Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uygun fiyatlı cyclocross

Konu, 'Cyclocross' kısmında Sezgin Baltalı tarafından paylaşıldı.

1. Sezgin Baltalı

Sezgin Baltalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    1800-1900 TL arasında bir cyclocross arıyorum. Sıfır ya da ikinci el olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Daha önce ben de böyle bir araştırma yapmıştım.
    cyclocross deyince fiyat/performans olarak TREK Crossrip'i tek geçerim.
    neden derseniz her yola gelen bir bisiklet. hem şehre, hem kötü araziye, hem tura, her yere gelen çok yönlü bir bisiklet. zaten Trek onu sınıflandırırken her sınıfa bir bisiklet koyduğu halde onu fitnesten tura kadar her sınıfa koymuş. fiyatı muadillerine göre gayet uygun. kabloların kadro içinden geçmesi de cabası. inşallah benden önce binersiniz:)
    http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/road/cyclocross/crossrip/
    eksi yan olarak frenlerin gidonun ortasında olmasını gördüm. bence berbat: hasta: görünüyorlar. hem fren hem vites değiştirici kollar ne kadar bilmiyorum, bakmak lazım.

3. Gurkan Ortamevzi

Gurkan Ortamevzi Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sora sistem var dediginiz trekte, komponentleri cok iyi degil ama cok guzel gorunuyor bisiklet. Fiyatina bakmadim ama 2000 -2300tl gibi seyrediyorsa fiyati bence de alinir.

4. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Crossrip Türkiye'ye gelmeyecek. Trek Ortaköy'den alınan kesin cevaptır bu. Gelse de 3500 liradan aşağı olmaz zaten.

@Sezgin Baltalı
    Alabileceğiniz en ucuz cyclocross Salcano CYC02 APEX'tir.
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1064
    Bunun dışında Focus'un modellerine bakabilirsiniz.
    İkinci el bulma şansınız çok düşük.

Sezgin Baltalı ve ihtiyar bunu beğendi.
  5. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bunlarin fiyatlari 1000 Euro civarinda! Kargosuyla filan, konuyu acan arkadasin bütcesini cok asiyor. 1000 Euro verdikten sonra burada Shimano 105 li Merida var.

Veya Tiagra' li bu var. 100 Euro daha ucuz. ( 899 €)

Burçin Çoban ve BFOkuru bunu beğendi.
  6. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ah İhtiyar ağabey, gösteriyorsun bu güzelleri içim gidiyor. Fiyatlar da buraya göre ucuz. Bazen atlayıp uçağa alıp gelesim geliyor ama neyse ki çabuk kendime geliyorum :)

ihtiyar bunu beğendi.
  7. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Peki arkadaşlar bir tur bisikletini cx yapabilir miyim ? 1300 e kadar tur bisikleti alıp,yaklaşık 300 lira güncelleme ile de cx olabilir mi ? Ayrıca düz ya da süspansiyonlu maşa farketmez.Süspansiyonlu olursa değişirim.

8. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Herhangi bir bisikleti bir başka türe çevirmek hem çok maliyetli olur hem de aslı gibi olmaz. Bütçe kısıtlıysa benim de kullandığım Salcano CYC 02 Apex, biraz daha zorlanıp Focus modelleri düşünülebilir. Tur bisikleti alıp dönüşüm yapılırsa olan bir sürü masraf yapıp drop barlı, yol donanımlı tur bisikleti olur.

9. Sezgin Baltalı

Sezgin Baltalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Açıkçası salcano da istemiyorum fiyatı donanımı makul fakat benim sorunum salcanonun görselliği. Bir de şöyle bir şey düşündüm kendim toplamak için; Görsellere "univega-cr-7300" yazdığımızda çıkan ilk sonuç. Fiyatı da 1400 Tl civarı. Kadro açıları da güzel kanımca.

10. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Eğer farklı bisikletlere bakmıyorsak;
    maşa amaortisörlü, hidrolik disk frenli bir model gösterdiğiniz.

Kros yol bisikleti (cyclocross) genel kabul görmüş açıları üst boru yere pareleldir. Bu bisiklette yukarı açılı. Çünkü amortisör var. Düz maşa taktığınızda alın borusu en az 8-10cm aşağıya inecek ve bisikletin tüm açıları değişecek. Daha rahat kullanım için fazla miktarda ek pul (specer) kullanmak zorunda kalacaksınız. Sonuç olarak bu bisikletin karekteri olan üzerine yatarak sürüş pozisyonunu tam alamayacaksınız.

Amortisörlü olarak bırakacağınızı düşünmüyorum bile. Hidrolik disk frenleri STI kollarla kullanamazsınız. Kadronun V fren bağlantıları da yok, sıradan mekanik disk frenler çok verimsiz mecbur Avid BB5 - BB7 gibi bir set almanız gerekiyor. Ayrıca STI kollarla üzerindeki vites sistemi ne derece uyumlu olacak bilemiyorum. Uyarsa sadece kollar için yaklaşık 150-200TL (2. el fiyatlarla) fren sistemi değişikliği için 100-150TL, maşa için 100-150 TL gidon vs. 50-75TL ıvır zıvır sarf malzemesi işçilik için de 100TL sayarsak yaklaşık 2000TL masraf ve sonuç sürpriz bir süreç. Vites sistemi uymazsa maliyet daha da artacak.

Nereden biliyorsun derseniz aynı yoldan ben de geçtim. Eski konularımda Carraro bisikletimi görebilirsiniz. Masrafı 2000TL civarında tuttu 950 TLye sattım.

İyi bir pazarlıkla Salcanoyu 1600-1800 arasına Focusu 2000 civarına sıfır alabilirsiniz.

11. Sezgin Baltalı

Sezgin Baltalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Baştan söyleyeyim bunları yazarken olmayan tecrübelerime dayanıyorum. Aynakol, ruble, ön aktarıcı, arka aktarıcı, zincir, gidon, boğaz, kollar, frenler, maşa benim işime yaramıyor zaten bu parçaları satmayı düşünüyordum. Fakat maşayı değiştirdiğimizde sizin dediğiniz gibi çok büyük bir değişme olacağını da düşünmüyordum. Yani benim kafamda tasarladığıma göre üst boru yere paralel olacaktı. Fren konusunda haklısınız mecburen mekanik kullanacağız. Yine belirttiğiniz gibi ben de BB5 ya da BB7 düşünüyordum. Yani sonuç olarak bu bisikletin bana maliyeti 1700 Tl gibi bir rakam olacak. En azından ben böyle düşünmüştüm.
    Focus bisikleti 2000 lira civarında bir fiyatı alabileceğimi de yazmışsınız. O konuda da sıkıntım elimde 800 lira nakit var. geri kalan 1000 liralık kısmı kredi kartından kullanmayı düşünüyordum.

12. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/F_Cyclo-Cross-4.html
    Linkteki kadro gayet başarılı, yaklaşık 800TL nakit pazarlıkla daha aşağıya çekilebilir. Kalan parçalar için bütçeniz yetecektir diye düşünüyorum. Madem değişiklik yapmayı göze alıyorsunuz hiç değilse amacına uygun çaba sarf edersiniz.

Not: Focus için öngördüğüm 2000TL biraz düşük kalmış hata için özür dilerim. Tahmini 2500-2700TL arası alınabilir demeliymişim.

ihtiyar bunu beğendi.
  13. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merida Cyclo Cross 4 dikkatimi çekti. Cyclo Cross istiyorum ama bilgisayarı yenilemem gerekiyor. O yüzden pahalı bir şey alamıyorum. Bunu görünce bir anda feci gaza geldim.

Yarın ilk iş bisikleti doruk bisiklette görmek olacak. ^^

14. Sezgin Baltalı

Sezgin Baltalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Sanırım toplamak şu an için doğru karar. Şu an için sormam gereken vites sistemi için ne kullanmalıyım? Sram mı yoksa shimano mu?

15. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben shimano 2200 ve SRAM Apex kullandım. Kıyaslama yanlış ama çok memnun olduğum için SRAM tercihim olurdu. Forumda uygun riyata shimano setler satılık. 550 TL Sora 3500, 800 -900 TL Tiagra ve 105 setler hala satışa. Tercih ne olursa olsun set halinde olmasını tavsiye ederim.

ihtiyar bunu beğendi.
  16. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bugün Merida'nın İzmir'deki bayilerine baktım. Her iki bayide de Cyclo Cross 4 ve Cyclo Cross 5D yok. 2012 serisiymiş sanırım bu seriler. 2014 serilerinde Cyclo Cross 3-4-5 var ama bu sene dispiratör Türkiye'ye Cyclo Cross'un hiç bir modelini getirmeyecekmiş.

17. Sezgin Baltalı

Sezgin Baltalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    ben de eskişehirde cyclocross 4'ü sordum ama burda da yok

18. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
  19. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    dekatlonun da kros yol bisikleti var ve onlayn olarak kendilerine bu sene bu modeli ülkemizde satışa sunacak mısınız diye sordum ve bana bilmiyorum dediler, acaba kesin cevap kim verebilir bu soruya?