almayı planlıyorum.

4. M.Uğur Özkol

M.Uğur Özkol Aktif Üye

Seviye:
    hepsini sıfır alırsanız kadro+komple alivio set+maşa v.s toplamı size zaten 550-600 tl gibi bir fiyata gelir ki bu durumda komple bir bisiklet almak daha uygun olabilir. tabi ki seçim sizin.

5. ramazan35

ramazan35 Üye

Seviye:
    Ben de bisiklet toplamaya çalışıyorum...Ancak 2. el çok temiz bisiklet almak daha uygun olacak diye düşünüyorum...Size tavsiyem,alacağınız bisikleti mutlaka anlayan bir yakınınıza da gösterip,almanız...Başka şehirden almak tamamen şans işi...Bulunduğunuz veya ulaşabildiğiniz şehir'den 2. el temiz kullanılmış alivio donanımlı bir bisikleti 500 tl civarında alabilirsiniz..