Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üye Alımlarıyla İlgili Yeni Bir Düzenleme

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Selim Çam tarafından paylaşıldı.

1. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Üye alımlarıyla ilgili önerim var.
    Yeni üyeler için foruma ısınma bölümü konulsun, artık üyeyi tanıma aşamasını yönetim belirler, 1 hafta mı der 1 ay mı bilmiyorum. Sürenin sonunda yönetimin kararıyla ya üyeliği durdurulur ya öyle devam edilir ya da bizlerin arasına katılır.
    Ayrıca bu yeni bir üyeye kefilim diyen var olan bir üye olursa forumdan o kişi foruma direk bizler gibi üye olur. Bu aşamada kefille üye olan kişinin bir cezalandırma söz konusu olduğunda kefil olan kişi de cezalandırılır haliyle. Bunu da bilen üye ona kefil olan arkadaşına mahçup olmamak adına yanlış bir şeyden de çekinir.

2. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel bi öneri..
    böylece fazlalıklardan baştan kurtulunmuş olur

3. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    arkadaşa katılıyorum güzel bir öneri...

4. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    bencede güzel fikir hatta nick yerinede isim yazılsa daha güzel olur

tuninger_haa, eniskaratut ve marule bunu beğendi.
  5. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel bir uygulama tebrik ediyorum yönetimi

6. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    henüz yönetim uygulamış degil sadece selim arkadasımızın getirdigi bir öneri.

7. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Evet, bu yoruma aynen katılıyor ve bu olası uygulamayı yürekten destekliyorum.

8. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Fazla resmi olmaz mı:)

kcuk_ bunu beğendi.
  9. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    nufus cüzdanı fotokopisi istensin demedim.isim yazılırsa iyi olur dedim.simdi ben ve benim gibi isim yazan kişiler olarak bizler çokmu resmiyiz?

bu uygulama ikinci el bölümündede çok işe yarar bence insanların kafasındaki soru işaretlerini gidermişde olur bir yönde.

d.berkay ve İdris ACA bunu beğendi.
  10. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    İnsanlar kendilerini nasıl ifade ediyorlarsa o şekilde kullanıcı adı almalı bence ve bunu istediklerinde değiştirebilmeli. Sonuçta burası googledan isimlerimizi taratılınca insanların karşısına çıkan bir yer. Belki şöhretli biridir, belki devlet memurudur, belki düşman sahibidir, belki paronayaktır. Bunları göz önünde tutmak lazım. Ayrıca böyle bir yaptırıma giderseniz gerçek ismini vermek istemeyen üye adayı sallamasyon bir isim vererek üye olacak, kimlik saklayacak üyenin önüne geçemezsiniz.

nikanam ve rainn bunu beğendi.
  11. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynen katılmaktayım ... :in:

bir de oyle bir uygulama yapılacaksa 20 veya 25 yas ustu direk sorgusuz sualsiz alınmali bence ,alt yas katagorisi ise 1 ay denemeli olabilir ...

12. bisiklet_tutkunu

bisiklet_tutkunu Kıdemli Üye

Seviye:
    Neden yaş sınırlaması konulmalı bence üst yaşlar denemeli olsun? Açıklama yaparsan sevinirim... :in:

Sinto ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  13. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kimse seviyeyi bozan konuşmaların olmasını istemez ve bence bu tür konuşmaları engellemek için iyi düşünülmüş bir proje bu. Ama çok zaman isteyen bir proje. Alıştırma döneminden geçmekte olan üyelerin bütün mesajlarını incelemek ve nasıl biri olduklarını kesitirmeye çalışmak çok zaman alır. Forum yetkilileri de işi güç sahibi insanlar olmalarına rağmen ellerinden geldiğince vakit ayırıp forumu iyi bir şekilde yönetmeye çalışıyorlar ama bu kadar çok zaman ayırabileceklerini sanmıyorum.

Murat CER bunu beğendi.
  14. kalkmazdüşmez

kalkmazdüşmez Kıdemli Üye

Seviye:
    bence olay şöyle olabilir bir normal üye birde premium üye (bunun türkçe karşılığı olan bi kelimede olabilir)
    premium üyelik belli bir sembolikücret karşılığı olacak ,en az 1aydır aktif üye olarak foruma kayıtlı olacak ve bu üyeler bazı ayrıcalıklara sahip olacaklar
    avatarları resimli olacak sadece premium üyeler satışa ürün koyabilecek fakat bütün üyeler satın alma işlemini yapabilecek gibi ....tabi bu ayrıcalık listesi çoğaltılabilinir.....

Sinto bunu beğendi.
  15. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Yaşını bilemezsin kimsenin; kabul edilmek için 15 yaşında olur 25 yazar... Sıkıntı olur... İşi inanıp inanmama gibi bir güvene bırakmamalı forum yönetimi... Ayrıca hak ettiği düşünülen her yaştan insan banlanmakta bu forumda... Burada banlanan 30 yaş üstündeki lisanslı bisikletçi de, evli kadın da var... Buradan bunu anlayabilirsin...

bisiklet_tutkunu ve Murat CER bunu beğendi.
  16. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    para işini aklınıza bile sokmayın bence.sonra parasını verdik neden mesajımı siliyorsunuz gibi polemikleri hayal etmek istemiyorum ;)

17. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar konuyu takip ediyoruz, farklı fikirler çıkıyor ortaya. Ancak üyelerden sembolik bile olsa ücret toplanması söz konusu bile olamaz.
    Ancak bir an aklıma şu geldi;
    Bir vakıf belirlenir (benim gönlümde TEMA yatar). Bu vakfa aylık X YTL bağış yapan üyeler "Premium üye" sıfatı alır.
    Ancak bu söylediklerim kesinlikle yönetimi bağlayıcı bir açıklama niteliğinde değildir, sadece aklıma gelen bir fikirdir. Ben de paylaşmak istedim.
    Böyle bir oluşumu uzun uzun değerlendirmek gerekir.

18. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    İşin içine para girerse üye sayısında azalma olacağı gibi bu tip iğrenç şeylerde olur sinto'nun dediği gibi. Adamlar çıkar da derse ki: "Paramızla rezil oluyoruz!" ozaman işte kötü olur. Ama şu yapılabilinir. "bisikletforum.com" uzantılı mail satışı ve nickin yanında yıldızcık v.s..

bisiklet_tutkunu ve Murat CER bunu beğendi.
  19. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    uygulanabilirliği belki imkansız ama çok hoş fikirler çıkıyor, ilgi ile konuyu izliyorum..
    fikir üreten, emek verenlere teşekkürler..

20. kalkmazdüşmez

kalkmazdüşmez Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar sembolik dedim yanlış anlamayın olayı ticari hale getirmek değil burdaki ücret kelimesi ..Halil'in deiği gibi çeşitli hayır kuruluşlarına yapılacak bağış tarzı birşeyler olabilir..
    TEMA-DenizFeneri-Kimse yok mu?
    Mesela sadece premium üye hakklarına bi tane daha konu açma hakkına sahip olabilsinler normal üye sadece açılmış olan konulara yorum yazabilecekler