Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Usta ve bilgili arkadaşlar yardım lütfen...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında C.Koc tarafından paylaşıldı.

1. C.Koc

C.Koc Bianchi Touring 727 m

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar;
    Bianchi touring 727 bisikletim mevcut geçenlerde maşamı değiştirip düz maşaya geçtim ağırlıkta 2 kg kadar kazancım oldu arkadaşımında 2016 sedona 420 'si var onunla turlarken bisikletleri değiştirdik bisikleti sürerken iki şey farkettim.

1 ) Onun gidonu benim gidonum dan daha aşağıda otururken bisikletin üstüne daha çok yatıyorsunuz ama kollara hiç ağırlık binmiyor bana daha rahat geldi benimkinde daha dik duruyor insan ve kollara daha çok ağırlık biniyor sanki hoş kısa bir sürüşte çok anlayamadım ama onun gidon boğazı aşağıya doğru açılı ve gidonu düz sizce bu avantajlımı böyle olmasımı gerekli ?

2) İkinci farkettiğim şeyse bisiklet bir nebze daha akıcı bu akıcılık ön arka göbeklerdenmi kaynaklanıyor sizce göbekleri değiştirsem benim bisikletiminde akıcılığı değişirmi ? Eğer değişir derseniz bana önerebileceğiniz ön arka göbek mevcutmu ? ( Bu arada bisikletim 2014 model ve hiç bakıma girmedi bakıma girince göbekler vs. yağlanınca acaba benimkinin akıcılığıda değişirmi? )

Usta ve bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler....
    Bu arada bisikletim viewfile2.jpg

2. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    @C.Koc
    1. Soru için açılı boğaz ile halledebilirsin.
    2. İse sram via gobekler cidden akıcıdır.Ben bunu cok kişiyle denedim ve coğunu rampa inerkenki pedal cevirmeden geçiyor.fiyatına gore cok iyidir.

C.Koc bunu beğendi.
  3. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Asusmune
    Yorumunuz için teşekkürler..Açılı gidon boğazı demişsiniz ama ters açılıdan bahsediyorsunuz diymi ?
    Bahsettiğiniz göbekler bunlarmı ?
    sram via gt6
    sram via gt6

Hamit.Ç bunu beğendi.
  4. yilmaz kaynak

yilmaz kaynak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    1. Ben yüksek gidonlarda daha rahat ediyorum. Normalde gidon aşağıda ise vücut daha fazla öne eğileceğinden kollara daha çok yük binmesi lazım. Senin bisikletinde kollarına yük binmesinin sebebi sürüş esnasında kolunu dirseklerden hafif kırmak gerekiyor dışa doğru. Kolların dümdüz süyorsan yorabilir hatta ağrı yapabilir.

2. Göbeklerden kaynaklanıyordur. Piyasada markalar belli zaten parayı bastırcan akıcılığın artacak ama sadece gezme amaçlı kullanıyorsan çokta önemli değil bence çünkü sonu yok bu işlerin göbekler , jant çemberi , aktarıcılar , daha hafif lastikler vs vs..

C.Koc bunu beğendi.
  5. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @yilmaz kaynak
    Yorumunuz için teşekkürler.. Muhtemelen seleyide yanlış ayarlamıştım şimdi biraz öne aldım biraz daha rahat bir oturuş oldu ama hali hazırda kollarıma yük biniyor kollarım sizin söylediğiniz gibi düz kalıyor ve ağrı yapıyor..
    göbek için ise akıcılığı gerçekten sağlıycaksa 250-300 tl 'ye kadar bir harcama yapabilirim bisikleti sedona ile değiştirmekiçin 900 tl istediler sedonayı sürdükten sonra benim bisikletim sürüş ve vites açısından daha güzel geldi ve bisiklette yepyeni duruyor bisikleti seviyorumda o yüzden göbekleri değiştirip yoluma devam edebilirim düşüncesindeyim 900 tl çok fazla...

6. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    Bu gobekler 420 de kullanilan yani disk uyumlu ve bana sanki pahalı geldi.
    Birde kollarin için her iki bisikltin açilarıni ve sele-gidon mesafelerini iyice ölç derim.

C.Koc bunu beğendi.
  7. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Asusmune
    Valla göbek fiyatları 40-50 seviyesinden başlıyor benim şu an üzerinde bulunan göbekler piyasada 35 tl ye buluna biliyor bir sonraki seviyede 80-100 aralığında ve sonrada işin ucu açık sram via ları ön 80 arka 100 tl ye buldum sanırım uygun fiyatlar...

8. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    80-100 uygundur.

C.Koc bunu beğendi.
  9. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hamit.Ç bunu beğendi.
  10. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    @C.Koc
    Shimano XT M756 Ön Arka Göbek Seti

6 vidalı disk için uygun olandır, XT çok iyidir, 32-36 seçeneği mevcuttur. Diğer konularda erdoğan bisiklet çok iyi diyorlar. telefonla yardım alabilirsin.

C.Koc bunu beğendi.
  11. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Hamit.Ç
    Valla bu işin sonu yok fiyat 70 tl daha fazla bunun işçiliği ile bana maliyeti 300 ü geçicek 250 de maşa maliyetim oldu nerdeyse bir bisiklet parası vericez :)
    sanırım slx bana yetecek gibi şu anki indirimide oldukça iyi buldum 260 tl den 210 düşmüş hatta peşinde 190.....

Hamit.Ç bunu beğendi.
  12. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    Seviye:
    @C.Koc Zaten kendine yeten en iyisidir, bunun sonu yok ama bu işi iyi bilenler ıslarla xt diyorlar, birde yurtdışı fiyatlara bak istersen, acelede etme, yılbaşına doğru merlinde ve diğerlerinde inanılmaz indirimler var. Karar senin.

C.Koc bunu beğendi.
  13. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Hamit.Ç
    Teşekkür ederim xt yide bir düşünüp araştırayım bakalım...