Kartal'da Şirin Bisiklet'ten uzak durun!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yusuf340809

Yazdıklarımı dikkatli okursanız bahsi geçen firmanın babamın tapulu malı olmadığını anlarsınız. Firmayı kimseye tavsiye etmediğimi de yazdım, o kısımı neden göremiyorsunuz?

Firmaya gelen tepkiden BANANE, firmanın kendi bileceği iş. Firma az veya çok kazanınca beni bağlayan ne olacak?

Neyse, size kolay gelsin.

Scudo
Tepki
89
İsim
Yusuf
@YashaZake
Daha önce de yaptığınız yorumlardan zaten "esnaf" olduğunuzu tahmin etmiştim. Bizim amacımız da "esnaf"ları esnaflardan ayırmak zaten. Bir çocukla yaşadığınız olayı bu sahtekarlık olayına benzetmeniz oldukça düşündürücü...

YashaZake

Üye
Tepki
6
İsim
Semih ASLAN
Bisiklet
Kron
@yusuf340809
Orda vurgulamak istedigim sorunlu musteri sifati :) bisiklet alinan firma da sizinle ugrasmak istemeyip benim yaptigimi yapmak istemis ama kabalik etmis ben kimleyle burda kimseyle tartismak degil amacim heleki sudan sebeple yani lutfen kendiniI koruma psikolojisini birakin iyi forumlar kimse kimsenin kalbini kirmaya deymez bizim hepimiz ayni taraftayiz arkadaslar burda bisikletliler olarak birlik olmamiz lazim birbirinizim kalbini kirmayin deymez yani

Tepki
89
İsim
Yusuf
@YashaZake

Şirin Bisikletin yaptığı bütün sahtekarlığı bir kenara koyup beni sorunlu müşteri ilan ettiniz ya, pes diyorum. Sizin kimin safında olduğunuz çok belli, anlamamak için akıl tutulması yaşamak gerek.

YashaZake

Üye
Tepki
6
İsim
Semih ASLAN
Bisiklet
Kron
@yusuf340809
Firmanin safinda olsaydim facebook sayfasinda 1 yildiz degerlendirme yapmazdim girip bakabilirsiniz sizde sutten cikma ak kasik degilsiniz

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şirin bisikletten uzak durun demissin ama zaten cok uzagim onlara :p

• Beğen
Tepkiler: yusuf340809

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gözüme ve aklıma takıldı yazamadan edemedim.

1 En azından Şirin Bisiklet firmasına gitmek durumunda kalırsam(?) çok dikkatli olacağım ama burada yazılanların bende önyargı oluşturmaması için de oldukça itina göstereceğim kesin.

2 Ben olsam bir arkadaşın da dediği gibi 170 lirayı geri götürürdüm ya da o anda 400 lira olarak geri almazdım çünkü kazıklanma hikayesi kazıklamaya dönmüş sanki. Belki de ederi iddia edildiği gibi 800 liranın da altındadır bilemem.

3 İlk mesajdan sonra yorumlar/tepkiler geldikçe hikayenin "eklentilerinin" olması bana garip geldi,
"sonradan hatırladım" olacaksa açıklama, bence ve açıkçası bu kadar akıcı mantıklı ve düzgün cümleler kuran/yazan birinin başına gelenleri "sonradan hatırlaması" inandırıcı gelmez bana.

4 Esnaf değilim, Şirin Bisikleti tanımam, Kartal ilçesi/mahallesi/semtinden kilometrelerce uzakta oturuyorum.

5 Bir de olayı diğer taraftan (bölük pörçük mesajlaşma yazıları olmadan) dinlemek lazım.

6 Bence arkadaş yeteri kadar firma hakkında söylemek istediğini yazmış durumda, konuyu daha fazla uzatmamak daha iyi olur.

7 Her iki tarafa da geçmiş olsun/bitsin/gitsin, herkes kazasız belasız mutlu şekilde padallasın....

@yusuf340809

@yusuf340809

@yusuf340809

@yusuf340809

• Beğen
Tepkiler: Aytaç Öztürk
Tepki
89
İsim
Yusuf
@1dost
Şanslısınız, kıymetini bilin :)

@bsisil

1) Kesinlikle önyargıdan kaçındığınızdan emin olmak için bence bu başlığı tamamen unutun. Hiç böyle bir olay olmadı, Şirin Bisiklet İstanbul'daki en iyi bisikletçi. Samimiyet, hak, adalet Şirin Bisikletten sorulur.

2) Evet bu biraz kazıklama hikayesinin karşısında sessizce bekleyip sıradakilerin kazıklanmasını beklemek değil, kazıklayanı anladığı dilden uyarma üzerine örnek niteliğinde bir derstir.

3) Bu başlığı daha önce de belirttiğim gibi sadece insanları uyarmak için açtım. Yalan söyleyenin nasıl rezil olduğunu bire bir bu olayla görmüş biri olarak yalan söyleme davranışında bulunmam benim kendi kuyumu kazmam anlamına gelir. Benim yalancı olabileceğimi düşünüyorsanız yapabileceğim bir şey yok. Bu durumda bu olayın size göre tamamen yalan olması gerekiyor, inanmamalısınız dediklerime.

4) Size tavsiyem Şirin Bisikleti ziyaret etmeniz ve diğer taraftan dinlemeniz. Lakin dikkatli olun, benden size tavsiye.

5) Haklı olduğum durumda kimse beni yanlış şeylerle itham edemez. İçinde bulunduğum eylemlerin haklı olduğunu bildiğim sürece beni fırsatçılıkla, yalancılıkla, sorunlu bir birey olmayla itham eden her şahsa gereken cevabı veririm.

6) Hem bana karşı bazı yanlış yorumlarda bulunuyorsunuz hem de sessiz kalmamı bekliyorsunuz. Siz yazdıkça ben de yazacağım ki bu olay olabildiğince çok kişiye ulaşsın ve Şirin Bisiklet gibi sahtekar bir işletmeye gereken cezayı vermiş olalım.

• Beğen
Tepkiler: mutludurmaz

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Yürekten kutluyorum sizi helal olsun gerçekten takdir ettim geçmiş olsun..

• Beğen
Tepki
89
İsim
Yusuf
@Yuppata
Teşekkür ederim.

Accell Bisiklet ile görüştüm. Uyaracaklarını ve Şirin Bisikletin üyelikten çıkarılabileceğini söylediler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Demokrasi denilen şey ütopyamız olamaz.
Demokrasi bir yerde ya vardır yada yoktur.
Bu tercih yonetimlerin elindeki güce bağlıdır.
ve her daim en zıt kaptığım sey küfür,hakaret olmadığı yerde kişilerin mesajlarının silinmesidir, bu durum bence hoş değildir.( arka planinı sorgulamadan sadece doğaçlama ile yazimdir)

Tepki
13
İsim
Mutlu
Bisiklet
Kron
@birol
Bende isim vermek istememistim ama, efor bisiklet Şenol beyden aldım. Çok da memnun kaldım. İlk aldığımda ben bu bisiklete ne yapayım diye sorduğumda: hiç bişey yapma, bize getir hallederiz dedi. Orda bittim zaten.

Contry

Üye
Tepki
69
İsim
Umut
Bisiklet
Diğer
Zamanında bende salcano bisiklet sormuştum modelini hatırlamıyorum internette sıfırı 870 liraydi bisikletciye gittim abi bu kaç para direk 950 lira dedi pazarlık yapmam diyede ekledi ama internette 870 lira dedim onlar Çin malı bizdeki orşinalll ilerde bozulursa elinde kalır dedi tabi bisikleti almadan direk kaçtım ordan.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Contry
Yalanda sınır tanımayan YALANCILARRRR.
Ne günlere kaldık.

adrock

Üye
Tepki
3
geçmiş olsun izmirdede izmir bisiklet adlı yer var onlarda insanları salak yerine koyup sıfır yerine kullanılmış ürünler satmaya çalışıyorlar bana yaptılar 15 20 lira için insanları enayi yerine koyuyorlar birde biz satmak istesek hep gereksiz ürünleri satarız gibi şeyler söylüyorlar sakın izmir bisikletten bişey almayın

• Beğen

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
@Samet Horasan bir sonraki bisikletimi oradan almayı düşünüyorum bende =) size katılıyorum aynı şekilde

n500

Aktif Üye
Tepki
83
Modeli filan doğru söyleselerdi açık açık fiyata 2500Tl bile deseler kimsenin birşey demeye hakkı olmazdı. En fazla pahalı satıyorlar derdik.

• Beğen

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Bir bisikletçi hatalar yapıyor ama hata karşılığı para iadesi yapacağını söylüyor, başlık sahibi arkadaş ise dört yüz lira istiyor, çünkü kendisine göre bisikletin ederi bu, oysa ki bisiklet anladığım kadarıyla daha pahalı. Belki ilk ödediği ücretten düşük ama dört yüz lira daha verilecek kadar da düşük değil. Başlık sahibi forumdaşımız da kendine göre bir bedel söylüyor (iyi ki bisikletin ederini 600tl olarak belirlemiyor) ve sonunda bisikletçinin bugüne kadar başka bisikletçileri de "kazıklamış" olduğu savı ile dört yüz lira daha talep ediyor ve bisikleti 800-850 lira gibi bir fiyata alıyor. Mağaza da tam olarak müşterinin istediği parayı veriyor.
Peki vermese ne olurdu, tüketici hakem heyetine bisikletin fiyatı söylenir ispat edilir belki de hiç iade yapılmadan müşteri ile muhattap bile olmaya gerek kalmazdı kendini kurtarırdı. Ama gerek kalmıyor, dört yüzü veriyorlar ve bu iş huzur içerisinde çözülüyor :)
Ama başlık sahibi buna rağmen başlık açıyor ve sahtekar kelimeleri de kullanarak marka itibarını zedeliyor.
Ankara'da yaşıyorum, forumda yüzlerce mesajım var, yani bisikletçiyi savunmak için üye olmuş falan değilim. Ancak esnaf sahtekar damgası yiyecek kadar hatalı değil bence. 2016 fiyatından bisiklet satar, iade kabul etmez, para vermez o zaman sahtekar derdik belki.
Ancak şu durumda bisikletçi gidip 850 liraya vermiş olduğu bisiklet sonrası sosyal medyada sahtekar ithamı ile karşılaşması sebebiyle başlık sahibi arkadaşa dava açsa kazanabilir gibime geliyor.
Ben esnafların çoğunun kazıkçı olduğunu düşünüyorum, bisikletçinin de ilk etapta hatalı olduğunu düşünüyorum. Ancak olay çözülmüşken sahtekar sözleri ile bir esnafı internette fişlemek bana doğru gelmiyor.
Ha diyeceksiniz ki, alıcıya böyle böyle demiş, tehdit etmiş, o zaman bunu ispatlaması gerekir. Esnaf para verecek, sonra da seni bulacağım diyecek falan...
Geçmiş olsun.

Tepki
89
İsim
Yusuf
Önceki sayfalarda gerekli açıklamaları yaptım. Dileyen dava açabilir :)