Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

uygun fiyatlı - kablosuz km saati ?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında tarık akman tarafından paylaşıldı.

1. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    nerden almalıyım. nereye baksam pahalı ürünler. sigma'nın en düşük seviyeli ürünü 509 var. 30 küsür lira. onu alsam alırım fakat kablolu diye istemiyorum. kablosuz, uygun fiyatlı, 1-2 sene dayanabilecek bir km saati arıyorum. nerden ve hangi ürünü tercih etmeliyim?

teşekkürler.

2. SONER KAYA

SONER KAYA Üye

Seviye:
    ucuz kablosuz km saatleri var fakat kullanışlı olmadığı, sağlıklı ölçüm yapmadığı hatta zaman zaman hiç ölçüm yapmadığı gibi şikayetler çok duyuluyor..bence bütçeniz sınırlıysa kablolu almak en mantıklısı..ben öyle yaptım kablolar da hiç rahatsız edici durmuyor.

3. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    kablolunun dezavantajları var mıdır peki

4. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    tchibo.com adresinden Solar marka bir km saati aldım şimdiye kadar 2 kere kullandım. Herhangi bir problem yaratmadı. Kablosuz 35 lira fiyatı var, internette tükendi ama mağazalarından bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Mahsus Mahal ve mtsemiz bunu beğendi.
  5. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı saati ben de aldım ve gittiğim km leri ve harcadığım saatleri karşılaştırdığımda doğru ölçüm yaptığını gördüm, kablosuz ve aşağı yukarı özellikleri sigma 1009 ayarlarında. Tchibo mağazasından 32 küsur TL ye aldım. Yalnız, uzun müddet güneşe maruz kaldığından mıdır yaklaşık 10 saniye süren bir sapıtma aralığı oldu. Şehir dışında güneş altında 20 lerde giderken aniden 70-80-90 lara çıkıp ufak bir fiske darbesi ile tekrar 20 lere düştü. Dipnot olarak belirteyim. Sonuçta çin malı bir aletten bahsediyoruz, ama biraz daha basmakalıp bir çin malı olarak algılayınız.

İyi sürüşler

Murat Semiz

Mahsus Mahal bunu beğendi.
  6. SONER KAYA

SONER KAYA Üye

Seviye:
    ben kablonun hiç bir dezavantajını yaşamadım..maşaya sararak aşağıya iniyor ve görsel olarak ince bir kablo görünmesi dışında hiç bir etkisi yok bana

7. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben de kullanıyorum. Aslında özellikleri güzel de, manyetik alanlardan etkileniyor. Çantamda saklamıştım, bir gecede 300 km yol almış bu şekilde. Trafonun yanından geçerken , alçaktaki elektrik kablolarının altında ilerlerken sapıtıyor. Hız 90 lara çıkıyor

Mahsus Mahal bunu beğendi.
  8. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    :) ben yeni kullandığım için böyle şeylerle karşılaşmadım henüz tabi acemiyiz bisiklete para verince km nin ucuzuna kaçtık ne yapalım.

9. emre karakoç

emre karakoç Kıdemli Üye

Seviye:
    Tschibo saatler gerçekten elektrik trafolarından etkileniyor. Benim bazen geçtiğim bir yer var ve ordan her geçişte hız 99 km görüyor. Gerçi total mesafe uzun yolda çok etkilenmiyor ama ortalama hız değişiyor.

10. Emre Cengizoğlu

Emre Cengizoğlu Üye

Seviye:
    Sigma 509 kullanıyorum ve gayet memnunum. Kablolu olmasının hiçbir dezavantajı yok.

11. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Vay be Tchibo'nun kablosuz yol bilgisayarını kullanan amma çok kişi varmış. Bendede aynısından var, bende Beşiktaş'daki Tchibo'dan 27 TL ye almıştım bu ürünü. Şu anda hala kullanıyorum. Arada bir hızın sapıtmasını saymazsak fazla bir yamuğunu görmedim.

12. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
  13. Mahsus Mahal

Mahsus Mahal Kıdemli Üye

Adı:
    Aydın Bez
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende diyordum bu aletin sorunu ne? Meğerse manyetik imiş sorunu. teşekkürler bilgi için.

Ba arada Thcibo solar Bisiklet Bilgisayarı kesinlikle güzel bir alet. sirkeci'de her dükkanda bulabilirsiniz, stoklamışlar.

Ayrıca Decathlon mağazasında da 10 farklı moden bilisiklet bilgisayarı bulunmakta.

14. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Tcb km saatine dönmüş konu ama ben de birşeyler bellirteyim. Yukarıda arkadaşların bahsettiği avantaj ve dezavantajlar aynen doğrudur, ben de yaşadım. İlave olarak 2 yıl kullandıktan sonra ansızın bozuluverme özellikleri var bir de bu aletlerin...