Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üyelikten Ayrılma

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında kalkmazdüşmez tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kalkmazdüşmez

kalkmazdüşmez Kıdemli Üye

Seviye:
    En son Alpay beyin benide banlayın yazısı sonucunda dikkatimi çekti bu foruma üye olunurken ayrılma hakkı neden verilmiyor.?İnsanlar neden ban rica etmek durumunda kalıyor?
    İsteyen istediği zaman forum üyeliğini iptal etme hakkına sahip olmalı bence
    birde bu toplam gözüken üye sayısı içerisinde banlananlar eksi olarak işleniyormu?

2. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bazıları bir soru sorup çekiliyor...

3. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet katılıyorum, ve sonrada forumda fazla kayıtlı kullanıcı varmış gibigörünüyo ama birisi bir istatistik tutsa, forumdaki canlı nüfusu saysa 100'ü geçmez herhalde .

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Veterinerhekim merhaba
    Aslında hiç kimse ban rica etmek durumunda değil, çünkü BF'ye üye olurken, kendi mail adresiniz ile üye oluyorsunuz, bu takdir de mesaj yazmayı durdurmak, zaten her gün yüzlerce mesaj gelen forumda bir kaç hafta içerisinde hiç bir mesajı görülmeyen, ayrılmış bir üye durumuna gelmek için yeterli.
    Forumdan ayrılmak aslında ilk düşündüğünüzde gerçekten bir hak gibi. Ancak forumun sağlıklı bir şekilde işlemesi için bu sistem ne yazık ki söz konusu değil. Çünkü konuların tümünde bir devamlılık söz konusu. Eğer siz üyeliğinizi silerseniz, mesajınız, mesajınızın yazılığı tarih vb konularda sıkıntılar oluşacaktır. Haliyle forumdaki konuların devamlılığı zarar görecektir.
    Son sorunuzun yanıtı ise evet, banlanan üyeler, toplam üye sayısından otomatik olarak düşülüyor. Bunu anlamanın en kolay yolu son üye olan arkadaşın profiline bakın. Profilinin adres satırının sonundaki rakam, onun kaçıncı üye olduğunu gösterir. Ancak toplam üye sayısı bunun altında bir rakamdır. Bunun nedeni de banlanan kullanıcılardır.
    Umarım yanıtlarım tatmin edici olmuştur.

Forumda şu anda 213 kayıtlı kullanıcı online. Yanlış biliyorsam bu son bir saat içerisinde foruma giriş yapan üye sayısı. Ayrıca forumumuzun yaş ortalaması konusuna da bakarsak, orada da ciddi bir oylama söz konusu. Ancak aralarında forumu şu anda aktif olarak takip etmeyen üye var mıdır dersen, kesinlikle vardır.

M.Burcu Cebesoy ve soneryen bunu beğendi.
  5. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Üyeliğini sonlandırmak isteyen arkadaşların support@bisikletforum.com 'a bu taleplerini belirttikleri bir mail atmaları yeterli.İlgilenenlere duyurulurİyi forumlar...

Mustafa KILIÇ, Admin, Sinto ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    İptal ettirmenin ne mantığını anlarım da kendini banlatmanın ne mantığı var? İyi hoş iptal ettirmek de gereksiz özel bir durumunuz yoksa. Kimliğini gizleme zorunluluğuna sahip biri olunması durumu dışında gereksiz gözüken bir istek.

İptal ettirmek intihara benzetilirse, kendini banlatmak da kiralık katil tutup kendini öldürtmeye benziyor diyebiliriz. Bir anlamda banlayın beni diyen kullanıcılar resmen forum yöneticilerine değnekci diyorlar akılları sıra. Neyse sosyolojik saptamalar yapmayalım daha fazla.

Spec, Admin ve sertacr88 bunu beğendi.
  7. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    konuşmak istemiyorum ama konuşturuyorlar insanı, buraya reklam yapmaya gelmeyin arkadaşım, forumda kalmak istemiyorsanız sessiz sessiz çekip gidin, kimsenin huzurunu kaçırmayın,banlanmak istiyormuş, arkadaşım istemiyorsan gelmezsin, seni burda zorla tutan yok ki zaten, niye diğer üyeleri kışkırtmaya çalışıyorsun ki, anlamadığım bu, banlanmadan önce son bi zararımız olsun diyosunuz galiba,gönderilmesi gerekenler zaten gönderildi, hala birşeyler zorunuza gidiyorsa sizde gelmeyin,bana bir tane forumdan sebepsiz yere gönderilen adam gösterin ben defolup gidecem söz veriyorum..................lütfen bundan sonra eski konuları ve ban olayını da gündeme getirmeyin...(mesaj yerine ulaşmıştır sanırım,anlaması gerekenler anladı)

8. sertacr88

sertacr88 Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet benim demek istediğimi anlamışsın. Üye olup sadece bilgi ediniyorlar ama hiç bir etkinliğe dahil olmuyorlar.
    Yanılıyo olabilirim ama çoğu etkinliğe veya her mesaja bir cevap veren kişi sayısı 100' ü geçmiyo. Ama sorun deil bence. Nasıl olsa bisiklette iyi bir yere gelmiş bir site bu;)

9. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:

Bisiklet forumdan her banlanan kişi başbelası olmadığı için,foruma gerçekten emeği geçen kişiler banlandıkları zaman eğer ki haksızlığa uğradıklarını düşünüyorlarsa ben buna reklamdan ziyade tepki olarak bakıyorum.Ayrıca forumlarda( genel olarak) ki kararların %100 doğruluğunu söylemek nekadar mümkün olabilir bilmiyorum.Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, son zamanlardaki banlanma olaylarından dolayı sıkıntılarım yada yönetime gerçekten katılmadığım noktalar olsaydı şuan bunları yazmazdım.Sadece değerli kişiler banlandı,bunuda birçok kişi inkar edemez ve ben bu kişilerin kendilerini banlatmalarının reklam olduğunu düşünmüyorum.

Eski konuların ve ban olaylarının gündeme getirilmemesi gerekliliğine ise sonuna kadar katılıyorum.

Saygılar...

nyx, hulyaars ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  10. kalkmazdüşmez

kalkmazdüşmez Kıdemli Üye

Seviye:
    böyle bir uslubu yönetim olarak tasvip edip teşekkür etmek ne kadar doğru acaba?
    Birde şunu sormak istiyorum Nickler sadece gerçek isimlere çevrilmek istendiğinde kabul edilyor yanılmıyorsam. Murat KILIÇ olan nicknizi ( ki bu sizin isim ve soyadıınız)Murat Reis olarak neden değiştirildi?

11. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Efe. Söylediklerin mantıklı ama olaylara çeşitli açılardan bakmak gerekir. Nasıl bir reklam mı olabilir? İki şekilde olur bir tanesi kesin olmak üzere.

Birincisi siteyi kötü göstermek ya da kötü yönlerini iyi yönlerini örtecek şekilde göstermekle.

İkincisi bisikletle ilgili yeni bir site açacaklarsa onun haberini zarflama şeklinde.

Bu forumun yönetiminden dahi ayrılıp gidenler oldu yakın zaman önce. Onun dışında İstanbul'dan olan başka bir grup geyik yapacakları bir site açtılardı ve şimdi de İzmirliler için bu gündemde. Forum açmak çok basittir ama oradaki havayı yakalamak biraz zordur.

Ben bisikletle ilgili bütün sitelere faydalı bulduğum sürece giriyorum ve giricem de. Her aklı selim insan da böyle yapacaktır.

Ban lafını bir daha duymak istemiyorum. Ne bu efendim? Nickin üstüne atılan bir çizikten ne büyük manalar buluyor insanlar merak ediyorum. Nick'in namusunla oynamışlar çizerken san ki. Namus lekesi gibi. Töre cinayetlerinden korkuyorum ben. Bisiklet dünyasında töre cinayeti. Al sana üçüncü reklam.

Ayrıca zaman zaman yönetim için en kalın kıllardan olmuşumdur. Ama beni banlamadılar. Çünkü karşılıklı olarak çözümcül yaklaştık. Çıkışlarımın kimseyi ezmeye çalışmak olmadığını ve iyi niyetli olduğunu hissettirebiliyorum demek ki.

Sevgi ve muhabbetle...

Veteriner güzel bir soru sormuş hakkını yememek lazım. İmam-cemaat ilişkisi :) Bence de yönetim bu kararını gözden geçirmeli ve geri adım atmalı. Zira kendileri buna alışabilmiş değil gözüküyor.

deutz bunu beğendi.
  12. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    veterinerhekim e;

Kimseyi gerçek ismini kullanması konusunda zorlamıyoruz arkadaşlar.sadece gerçek nickname kullanmaları konusunda teşvik ediyoruz.Zorlama yok.İsteyen istediği ismi kullanır.Sen dahil hiç kimsede benim ismimin neden değiştiğini sorgulayamaz.bu bir.Onun değerlendirmesini ben yaparım.

ikincisi o üslubun iyi mi kötümü olduğunu değerlendirmek senin tekelinde değil.İsteyen istediği gibi anlar.Bana öyle bir üslup geçerli gelmiştir,teşekkür ederim.Onuda sen sorgulayamassın arkadaşım.Kimsenin teşekkürünü sorgulayamayacağın gibi.

Üçüncüsü Forum hakkında bölümünde ne zaman konu açılsa konuyu direk tartışma havasına sokan ve direk yönetimi hedef alan ve hedef gösteren tiplere burada yer yok,bildirmek isterim.

Dördüncüsü forum ortamı dışındaki gruplarda ne konuşuyorsanız bunu her mesajınızda forumda tepki olarak kusmanıza müsade etmem.100 sefer söyledik,bizimle derdi olan bize özelden gelir.

Beşincisi yine forum hakkında bölümünde ya da diğer bölümlerde sürekli yönetime iğnelemeler yaparak kimliğini öne çıkarmaya çalışan kişiler malesef banlananlarla aynı kaderi paylaşırlar.

Banlanan kişilerle ilgili kararlar hiçbir yöneticinin tekelinde değildir.15 aktif yönetici banlanan kişilerle ilgili değerlendirmesini yapar ve kararı tamamen forum kurallarına bağlı olarak verilir.Lütfen kimse haddini aşmasın.

Teşekkürler.

iyi forumlar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.