Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uyanik olmak İÇİn: 14 Şubat !...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ufuk güneş tarafından paylaşıldı.

1. ufuk güneş

ufuk güneş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Adam; "çok akıllı, zeki ve uyanığım" der.
    Kimsenin oyununa gelmem iddiasında bulunur ama her 14 şubatta gider tıpış tıpış, hem de en pahalı hediye veya hediyeleri sevgilisine alır...
    Çünkü 14 şubatın, tam bir pazarlama ve alışveriş tuzağı veya stratejisi olduğunun farkına varamamıştır.

Daha 1 şubattan itibaren; hergün e-posta adresine birçok e-ticaret sitesinin, 14 şubat hediyelerinin satışına ilişkin e-posta bombardımanına maruz kaldığı halde, hergün aldığı gazetenin yarısı 14 şubatta satışını arttırmak isteyen bilumum firmaların reklamlarından oluştuğu halde, günde birkaç saat izlediği tv kanallarının alt veya üstünden zırt pırt çıkarak olsun veya program aralarında olsun, sürekli 14 şubat reklamlarını izlediği halde...

"Bu alışveriş festivalinin ilk günü müdür ya, bu ne lan böyle" diye aklının ucundan geçmemiştir. Geçse de sevgiliye verilecek hediyenin heyecanı olayı bastırmıştır.

Acemi olanlar işin cılkını çıkartmamak için ellerinden geleni yaparlar, halbuki belki de 15 şubatta kız, ona tekmeyi basacak veya boynuzlayacaktır ama bilemez tabi... Sonuçta verdiği paraya acıyacak ve pişmanlık duyacaktır.

14 Şubat, milletin cebindeki paraya, sevgili maskesiyle el atma, promosyon, pazarlama ve para kazanma taktiğidir. Ticari taktiktir.

Her 14 şubat , anneler, babalar günü ertesi kredi kartıyla yapılan harcalamarın rekor kırdığı haberleri gazetelerde ilk sayfalarda yerlerini almaktadır.

Sırf bu 3 gün ün reklamlarından kurtulmak için, bir an önce gelip de geçseler diye sabırsızlanıyorum...

Ali Menemen, ugur T ve BF Okuru_ bunu beğendi.
  2. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben her ilişkinin (sadece sevgiliyi veya eşi diil, her tür insan ilişkisini kastediyorum) kendi dinamikleri olduğunu, bazı dinamiklerin, insanları meta kaynaklı mutluluktan uzaklaştırırken bazılarının mutluluk duygusunu paraya endekslediğini; sonuçta herhangi bi şekilde, iki kişi mutluysa veya mutlu olduğuna inanıyorsa ve bu duygu sürdürülebilir bi duyguysa, 3. kişilerin yorum yapmasının gereksiz olduğunu düşünen biriyim.

yapılan "hediye alın" reklamlarına da çok soğuk bakmıyorum... sonuçta tacirin işi her tür fırsatı kazanca çevirmek; bizim işimiz de kendimizi az buçuk akıllı mantıklı davranacak şekilde yetiştirmek :)

ama şu anneler gününde, anneye pırlanta yüzük aldırmayı hedefleyen ve çocuklara çalışan reklamlar yok mu!!
    beni gerçekten deli ediyolar!! diğer her tür reklam ve çabanın, bu tür reklamların yanında melek kaldığını düşünüyorum...

3. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Serbest piyasa ekonomisinde böyle durumların olması son derece olağan bence.Ticari işletmeler elbetteki böyle özel günlerde daha fazla kar elde etmenin derdine düşüceklerdir ki bu çok normaldir.Kimse kimsenin cebindeki paraya zorla el atamaz.İrade sahibi sizsiniz.İster hediye alırsınız ister almazsınız bu size kalmış.Bu tarz özel günleri ticari yönden eleştirmenin yersiz olduğunu düşünüyorum.

4. ugur T

ugur T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evet bu konuda size katılıyorum sevginin günü olmamalı ,her gün sevilmeli doğa, insan ve bisiklet :)