Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

[Uyarı] Şirin Bisikletten (Kartal) Uzak Durun!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında yusuf340809 tarafından paylaşıldı.

1. yusuf340809

yusuf340809 Yeni Üye

Adı:
    Yusuf
    Seviye:
    Birkaç modelin arasında kalmam sebebiyle gittiğim bisikletçilerden birisi de Kartal'da bulunan Şirin Bisikletti. Carraro Sportive 327 modeline bakıyordum. Facebook hesaplarında Carraro modellerinde %20 indirim olduğunu paylaşmış olmaları üzerine gittim.

Bisikleti tanıttıktan sonra sıra fiyatı konuşmaya geldi. 2016 kataloğunu açıp bana bisikleti tanıttılar ve son olarak da 1467₺ etiket fiyatı olduğunu ve %20 indirimle 1230₺ ye vereceklerini söylediler. Ben de %20 indirimle 1170₺ olması gerektiğini söyledim. Bana ilk olarak ana paradan %10 indirim yaptıklarını ve daha sonra indirimli fiyattan %5 daha indirim yaptıklarını söylediler. Anormallik burada başlamıştı zaten. 30₺ yi almayıp 1200₺ de anlaşmamızı söyledim fakat bunun kesinlikle olmayacağını, zaten 30₺ kazandıklarını ve benim bu teklifimin ahlaki olarak yanlış bir davranış olduğunu belirttiler. Sineye çektim, daha fazla tartışmadan bisikleti ve bir kaç aksesuarı 1300₺ ye almış oldum.

Bisikleti aldım ve eve döndüm. Forumda bisikletin sayfasına bakınca fark ettim ki bana 2016 model diye tanıtıp sattıkları bisiklet aslında ellerinde kalan 2015 model bisikletmiş. Ve 2015 modelin 2015teki fiyatı 1250₺ imiş. Forumdan bir arkadaş da 2015 modeli 2015'te 1050₺ ye taksitli olarak almış. Ben ise elden nakit olarak vermiştim.

Gece boyu süren gerginlikten sonra bisiklete binip tekrar gittim Şirin Bisiklete. Benim hatalı olduğumu ve bisikletin 2015-16 fark etmez aynı model olduğunu vs. anlattılar. Fabrika sahibi diye tanıttıkları, muhtemelen de kendileri gibi bisikletçi olan başka birini arayıp benim hatalı olduğumu anlattırmaya çalıştılar. 20 yıldır bu işi yaptıklarını ( eski model bisikleti yeni ve indirimli gibi tanıtıp insanları kandırma ) ve benim 2. vaka olduğumu belirttiler. Uzun süren tartışmalar sonrası, tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemelerine başvuracağımı da belirtmemden sonra 400₺ yi geri vermelerini talep ettim beni kandırmaları ve elde kalmış ürünü çok üzerinde bir fiyata satmalarından ötürü. 400₺ yi alıp bisikletle eve döndüm.

Sizlerden ricam tüm bisiklet severlerle bu olayı paylaşmanız ve onları uyarmanız. Ayrıca adı geçen işletmeyi sosyal medya hesaplarınızdan mesaj göndererek bu konuda sorgulamanız.

Size naçizane tavsiyem bu sahtekar bisikletçiden uzak durmanız. Donanımhaberdeki bir başlıkta da aynı şekilde başkalarını da kandırdıklarını gördükten sonra benim ilk olmadığımı öğrenmiş oldum. Sıradaki siz olabilirsiniz. Aman dikkat edin!

şirin.png

Facebook hesabı : Şirin Bisiklet

2. Hastateker

Hastateker Forum Bağımlısı

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçmiş olsun hocam
    Iyi kurtulmuşsunuz uzamadan

selket, hlksnrr ve yusuf340809 bunu beğendi.
  3. yusuf340809

yusuf340809 Yeni Üye

Adı:
    Yusuf
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Ne kadar çok insanı uyarabilirsek o kadar iyi.

4. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Neredeyse hepsi aynı.( esnaf olanlar istisna ama azinlıkta kalıyorlar.)
    Seni candan tebrik ederim.
    ESNAF ADAM YALAN SÖYLEMEZ,
    Yalan söyleyen ise ne insandır ne de esnaf.
    Kursaklarında kalsin.

5. yusuf340809

yusuf340809 Yeni Üye

Adı:
    Yusuf
    Seviye:
    Teşekkür ederim. İşin ilginç tarafı satış yaptıkları gün 30₺ indirim istedim diye beni cimrilikle itham edip esnafın çok bonkör olduğunu, ticarette pazarlığın bir saçmalık olduğunu söyleyip beni uyarmışlardı. Tabi sonraki gün ben tekrar gidip yaptıkları ayıbı söyleyince sesleri çıkmıyordu.

Ayrıca 400₺ yi aldıktan sonra inşallah kaza yapıp bir arabanın altında kalmamı temenni ettikleri söylediler :)

Volg, seker156, Dethagorf ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yok artık :krktm::krktm:

Helal para kazanmıyor demek ki bu adamlar,inşallah batarlar..

Volg, Gezer, seker156 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  7. yusuf340809

yusuf340809 Yeni Üye

Adı:
    Yusuf
    Seviye:
    İnsanları kandırıp ürünü farklı tanıtıyorlar. Ve %20 indirim yaptık deyip aslında 20₺ daha ucuza geçen sene elde kalan ürünü satıyorlar. Bu şekilde düşünen birilerinin hak gözetmesi mümkün değil.

8. Doğan_Öztürk

Doğan_Öztürk Forum Bağımlısı

Adı:
    doğan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @yusuf340809 merak etme dostum o arabanın altında kalacak olan insanlar belii rahat ol ;) hepsi aynı bunların

9. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Bunların tamamı HARAMZADE imkan olsa herseyi yurt dısindan alsak. Bunlara para kazandirmak bile haram.

10. Doğan_Öztürk

Doğan_Öztürk Forum Bağımlısı

Adı:
    doğan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Asusmune dostum herşeyini yurt dışından alabilirsin aslında benim sadece dechatlondan aldığım elbisler dışında herşeyim yurt dışından belli siteler var oralardan alışveriş edebilirsin 10 tl lik parçaları bile yurt dışından alabilirsin. geçen aliexpresten ass saver aldın tanesi 1 dolara geçen bisikletçide gördüm 25 tl den satıyolar. ve onlarda aliexpress ten almışlar resmini bile değiştirmemişleridi :koptum: böyle bir kar marjı varmı yaa hahahah

11. Ferhat Karaca

Ferhat Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Keşke carraro nun sitesinden bisikletleri inceleyip o şekilde gitseydiniz. Bende aynı modelden aldım. Ama almadan önce iyice araştırdım. Sirkeciye gittim, dükkan ismi vermeyecem ama aynı şeyi banada yapmaya kalktılar. Tabi 2015 ve 2016 modellerini iyi bildiğim için ben yemedim bunu. Esnaflık kalmamış maalesef...

Hamit.Ç ve yusuf340809 bunu beğendi.
  12. yusuf340809

yusuf340809 Yeni Üye

Adı:
    Yusuf
    Seviye:
    Ben daha çok Sedona 410 düşündüğüm için Carraroyu detaylı incelememiştim. %20 indirim yapılacağını duyunca gittim.

Sirkeci'deki bisikletçi Metin Bisiklet miydi? Çünkü dün fabrikayı arıyorum diye Metin adında birini aradı.

13. Ferhat Karaca

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @yusuf340809

Metin bisiklet bakırköy de diye biliyorum...

14. yusuf340809

yusuf340809 Yeni Üye

Adı:
    Yusuf
    Seviye:
    Özel bir sebebi varsa bilemiyorum ama Şirin Bisikletvari işletmelerin açıkça ifşa edilmesi taraftarıyım.

Dethagorf bunu beğendi.
  15. barış barış

barış barış Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kardeşim öncelikle seni tebrik ederim insanları uyardığın ve hakkını savunduğun için keşke herkes senin gibi olsa ayrıyetten geçmiş olsun hak kimsede kalmaz bu dünyada değilse öbür dünyada peşinden koşarlar ettikleri bedduada kendilerine döner büyük ihtimal ben kendi adıma bidaha oranın önünden geçmem kimseyede tavsiye etmem hatta gidecek olanlarada durumu anlatırım iyi esnaf reklamını kendi yapar bunlar gibilerinide herkese ifşa etmek lazım

16. Ferhat Karaca

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @yusuf340809

Özel bir sebebi yok. Benim bilgi sahibi bir kişi olduğumu görünce tavırları değişti ve istediğim bisikleti birkaç gün sonra getirdiler. Bisikletten de memnun kaldım. Onun için isim vermek istemiyorum...

yusuf340809 bunu beğendi.
  17. lampsakos

lampsakos Aktif Üye

Adı:
    muhammed akpinar
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ' inşallah Arabanın altında kalırsın' çirkefliğe bak hem 2015 i 2016diye sat.sonra adam hakkını savundu diye beddua et! Dostum geçmiş olsun.ifşa ettiğin için tebrik ederim

18. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @yusuf340809 o ne öyle ya mahalle kavgası gibi beddualar falan; bir de esnaf olacak bunlar, geçmiş olsun.

19. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bu tür olaylardan dolayı gittim Decathlondan aldım bisikleti. Sorun çıkmaz mı? Çıkar elbet ama karşımda muhatap buluyorsun. Kurumsallığın gözünü seveyim...

adrock, Üye Adı, Hologram ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  20. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu accell ve salcano bayiilerinin hepsi mi apaci olur arkadas? Bunlarin icinden bir tane duzgunu cikmayacak mi?
    Bana gore yerli ureticilerin icinde elle tutulur bir tek asli bisiklet (sedona) var, o da bunlar kadar yaygin calisamiyor sanirim.