Uykuyla uyanıklık arasında yaşanan tuhaflıklar zinciri...

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar iyi geceler...

Uzun bir süredir geceleri uykuya dalma sürecinde tuhaflıklar yaşıyorum. Tam yatak ısınmışken, nabız düşmüşken, konuşmalara tanık oluyorum. Birileri birşeyler söylüyor, ama konuşmalar tamamen deli saçması, hiçbir mantıklı yanı yok. Birisi diyor baksana uğur deliriyor falan. Arkadan bazen dünyadaki en güzel müzik melodisini duyuyorum. Bunu kaydetmem lazım, gitarla çalmam lazım diyorum hatırlayamıyorum. Size de böyle şeyler oluyor mu? Bazen birkaç kişi kendi aralarında konuşuyor, konuşmalar çok saçma oluyor ve ben mantık bulmaya çalışıyorum. Bazen de bana sesleniyorlar, ne oluyor lan diyince kendime geliyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum uykusuz arkadaşlar...

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Scudo

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.503
İsim
Yusuf
@uguryilmaz144
Abi en sevdiğim durum valla. Bende kadro kırıyorum bunny hop yaparken. Bisiklet odamda duruyor. Galiba onun etkisi var :D Ayrıyeten lucid rüya olayına falan girmiyorum. Onda zaten master yaptım :p

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Yok ben uykuya dalmadan önceki halden bahsediyorum. Ulan bir de bu lucid rüya'larda koşamıyoruz. Ben asla depar atamadım, hep arkadan tutan bir güç vardı. Niye hiç bisikletimiz yok o rüyalarda atlayıp kaçalım :D :D

Uykusuz arkadaşlardan yorum bekliyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Uykuya tam dalmadan önce, bir nevi yarı uykudayken oluyor garip düşünceler/hayaller :) Ben de birşeyler unutmuşum gibi şeyler görürüm. Boşluğa düşmüşüm gibi, birden (yatakta) refleks ile sıçradığım olur.
Bir de küçükken iki tane bisikletim çalındığı için yine çalınmış gibi hissederim. Çok sık bu tip rüya görüyorum.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@uguryilmaz144 ben müzik sesi duyuyorum odaklanırsam. aslında önce odaklanmadan müzik sesi duyabiliyorum. 2 sn sonra ne oluyo diye kendime geliyorum. sonra odaklanıp tekrar duyabiliyorum ama 2 sn yi geçmiyor.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Bir de bu söylediklerim gündüz uykusunda olmuyor, sadece gece uykusunda oluyor. Hatta yalnız değilmişim daha farklı saçmalamalar için linke de bakabilirsiniz...

(link)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhaba yienim :
2 İhtimal var biri dalmadan önce beyin faaliyetleri siber internetli kespır bilgisayar gibi aşırı yüklenmeden dolayı karmaşıklaşır , düşünceler görüntülere ve evele dair seslere ve hafızada bulunan detaylara belenir. Genelde bende de oluyor bu ; Beynim resmen son hız çalışıyor, düşüncelerime sesler ve görüntüler karışıyor.
2. ci ihtimal biraz ürkütücü olsada cin musallatı durumu olabilir. Bunun için tabi müslüman olan insan için konuşuyorum .Peygamber efendimiz Sallalahu Aleyhi vesellemin sünnetinde olduğu gibi Nas , Felak ve Ayetül Kürsi surelerini okumak sizi bu tür temaslardan ve tacizlerden koruyacaktır.
geçmiş olsun , cidden acaip durumlar bunlar. bazen sabaha karşı uyku ile uyanıklık arası inanılmaz korkutucu durumlar olabiliyor. karabasan gibi şeyler

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Dün gece ayetel kürsi dinleyerek ve okuyarak uyuyakalmamın sonucu olarak sesler tamamen kesilmiştir. Benim gibi huzursuz arkadaşlar varsa eğer Ayetel Kürsi okumalarını tavsiye ederim. Bunun akılla, mantıkla, bilimle izah edilecek bir yönü yok. Sonuç olarak Ayetel Kürsi işe yarıyor, huzurlu bir uyku çekiyorsunuz. Bu gece de laptop açık kalacak, hoca sabaha kadar Ayetel Kürsi okuyacak kısık seste, hoca okurken ben de içimden eşlik edeceğim uyuyana kadar. Gelişmeleri buradan yazarım yine...

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
abisi bu tür konular genelde makara sebebidir, yada çok sulandırılmıştır "cinci hoca " vs gibi...Yalnız öyle olaylar geldi ki başıma zamanında , benim diyen delikanlı altına koyverir. Ama Allahıma hamd olsun atlattım şukur. Bir tavsiye daha : Eğer Ayetül kürsi nin son ayeti kerimesini ( ve la yeuduhu hifsuhuma ve huvel aliyul aziym ) 7 defa ard arda okursan yıkılmaz br kaleye sığınmış olursun. Alllahın izniyle

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@uguryilmaz144 Dostum duvarlar ince olmasın? @BF Okuru Bu sıçrama olayı bende de var. Karabasana artık alıştık yaş alınca.Özellikle yüzüstü uyurken fena yükleniyorlar ense kısmından. Deja vu ya hiç girmiyorum bile.Geçen 30 saniyeye yakın bir jet kombo yaptım ortalık karıstı.Liseden 2 arkadaş falan karşılıklı apıştık sessizce çekildik köşelerimize pc başında.İkisi yarım saat önce falan karşılaşmışlar,konu benden açılmış falan filean...Karşılıklı konusmalarımızın ilk 2-3 dakikası da deja vu ya dahil.Ürkütücü kısmı işte o 30 saniyenin 30 saniye gibi geçmemesi.Neyse ya irkildim yine :)