Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üşümüyoruz. Bayram sevinci içimizi ısıtıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında murty tarafından paylaşıldı.

1. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Nedir bu her 23 Nisan -19 Mayis-29 Ekim Cocuklara geclere verilen eziyet ??
    Hatirliyorum okul doneminde "bayramlara" katilmak icin ogretmenlerimiz bizi canimizdan bezdirirlerdi ,daha gosteri gunu bayilan kizlardan hic bahsetmiyorum:boese157: ,aksine kimsenin bu bayram sevincini icinde yasadigini da tecrubelerim dahilinde zannetmiyorum .
    Nedir ogrencilerdeki bu gonulsuzluk?
    Daha bugun 23 Nisan bayrami icin haberleri seyrettigimde usuyen kucuk cocuklari gordum ,minicik yavrular garip garip kiyafetler icerisinde ,saatlerdir ayakta kalmaktan soguktan sacma sapan bir bitap halinde .Aksine veliler, ogretmenler ,hatta valimiz bile bu sahneye aldiris etmediler kendileri tabi paltolari icinde bu anlamini veremedigim gecit torenine baktilar ,size yeminlen soylebilirim bir tek ogrencinin gozunde bile o bayram sevincini ,coskunu goremedim ,aksine soguktan ziplayan cocuklar vardi.:boese157:
    Kameralar artik soguktan elinde tuttudugu Turk bayragina sarilan cocuga sordular"usuyormusun" cocugun cevabi " usuyorum" ,arkadan bir ogretmen hemen mudahale etti "hayir ,oyle degil " Üşümüyoruz. Bayram sevinci içimizi ısıtıyor" evet bu cumleyi zorla soyletti ...

Ne soyleyebilirim bilmiyorum ama "insaf " diyorum...

Ataturk un butun Dunya cocuklarina hediye ettigi bu onemli gun yine boyle "kutlandi" adina tabi kutlamak diyebilirseniz!!!:mad:

Ne yapabiliriz peki ?

42FY, fecredall, Ogez ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Çocukların bayramında,Çocuklar Büyükleri eğlendirmek için eziyet çekiyor.Oysaki sadece bir günlük büyükler çocukları eğlendirmeye çalışsa ne güzel olur.Güneş Altında veya soğukta çocukları 4 5 Saat bekletip sonra anlamsız oyunların sonunda bütün çocukların keşke gelmeseydik demeleri.Bazılarının bayılması,Bazılarının hasta olması ders olmadı galiba.Bence Böyle bayramlar çocuklar tarafından coşku sevinç günü olarak değilde,eziyet,ayakta bekleme günü.Benim için öyle en azından

3. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence 23 nısandan 19 mayıs arasını komple tatıl yapacaklar egıtım kurumlarına işte o zaman bayram sevıncını yaşıyan mutlu yüzler görürüz sokaklarda...

sevgiler...

fletcher bunu beğendi.
  4. Furkan Özdağ

Furkan Özdağ Kıdemli Üye

Seviye:
    Törenlere gelmezseniz disiplin cezasıydı falandı felandı diyerek bizi kandırıp zorla törene getirirlerdi en az 3 saat güneşte ya da soğukta bekletip gönderirlerdi Pek Sevgili Hocalarımız !:boese157: Onları buradan nefretle anıyorum :boese157: ve Jumper arkadaşımıza katılıyorum..En iyi ödül o olsa gerek

5. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Malesef herşeyi zorla yaptırmaya başladılar.Konunun biraz dışına çıkılacak ama bununla ilgili küçük birşey söyliyeyim.İstiklâl marşından soğuma durumunuz nedir bilmiyorum ama bizim okulumuzdaki öğrencilerin % 90'ı soğudu. Artık okula gir İstiklâl Marşı, okuldan çık İstiklâl Marşı gına geldi artık. Cuma günü yağmur altında okutulan İstiklâl Marşı yüzünden birçok arkadaşım hasta oldu. Kısacası bu zorbalıkla bizi herşeyden soğutacaklar.Eskiden 23 Nisan ve 19 Mayıs etkinliklerini izlemek için yer kapardık. Şimdi ise gitmemek için yer arıyoruz ve bunu malesef bize okul yönetimi uyguluyor. 23 Nisanı gerçekten bayram olarak kutlayan çocuklar tüm dünya çocukları değilde, yabancı ülkelerden gelip gösteri amaçlı TRT'nin sunduğu programa çıkan çocuklar kutlamakta -bana göre-.

murty ve Ogez bunu beğendi.