Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uygun fiyatlı 26" jantlı tur bisikleti

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında dantelk tarafından paylaşıldı.

1. dantelk

dantelk Üye

Seviye:
    Merhaba,

Uzun yolda kullanılmak üzere bir tur bisikleti edinmeyi planlıyorum. Lojistik sebeplerden dolayı, 26" jantları olan bir bisiklet kullanacağım.

Sorularım şunlar:
    1) Surly Long Haul Trucker'e benzer, 26" jantlı seri üretim herhangi bir tur bisikleti, Türkiye'de satılıyor mu?
    2) Kadrosunda bagaj delikleri olan V frenli bir dağ bisikletini (herhangi bir trek, sedona, salcano..vs dağ bisikleti modeli) tur bisikletine çevirmek istesem, amortisörü sökerek düz maşa takmak kolay bir iş midir? Sadece maşayı değiştirdikten sonra, bu bisiklet birkaç ay sürecek bir yolculukta bana eşlik edecek hale gelir mi (bagajların sığacağını farz ediyorum)? Kadro geometrisi, bel ağrısı yaşamadan uzun yol yapmama uygun olur mu?

Tesekkurler,
    Kerem

2. vgulgec

vgulgec Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet kadroda bagaj delikleri olan kadro bulunur ve duz rijit maşa da takılır el becerinize baglı olarak 5 dkk da yapabilirsiniz en ugrastiran kismi furs takiminin alt canaga oturacak kismin maşaya takilan parcasi olacaktir gerisi kolay zaten

3. ferhat bölükbaşı

ferhat bölükbaşı Aktif Üye

Bisiklet:
    Schwinn
    Seviye:
    uzun yol bisikleti kim ne derse desin 28 '' dir . Surly bir tek pedal bisiklette satılıyor.Hibrit bisiklette alabilirsin trek fx 7.2 ve 7.3 tur için uygundur.Dağ bisikletinin kadrosu uzun yol için yapılmamıştır .
    Sonuçta istediğin bisikleti alıp istediğin yolu yapabilirsin senin seçimin
    http://www.google.com.tr/imgres?hl=...=214&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:5,s:0,i:100

http://www.flickr.com/photos/wanderlinse/5687036769/

aradaki farkı görebilirsin

sanırım surly hem 26'' hemde 28'' olarak kullanılabiliyor çok uzun süreli turlar çöl bölgesi için düşünülebilir ama yinede 28 '' derim

4. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    26'' piyasada bulunulabilirlik açısından iadeal.Ayrıca çok aşırı yükle turlara çıkacaksanız size dahada saülamlık sağlar.Çünkü tel uzadıkca merkezkaç kuvvetinden dolayı esneme artar.Tabi bu bahsettiğim özellikler dışında 28'' kullanmanında avantajları var.Kullanma tipinizi belirlemeniz gerekir

5. dantelk

dantelk Üye

Seviye:
    Zaten 28" tur bisikletim var, ancak dediğim gibi, lojistik kaynaklı sebeplerle, 28" benim turum için uygun değil. Bundan dolayı ucuza mal olabilecek bir 26" tur bisikleti ariyorum. Pedal'da Surly toplamak mümkün, ama bu da ucuz bir bisiklet değil maalesef :( :(

6. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    o zaman en pratik ve ucuz yöntem kadronuzun kurtardığı düzeyde şuanki 28'' lastikli bisikletinize 26'' jant set, takmak olacaktır açısal anlamda farklılıklar olacaktır ama alışırsınız diye umuyorum