uygun fiyatlı spd ayakkabı

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
slm arkadaşlar spd ye gecmeyi düşünüyorum uygun fiyatlı nerden bulabilirim (100 lira civarı)ve birde en cok kafama takılan konu spd kullanırken bi düşme vb bi durumda ne gibi sıkıntılar olabilir şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
(link)

Bu ayakkabıyı kullanıyorum yaklaşık 7-8 ay kadardır. Fiyatı gayet uygun ve kaliteli diyebilirim. Gerçi ben nakit 80 lira civarına almıştım bunları,zam gelmiş herhalde. Spd kullanırken ilk başlarda biraz sıkıntı olabiliyor birkaç kez düştüm bende kilitli kalıp :) Ama sonra alışıyorsunuz zaten ve bir dahada spd'siz bir bisiklet düşünemiyorsunuz :)

• Beğen
Tepkiler: Alkan Koç

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
onun için aradım ellerinde 44 numara kalmamıs:S

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Spdye karar vermişseniz çok sorgulamaya gerek yok ama uyarıları çok çok dikkate alın. Hele ikametiniz çankaya ki yokuş her taraf, her an durmak zorunda kalabilirsiniz. Şahsen 2 ay kullandım şehir içinde, gereksiz geldi bana. Uzun turlar ve yarış haricinde pek anlamlı bulmuyorum. Mesela yana düşmelerin yanında ön kaldırma olayını abarttığınızda kıç üstü düşüp kalçanızı incitebilirsiniz, arkadaşım yaşadı. Ama mutlaka almak istiyorsanız shimanonun bir modeli vardı 90 tl civarı çok yaygın kullanılıyor onu almanızı öneririm.

• Beğen

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@Mehmet Emin

aslında ben bunu merak ediyodum benim için her şeyden nce güvenlik gelir onun için almamak belki az kaysın die daha iyi normal bi pedal almak lazım

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Alkan kilitli pedalın profosyonellikle alakası yoktur.Tamamen daha dengeli ve performanslı kullanım için tasarlanmıştır.Bir iki haftalık alışma süresinden sonra da kesinlikle sıkıntı yaşamazsın.şehir içi yokuş filan fark etmez bir ay geçince normal pedal ile kilitli arasında hiç fark kalmayacak.İlk başlarda ayar yerinden gevşek yapıp öyle kullanırsın.Bu konuda bilgi aldığın arkadaşlara lafım yok onların kendi şahsi düşünceleridir.Sana şu kadarını kesinlikle söyleyim geçen sene spd pedala geçmelerini tavsiye ettiğim 4-5 genç arkadaşım bir hafta geçmeden teşekkür ettiler daha önce bisiklete binmiyormuşuz diye.Sırf bu duyguyu yaşamak için bile denemeye değer.

• Beğen