Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uyarı Ve Cezalar

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında gurkankas tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    sayın yöneticiler;
    sitemizde son zamanlarda ne yazıkki banlanma olayları çok fazla görünmekte .acaba bir Uyarılar ve Cezalar bölümü kurulup bu bölümde hangi üyelerin ne yüzünden ne kadar ban yada uyarı alındığı yazılabilirmi.zannımca üyelerimiz bu arkadaşım yada bu üye neyi benlanmış diye merak edebilir ve bu bölümden bilgi edinebilir.Ayrıca bu bölümü takip eden üyelerimiz banlanma sebeplerini dikkate alır ve bu hataları yapmamak için kendilerine dikkat ederler ve hata yapmaktan kaçınırlar....

nyx, Sinto, felis911 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Bence banlanacak üye,bunu yazılarıyla tavırlarıyla belli ettiriyor.Mesela isim vermiyim dün banlanan bir arkadaşın,açıkçası ne zaman banlanacak diye bekliyordum ben.Üyelerin dikkate alması için forum kuralları mevcut zaten.Bence hiç gerek yok böyle bir uygulamaya.Yinede yönetimin vereceği karara saygı duyarım tabiki

Serkan TELYAKAR ve bisikletci bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Gürkan merhaba
    Üyelerin neden banlandığını forumda ilan etmek, teşhir gibi algılanabilir. Bu nedenle böyle bir uygulamanın söz konusu olacağını sanmıyorum.

Serkan TELYAKAR ve gurkankas bunu beğendi.
  4. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    benim üye olduğum bir sitede böyle bir uygulama vardı ondan srdum böyle bir uygulama olabilirmi diye ama yönetim istemiyorsa olmasada olur.sadece bir öneriydi cevaplar için teşekkürler....

iyi forumlar

5. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    bence bilmeye hakkımız var basında çıkan haberler teşhir olmadığı gibi birinin neden cezalandılıldığının açıklaması da teşhir değildir. cezanın haklı yada haksız olduğu konusu da var tabi . bu bölüm yoruma açılmamalı sadece bilgilendirme amaçlı olmalı gereksiz tartışmalara meydan vermemek için
    elbette bunlar da benim kişisel fikirlerim teşekkürler

6. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Forumda herşey forum kuralları ve ilgili TC yasalarına göre belirleniyor. Yani banlanan üye mutlaka forum kurallarından yada TC yasalarından birini yada bir çoğunu çiğnemiştir başka sebep aranamaz.

Banlanan üyeye yönetim tarafından özelden bir ön-uyarı mesajı gönderilir. Bir geri dönüş fırsatı tanınır. Ancak üye bunları kaale almaz ise bu sefer ceza olayında yönetim içinde konsensus(fikir birliği) aranır. Fikir birliği oluşmazsa uyarı yada banlama hadisesi gerçekleşmez. Fikir birliği oluşmuşsa diğer forum sakinlerinin selameti için cezayı hakeden üye ilgili cezaya muhatap olur.
    Bu süreç tamamlandığında cezaya muhatap olan üye başına gelenin nedenini niçinini gayet güzel bilir. Ancak bu durum yönetim tarafından diğer forum sakinlerine afişe edilmez.

Öte yandan Sayın İdris Acanın da belirttiği gibi foruma aşina tüm üyeler banlanacak üyeyi önceden tahmin edebilir. Ve hatta sebebini de.. :)

Yönetim bir banlayacağı üyeyi bin kere düşünmektedir. Bundan şüpheniz olmasın, keyfiniz kaçmasın. Sizleri çok seviyoruz. Yok ayrımız gayrımız.
    Hepinize keyifli forumlar, hayırlı geceler.

Serkan TELYAKAR, Spec, Admin ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  7. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    cevabınız için teşekkürler .sorum amacına ulaştığına göre konu kilitlenebilir.teşekkürler...

8. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    cevabınız için teşekkürler .sorum amacına ulaştığına ve konu tartışması çıkmadan konu kilitlenebilir.teşekkürler...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.