Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üst Seviye Dağ Bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında şakir doğan tarafından paylaşıldı.

1. şakir doğan

şakir doğan Üye

Seviye:
    Herkese Merhaba;
    2 gün önce orta düzey dağ bisikletim çalındı ama yılmadım hemen yeni bisiklet arayışına ve yeni bir part-time işe başladım.. Şimdi ise toplama bir bisiklet yapmak istiyorum ve başlangıcı kadrodan yapmalıyım.. Aynı zamanda dağcılıkla da uğraştığım için bisikletin daha çok Aladağlar'da kullanılacağını düşünerek öneride bulunursanız sevinirim..
    Adana'da üniversite öğrencisiyim ve kaynaklarımın kısıtlı olduğunu söylemekte zarar görmüyorum :)
    Tam olarak yapmak istediğim şey bisikletle tırmanış ve translarda kullanmak.. Yani dağcılığı bisikletle yapmak. Bunun için sabit kadroya ihtiyacım var. Ama şunu da söylemeliyim öğrenciyim ve fiyatlarının ortalamada kalması her zaman işime gelir.. İyi akşamlar.

2. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bütceniz nedir bilemiyorumm ama kadro olarak trek 8500 lere bakabilirsiniz 1700 lira civarında zirkonyum kaplama gayet hafif ve fazlasıyla saglam bir kadrodur cok aşmazsa komple bisiklet olarakda 7000 lira civarında donanımları tamamen 2012 xt frenler ve vites sistemi (2012 tamamen değiştiler) gayet başarılı bir bisiklet ben 2011 modelini kullanıyorum gayet menmunum

3. şakir doğan

şakir doğan Üye

Seviye:
    Haklısınız tam istediğim tür ve model ama sanki aynı kaliteyi daha ucuza bulabilirmişim gibi geliyor.. Markanın ismine verilen para elbette satış sonrası hizmet olarak geri döner ama ona verecek kadar fazla gelirim yok :)

4. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    egerki maksimum donanım minimum fiyat diyosanız salcanolara yönelin en kötü ihtimal ilerde kadroyu değiştirirsiniz 7000 liraya tanıdıgım biri full xx slr jant seti sid xx karbon maşalı salcano alıp corratec in karbon kadrosuna topladı bisikleti koc gibi oldu sizde bu tip bişe düşünebilirsiniz (ful xtr olan modeller dahada ucuz)

şakir doğan bunu beğendi.
  5. şakir doğan

şakir doğan Üye

Seviye:
    böylesi benim için daha iyi olur.. bunu araştırayım sınavlardan sonra çıkan sonucu buradan paylaşırım..

6. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    şimdi şakirciğim,

anlayabildiğim kadarıyla bütçen üst düzey markaların yine üst düzey alu. modellerine yetebilecek seviyede (kadro kalitesi ve garantisini göz ardı etme asla). alkan koç arkadaşımız da gayet hoş bir bisiklet önermiş. fakat 1700tl kadroya verip xt seviyesinde parça toplamak da bir o kadar masraflı olacaktır. örneğin o fiyatın yarısına cannondale f3 modeli türkiyede satılmakta. 2*10 X7-SLX vites sistemine sahip. ama asıl önemli avantajı kadro ve maşada. piyasadaki üst düzey en hafif alu. kadroya sahip (1400gr) ve hafifliğinin yanında SAVE (mikro süspansiyon özellikli arka çatal ve seat tube) sayesinde çok konforlu; 1.5'' kafa borusu, BB30 orta göbek sistemi ve FATTY maşasıyla başka hiç bir markanın olamadığı kadar esnemezliğe sahiptir. FATTY ve LEFTY yi çalışma ve esnemezlik olarak anlatmama gerek yok herhalde:) ve FATTY bu işleri sadece 1270gr(!!) ağırlıkla yapıyor. sonuç bu bisikletin üzerindeki ağır lastiklerle (black jack) dahi ağırlı sadece 11kg!!

umarım bunlar sana yardımcı olmuştur:)

http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,52,OdesisMc

7. şakir doğan

şakir doğan Üye

Seviye:

Gerçekten faydalı bi yazı oldu benim için.. zirveye kadar bisikleti sırtımda götüreceğim için hafif olması tabi ki işime gelir ama bu bisikletin ne kadar güvenilir olduğunu bilmiyorum.. Tamiri ve yedek parçasının da benim için önemlidir çünkü çoğu bakımını evde kendim yapıyorum...
    peki sizce bu bisiklete göre F3 nasıldır? yorumlarsanız sevinirim
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?products_id=5057

8. Canberk Baydar

Canberk Baydar Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çalınan bisikletiniz neydi ?

9. şakir doğan

şakir doğan Üye

Seviye:
  10. Canberk Baydar

Canberk Baydar Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bayağıda güzel bir biiskletmiş ya çok kötü olmuş :(

11. şakir doğan

şakir doğan Üye

Seviye:
    Teşekkürler..

12. Canberk Baydar

Canberk Baydar Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konu dışı olaraktan bir soru sorabilirmiyim Shimano Acera güzel bir vites sistemimidir :)

13. dağhan yaşar

dağhan yaşar Aktif Üye

Seviye:
    selam şakir,
    gösteridiğin bisiklet vites-fren donanımı olarak çok iyi, maşası da öyle. yalnız kadro ve yine maşa F3 ten sorulur:D F3teki 2*10lu sistem de 3*10lu full XT sistem kadar hafiftir ve daha verimli oranlara sahiptir. şimdi mesele kadro boyu ve fiyatlara geliyor. merida 19inç ve indirimde olarak görülüyor. yani fiyatta daha yardımcı olmayabilirler. cannondale ise 260eu daha uygun ve pazarlık şansın da yüksek hani:) 500-600tl meridanın yüksek olması normal. yalnız fark artarsa pazarlıkla kesinlikle F3 derim yine..

14. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,2128,OdesisMc
    http://www.deltabisiklet.com/defaul...default.aspx?_Args=_ProductInfo,2629,OdesisMc
    ayrıca bisikletiniz bi daha çalınmasın diye http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,3801,OdesisMc bu arada kilit bile olsa bazıları çalamadıkları bisikleti kırıyolar yani bisiklet çalınmasa bile çalınmış kadar hasarı olabilir(benim bisikletimde 0 parçalar alırsa 100 lira almazsam 80-70 lira falan masraf var ve bu bisikletin 2.el, 100 tl falan)
    yani bisikleti evde tutmak en iyisi bu arada bisiklet ne zaman çalındı peşine düşerseniz bulabilrsiniz.

15. şakir doğan

şakir doğan Üye

Seviye:
    Selam Dağhan;
    Arkadaş sen bu F3'e aşıksın :)
    Açık konuşmak gerekirse pek hoşuma gitmedi özellikle maşası :)
    Ghost marka bisikletler Mart 2012'de Türkiye'ye girmeye başlayacakmış..
    http://www.bisikletcim.com/urun/ghost-se-9500-26.aspx
    http://www.bisikletcim.com/urun/ghost-htx-actinum-7500-26.aspx
    bu iki bisiklete bakıp tekrar düşünür müsün..
    F3'ü bir süreliğine unutursan sevinirim.. :)

16. şakir doğan

şakir doğan Üye

Seviye:
    Adana'da öğrenciyim iş yerimin önündeki direğe bağlamıştım sadece 5 saat kalabildi.. sürekli bağladığım bir yer değildi.. Artık yapacak bir şey yok muhtemelen 2 şarap parasına satılmıştır :)