Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uygun Bisiklet Seçimi Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Can A. tarafından paylaşıldı.

1. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba aranıza yeni katıldım. Bisiklet dünyasında da yeniyim (lise çağına kadar olan bisiklet maceralarını saymıyorum :D)
    Amacım uygun fiyatta kaliteli, sağlam, sorunsuz ve rahat bir bisiklet almak ama bütçem 700 tl civarında.
    Yalnız şöyle bir durum var dağ bisikleti istiyorum boyum 189-190 cm kilom 98 kg
    Bana uygun kadro ve hidrolik disk fren ve kitlenebilir ön amortisör 26" teker istiyorum :D
    Trek gibi güzel markalar çok pahalı yada ben bakamadım bulamadım. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    Bisikleti dağda bozuk yolda ve uzun olarak asfaltta da kullanabilirim gideceğim yollar karışık çünkü.

caner ünsal bunu beğendi.
  2. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Herhalde yeni katılanlara cevap yazılmıyor.
    Neyse ben daha detaylı bilgi vereyim.
    Bisikleti okula gidip gelirken kullanacağım gün içinde (üniversite okula çok uzak değil) ve spor salonuna gidip gelirken kullanacağım (salon eve uzak değil) son olarak her hafta sonu 1 gün yaklaşık 30-40 km yapmayı düşünüyorum (asfalt dağ çamur/su öyle karışık bir yol üzerinden).
    Bunları da göz önünde bulundurup cevap yazmanızı rica ediyorum. (göz önünde bulundurmadan da cevap yazabilirsiniz yeterki bir öneri/yardım gelsin.!)

3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano veya Carraro'lara yönelin.

4. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Marka olarak da çok kafam karışık aslında hangisi daha uygun piyasada acayip yorumlar dönüyor. Sonuç olarak Ümit bisiklet markasını eledim salconaya da pek sicak bakmıyorum ama birçok seçenek var lütfen bisiklet markası yerine bisiklet ismi ile gelin :alkis:

5. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abi o zaman Carraro CRP710 al.

6. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Önerin için çok teşekkürler, bisikleti inceledim güzel görünüyor donanımıda iyiymiş araştırdığıma göre, sadece iki sorun var.
    1- donanım full deore değil ön acera arka deoreymiş. bunun anlamını pek bilmiyorum -_-
    2- fiyat konusu biraz iç sıkıyor genelde 1.250 - 1.300 TL gibi bir fiyata sahip ama maalesef bütçemi daha önce belirttiğim gibi 700 TL civarında.

7. Anıl Çobanoğlu

Anıl Çobanoğlu Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Abi sana bunu öneririm..Hidrolik disk freni var ama maşası iyi değil..NG 650 26 HD 699 TL

8. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    700TL ve kilitli maşa, hidrolik disk. Bir yerden kısacaksınız ya da sadece görüntüye para vermiş olacaksınız.
    Bu özellikleri 700tllik bisiklette bulsanız bile kalitesi çok düşük olur.
    700TL'ye düzgün kadrolu, jantlı bir bisiklet alın. Paranız olunca frenleri, maşayı değiştirirsiniz.

9. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Salcano'ya sıcak bakmıyorum ayrıca kötü bir maşa 98 kg 190 cm olan bir kişiyi tahminimce hiç tatmin etmez kırabilir -_-

Upgrade yapma şansım hiç yok ama bütçeyi zorlasam max 900 TL civarına çıkabilirim ve o bile çok zor malum üniversite öğrencisi bütçesi -_-.
    Daha önce dediğim gibi 98 kg 190 cm birisi için daha sağlam bir bisiklet gerekli. Sadece görüntü peşinde değilim sporcu bir insanım spor geçmişim bayağı eski sadece bisiklet sporuna yeni girdim -_-.

Diiğer taraftan Carraro CRP710 önerisine baktım ama pek anlıyamadım.

10. Anıl Çobanoğlu

Anıl Çobanoğlu Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
  11. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-trek-7.0-fx-149835995/detay ikinci el fiyatı ve kadro boyu size uygun 190 cm boya 57 cm kadrodan daha azı olmaz fiyatta pazarlık şansınız fazla ,sağlamlık arıyorsanız Trek den daha sağlamı ve ömür boyu kadro garantisi olan başka marka pek yok gibi tabi dostlarımın başka fikirlerine saygı duyarım şehir içi okula gidip gelirken kullanacak iseniz ara da bir de ufak ufak turlar yaparım derseniz ilanı kaçırmayın derim...Aklıma gelmişken bence sakın MTB olayına girme hele MTB nin 26 jant olayına hiç girme boyuna göre altında çok komik kalır 26 jant illa MTB diyorsan 29 jant tavsiye ederim 29 jant olunca da maddiyatını arttırman lazım sizin için en iyisi 28 jant olan ilan da ki şehir tur bisikleti Trek .

12. Anıl Çobanoğlu

Anıl Çobanoğlu Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Abi yanlız adam bozuk yollara girecek ve dağ bisikleti arıyor..Senin önerdiğin şehir bisikleti:)

13. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Doğru söylüyorsun Anıl ama arkadaş aynı zaman da uzunnnnn asvalt yolda da kullanacakmış ben asvalt yolda kullanabileceği bir model önerdim mtb için görüşlerimi yazdım

MehmetAliB. bunu beğendi.
  14. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Bunun fren ve vitesler pek iç açıcı gibi durmuyor gibime geldi.

bunun maşa kildi yok ve fren ve vitesler pek iyi değil sanki :eek:

Gerçekten araştırıp önem verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
    Ama bu bisiklet çok eski Trek markasını biliyorum önceden trek istiyordum ama istediğim ekipmanlar trekte çok pahalı. Ayrıca genelde kotü yolda kullanacağım evet asfalttada kullanacağım okula gip gelirken ve gezmeye dağ yoluna veya engebeli yola giderken asfalttan gidecem ama Kıbrsıta öğrenciyim okul çok uzak değil yollarda okadar iyi değil mtb en uygunu benim için.
    Sporcuyum arada sırada tur yapmak değil benimkisi her haftasonu 30-40 km düşünüyorum. günlük ev-okul-spor salonu dışında.
    Diğer yandan ikinci el ve bakımsız gibi görünen bir bisiklete tüm bütçemi vermebileceğimi sanmıyorum.
    Ayrıca kadro ölçülerinde ve jant ölçülerinde yardımcı olursanız çok sevinirim -_-.

15. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Rica ederim Can bütçen kısıtlı olduğu için ikinci el önerdim yoksa sana önereceğim bisiklet hibrit model olan yani biraz şehir biraz dağ da kullanabileceğin model olan Trek ds 8.2 modelini önerirdim...Neyse illa MTB diyorsan sen kaşındın diyeyim :rolleyes: o zaman marka vermiyorum 29 jant en az 22 inç kadrosu olan bir marka al derim ama bütçene göre 29 jant bulamayacaksın hadi buldun diyelim 22 inç kadro bulamayacaksın işin zor ....26 jant olsun dersen altında ufacık kalacak tamam olsun dersen onun da 22 inç kadrosunu bulmak çok zor olacak ....işte bu yazdıklarımdan dolayı şehir bisikleti al diyorum hem kadro boyu olarak bulabilirsin hem 28 jant ....uzun lafın kısası sen bilirsin şimdiden kolay gelsin...

16. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Hibrit modeller çok pahalı ve bence tatminkar olmayabilirler.
    Asfalt kullanımım sadece mecburiyetten olucak . Dağda kullanmak için alıyorum bisikleti extreme sporları seviyorum çünkü.
    MTB konusunda kaşındın lafınızı anlayamadım yanlış bir seçim mi ? , öyleyse neden ?.
    Kadro boyları çok sıkıntı 21-22 arası bana uygun ama çevredekiler 18 kadro yeterli olur dediler kafam karıştı açıkçası.
    29 jan olayını çok istiyordum ama maddi sınırları aşıp ötelere gidiyor ondan vazgeçtim -_-.
    Halen bir bisiklet seçimi yapamadık iyi öneriler alamadım halen forumdan...

17. murat_ist

murat_ist Üye

Seviye:
    Bende senin aradığın gibi bi bisiklet arıyorum dün arkadaşın önerdiği bi bisikletçiye gittim kendisi toplama yapıyor hem sağlam olur hem ucuz 500 tl ye olur dedi mağazadan alsan 1000 tl dedi toplama yaptıracam bu yüzden her ayrıntısına dikkat ederek toplattıracam aldığımda resmini koyarım.

18. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Anladım peli garantisi oluyormu o toplama bisikletin. Bu yer nerede peki ? Şuan Türkiye'deyim kisa süre sonra KKTC'ye geri döneceğim. Belki ulaşabilir bir bisiklet yaptirabilirim :)
    Ayrıca halen bir bisiklet secemedik :)

19. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Aslında Ümit'i elemişsin ama yinede model tavsiyesinde bulunayım, fiyatları gayet uygun, tabiki buradaki birçok marka kadar iyi değillerdir ama ben çok fazla ihtiyaç duymadığımdan ilk linkte olanını aldım. İlk linkteki benim aldığım çelik, ikincisi Alüminyum kadroya sahip. Ben 360liraya almıştım, alırken aralarında 110lira kadar fark vardı ama şimdilerde 30-40lira kadar zam geldi, gerçi daha teslim almadım, bu ayın sonuna doğru gelecek.
    http://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detaylar.asp?id=173
    http://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detaylar.asp?id=7

20. Can A.

Can A. Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler yorumun için ama ümitbisiklete hiç ama hiç sıcak bakmıyorum hele zoom maşaya hiç güvenmiyorum.