Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uygun Bisiklet Tavsiye İsteği

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Celâl Erdönmez tarafından paylaşıldı.

Merhaba,
    Amatör olarak 4 yıldır bisiklet kullanıyorum. Hafta sonları ve aralarda çıkabiliyorum. Genellikle asfalt arada sırada da tırmanmak üzere arazi yolları kullanıyorum. Başlangıçta 40 km'lik bir menzilim oluyor. Zamanla bunu 100 km civarına çıkartıyorum. Bir kaç defa Burdur Gölü etrafını dolaştım, Burdur-Isparta şehirleri arasında sürdüm. Ancak bisikletim son derece amatör, Salcano Troia, çift amortisörlü dağ bisikleti. Oldukça ağır. 20 kg civarında. Pedal ana dişlisi; göbeği, zincir, lastik gibi değişiklikler yaptıysam da bunlar sadece kullanımı kolaylaştrıdı. Daha ileri düzeyde teknik özellikleri olan uygun bir bisiklete geçmek istiyorum. Ne tür bir bisiklet tavsiye edersiniz? Yazarsanız müteşekkir olurum. Sevilerimle.
    Celâl ERDÖNMEZ

Önder Tarım ve cenk uras bunu beğendi.
  1. cenk uras

cenk uras Yeni Üye

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz Celâl Bêy..
    Bu verdiğiniz bilgiler ışığında size önerebileceğim tek bisiklet "CORRATEC 2009 X TRAIL CROSS BASE GENT ŞEHİR TUR BİSİKLETİ 13,2 KG" olacaktır.
    Gerisini düşünmeyin bile. Yok diskliymiş, yok falanmış, boşverin.

Erhan YILDIZHAN bunu beğendi.
  2. Erhan YILDIZHAN

Erhan YILDIZHAN Üye

Seviye:
    Celal bey, çok farklı kulvarlarda değiliz gibi
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=40355
    incelerseniz belki faydalı olur.

1. Ben daha çok asfaltta kullanacağım için DB (Dağ bisikleti) tercih etmedim. Düz yolda tırtıklı lastik dezavantajları yüzünden.
    2. Asfalttaki çukurlar yüzünden de ince lastikli yol bisikleti istemiyorum. Yamulturum gibi geliyo :)
    3. Yol bisikletlerinin gidonları aşağıda konumlu ve ben bisiklet üzerinde dik oturmak istiyorum.
    4. Arada sırada patika yollarda da işim var.
    O yüzden lastik kalınlıkları mtb ile yol arası olan, ön amortisörlü (amortisörsüz de olabilir, bi bakıcam :) ) hybrid modeller aradım.
    Bu da bir seçenek olabilir.

3. Erhan Bey,
    İlginiz için çok teşekkür ederim.

4. Izzet Illel

Izzet Illel Yeni Üye

Seviye:
  5. Teşekkür ederim.

6. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Dağda fln sürüyosanız amartisör tercih edin..Uzun yol içinde normalde 17'' se size göre kadro boyu 18'' alın..