Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

uyku hapı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Şerif Şentürk tarafından paylaşıldı.

1. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar gece yatarken rahatça uyutabilcek uyku hapı varmı bildiğiniz

2. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şerif görüşelim .

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Pek önermem böyle çözümleri, çayı kahveyi azaltınca/kesince mışıl mışıl uyunuyor genelde :) hatta bir hayli fazla uyuyorsunuz :) Onun dışında akşam yemeğinde yenen çiğ sovan/sarmısak da uykuyu arttırıryor bazen.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  4. halp

halp Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba uykusuzluk çok kötüdür bilirim sağlık danışmanıyım sana önerebileceğim *****doktor tavsiyesi dışında kullanma eğer başka kullanırsan bağımlılık yapar çok zor kalmadığın sürecede alma bu hapı kullanmadan öncede gece süt içip uyumayı deniyebilirsin şayet buda yardımcı olmaz sa ozaman yatmadan 25- 30 dk önce bundan alabilirsin...bol uykulu geceler dilerim:in:

atilla35 bunu beğendi.
  5. nomercy

nomercy Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Uykusuzluk probleminizi çözmek için, hemen ilaca sarılmak yerine bazı basit yaşam değişiklikleri ile kalıcı ve yan etkisiz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Öncelikle uykusuzluğunuzun nedenini araştırıp ona göre harekete geçmenizi öneririm.Bazı uyarıcı gıdalar,ilaçlar,stress,uygun uyku koşullarının yaratılamaması gibi birçok neden uykusuzluğunuzu tetiklemiş olabilir.

Alkol ve kafeini azaltma,gece hipoglisemisinin önüne geçmek,hafif egzersizler yapmak ve ardından vücudu gevşetmek ,rahatlatıcı bitki çayları içmek gibi basit çözümler sizi çok rahatlatacaktır.

Bütün bunlara rağmen çözüme ulaşamazsanız size tavsiye edebileceğim tek ilaç 'passiflora bitkisinin sıvı ekstresi'dir.Arzu ettiğiniz gibi belki tablet degildir ama yan etkiler bakımından -eğer etken maddeye karşı bir duyarlılığınız yoksa- diğer ilaçlarla kıyaslanırsa çok daha masum ve güvenilir olduğu süphesizdir.

6. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    forumlar değil doktorlar bu tip sorular için var.

Mesut Girgiç ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Uyku hapiyla uyumanin bence icki icip dertleri unutmaya calismaktan pek bir farki yok...

Onun yerine beslenmenize ve yasam duzeninize dikkat edin, daha faydali olacaktir.

Şerif Şentürk bunu beğendi.
  8. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Forumumuzda her tip ( tür ) soru sorulmakta ve cevabı bulunmaktadır. İsmi, her ne kadar Bisiklet Forum olsada ;)

9. Tarık Şengöz

Tarık Şengöz Üye

Seviye:
    valla şöyle 2-3 bardak tuzlu ayranı 15 er dk aralıkla içince insan gayet iyi uyuyo en azından benim üzerinde etkisi büyük:D

10. grikartal

grikartal Forum Demirbaşı

Seviye:
    bilgi içintesekkurler,ama sunuda eklersenız kullanmakısteyenler ıcın daha bır faydalıolabılecegını düsünüyorum,herkes kullanabılırmı,bızler toplum olarak bılırsınız kı hep sunu derız bana vız gelır vsvs,zararı varmı yokmu:?varsa neler dır,herınsanın bünye yapısı farklıdır,nekadar zamanla uykuda bırakıyor,uyandıktan sonra atkısını nekadar surede atar vs vs gıbı bıraz daha acıklayıcı olursa almak yada ısteyen ıcın daha iyi olabılecegını düşünüyorum,tekrar tesekkurler,okan

11. nomercy

nomercy Yeni Üye

Seviye:
    Aslında 'Grikartal' ın sorusunun muhatabı ben degilim ama gene de izninizle yanıt vermek istiyorum.

Adı geçen etken madde bir çeşit depresyon ilacıdır.Kısacası depresyon,endişe,gerginlik neticesinde ortaya çıkmış olan uykusuzluğun tedavinde yararlanılan ve bu nedenle doktor tavsiyesi dışında herkesin kullanamayacağı bir ilaçtır.

Yukarda bahsedilmiş olan yaşam değişikliklerine rağmen hala uykusuzluk problemi çekiyorsanız zaten bir doktora gözükmeniz artık kaçınılmazdır.Uykusuzluğunuzun tipine(uykuya dalamama veya uykuyu sürdürememe) göre doktorunuz size en doğru tedavi seçimini sunacaktır.

Bilinçsiz bir şekilde(komşu tavsiyesi,arkadaş tavsiyesi vs) tavsiye edilen bir ilacı almadan önce zarar görecek kişinin sadece kendiniz olacağını aklınızdan çıkartmayınız..

Mesut Girgiç ve grikartal bunu beğendi.
  12. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:

Bence çok sıkı bisiklet turları yap ve yorgunluktan uyu rahatça...:)

Hakan Yazman ve Levent Temiz bunu beğendi.
  13. grikartal

grikartal Forum Demirbaşı

Seviye:

tesekkurler ddostum,faydalı bır not düştün :in: ,HİÇBİRŞEY İNSAN VE SAĞLIK KADAR ÖNEMLİ DEĞİLDİR....hoşçakalın,:

14. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben uyku problemini sık sık çeken biriyim.Stresli bir gün öncesi mutlaka yatakta kendimle kavga ediyorum.Özelliklede yolculuk sırasında çok sıkıntı çekiyorum.Bunun çaresini bulmak için birçok yol denedim ama bende pek işe yaramadı.Doktor tavsiyesiyle hafif bir uyku ilacı aldım.Çok sıkıntı çektiğim takdirde alıyorum ,kullanma taraftarıda değilim.Bu tip problemlerde önce bilir kişi onayı almanız gerekli.***.