Üstadlara vites sistemiyle ilgili bir soru

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Bisikletimde komple Shimano Sora sistemi var. 9 vites. Arka ruble ve aktarıcıyı değiştirmek istiyorum. Sora vitesin bazı kısıtlamalarından dolayı arkayı Deore veya XT gibi bir sisteme dönüştürmeyi planlıyorum.
Aynakol ve Sora vites kollarını değiştirmeden sadece arkaya 9 lu ruble ve aktarıcı taksam sorunsuz çalışır mı birbiriyle?

Scudo

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Arka aktarıcı 9 uyumlu olmalı o sekilde calısır zincirin eski ise uzamıs olma ihtimalinden dolayı degiştirmen gerekebilir ama deiştirmedeende kullanılabilir. Pedala yüklenince yada arada birden pedal bosa dönüosa anlık anla ki zincirden ozaman deiştirirsin. Kudret kurtcebe abide yeni bisikletinde ruble ve arka aktarıcıyı mtb kullandı yol bisikletinde ona danısırsn dahada detaylı bilfi verir sana

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@Uğur Recep AKGÜL Eyvallah. Zaten zinciri büyük ihtimal değiştirmem gerekecek çünkü 25 dişten 34 dişe çıkarıcam arkayı. Benimkisi yol değil ama ona benzer fitness bisikleti.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Rica ederim sora yol sistemi genel olarak dişli oranları vs o yüzden sora deyince yola gitti aklım sonuc olarak gene aynı. Aynakol 2 li heralde ben yolda 3 lü aynakol kullanıyorum rubleyi ufaltmaya gerek kalmıyor. Fakat tabi kullanım olarak 2li hatta tekli olsa aynakol cok daha rahat olur . 3 lü aynakolda 2-3 viteste bir ön viteslede oynamak gerekiyor. 2 li aynakollla 34 dişli ruble mantıklı . Bacaklar cok güclü degilse kondisyonda az ise yüksek dişli oranları dizlere asırı yük bindiriyo zorlanmaktan ziyade . Maazallah sakatlıga kadar bile gidebilir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato