Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ustalara sorum olacak!

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Orhan ATAÇ tarafından paylaşıldı.

1. Orhan ATAÇ

Orhan ATAÇ Yeni Üye

Bisiklet sporuna gönül vermiş herkese merhaba,
    Yıllara sonra ilkkez kendime bir Sirrius, eşime de Crossbase alarak pedal çevirmeye tekrar başladık.
    2 aydır düzenli olarak bisiklete biniyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir de yol bisikleti alamaya karar verdim.
    Amacım yalnız çıktığım zamanlar, daha uzun turlar yapmak, daha hızlı gitmek.
    Bir de sanırım iyi bisiklete daha fazla zaman ayırmak, daha çok binmek istiyor insan.

Geçen hafta uygun fiyatı, görünüşü, Full Composite olması ve istediğim 105 li ekipmanlara sahip olduğu için aklımda hiç olmayan, tanımadım bir markaya ait bisikleti aldım.
    Markası B'Twin, FC700 Racing. (Stokta 1 adet kalmış 2009 yada 2010 model)
    (3000TL verdim)

FC 700 in gövdesinde Full Composite ve Made in France yazıyor.
    105 Setli, Aksium Jant seti, Michellin Pro3 Lastikleri, Fizik Pave Sele ve Look pedallara sahip, 8.42Kg imiş.... Görsel olarak da bisikleti beğendim. Sanki Tek eksiği marka değeri.

Aldıktan sonra 50 Km sürdüm. Beğendim. Sirrius'a göre çok farklı, hızlı daha zevkli.

Sizlere sormak, danışmak istediğim konu ise;
    Acele ile karar verip aldığım FC700 Hakkında internette çok fazla bilgi bulamadım. Sanırım üretilmiyor ya da başka bir model adı ile üretiliyor.

Bildik bir markaya yaklaşık 1500- 2000TL daha fazla para vermek yerine bu bisikleti alarak hata mı yaptım? (süpersix yada Tarmac 105 setli almayı düşünüyordum)

Bu bisikleti kullanırken nelere dikkat etmem gerekir. Başlangıç için yeter mi? Üzerinde bazı değişiklikler yapılabilir mi?

Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

2. Orhan ATAÇ

Orhan ATAÇ Yeni Üye

B'TWIN FC700 Racing model yol bisikleti hakkında bilgisi olan yok mu?

FC700 hakkında yorumunuz nedir?

Full Composite yazan bu bisiklet ile bugün Carbon olarak satılan bisikletler arasında ki fark nedir?

Bu bisikleti upgrade etmek, bilindik marka bisikletleri upgrade etmek kadar kolay mıdır?
    Kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Üstatlar dan bir yorum bekliyorum. teşekkürler

3. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu benim bildiğim FC 700 modeli ise AG2R takımının geçmiş senelerde büyük turlarda kullandığı kadro olabilir!! olabilir diyorum çünki net olarak emin değilim. Yanlış bilgilendirme olmasın.

Karbon kelimesi biraz anlam dışı kullanılıyor bisiklet camiasında. Karbon kompozit daha doğru bir kullanım.

Bisikletinizi istediğiniz şekilde hiç bir zorluk yaşamadan diğer markalar gibi modifiye edebilirsiniz.

Fiyat - performans oranı göz önüne alındığında oldukça uygun bir seçim yapmışsınız ( kadro benim bildiğim kadro ise). Bisikletin ağırlığı makul düzeylerde. Sele , sele borusu , gidon gibi küçük değişikliklerle bisikletinizin ağırlığını daha aşağılara çekebilirsiniz. Lastikler çok kaliteli.
    Daha büyük bir değişiklik istiyorsanız jant setinde oynama yapabilirsiniz. 600-700 grlık bir hafiflemeyi sadece jantları değiştirerek elde edebilirsiniz.

Bence gayet hoş ve akıllıca bir seçim.

Marka değeride sandığınızdan çok çok daha yüksek...

Orhan ATAÇ bunu beğendi.
  4. _kartal_

_kartal_ Forum Demirbaşı

Seviye:
    o bisikleti biliyorum gayet güzel bi bisiklet bence hiç bi değişiklik yapmanıza gerek yok gönül rahatlığıyla kullanın

Orhan ATAÇ bunu beğendi.
  5. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Orhan ATAÇ bunu beğendi.
  6. metin yenicioğlu

metin yenicioğlu Yeni Üye

Orhan Bey,öncelikle full karbon ve 105 setli bir bisikleti Türkiye de bu fiyata alabilecek en şanslı ve belki de son kişisinizdir.Bu yüzden ani kararınız da çok yerinde olmuş.B Twin, Decatlon spor marketleri devine bisiklet sporu ile ilgili her türlü parça ve ekipman üreten bir fason marka.Tüm parçalar uzakdoğu menşeili ancak montajları fransa da yapılıyor.(Diğer tüm prestijli ve bilinen markalarda da durum aynı aslında..)Bilindik dediğiniz markalarda bugünkü kurlarla minimum 2000 tl fark vererek ancak bu performans ve kalitede bir yol bisikleti alabilirsiniz.Bu farkı da keyfe keder, arkadaşın dediği gibi üst düzey bir karbon jant setine verir zirve yaparsınız.
    Eğer bu bisikleti almasaydınız da size salcano xrs 010 önerirdim.Bu markaya bazılarının alerjisi ve antipatisi olmasına rağmen Axman kadrosu ve sram rival setiyle(jantlar dahil)ve ritchey wcs leriyle 3900 tl fiyata şu anda en uygunu.
    Gülegüle kullanın..

Orhan ATAÇ bunu beğendi.
  7. Tayfun Kutlu

Tayfun Kutlu Aktif Üye

Adı:
    Tayfun Kutlu
    Seviye:
    Ben de büyüyünce usta olacağım.
    Evet.:cool: