Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

üst seviye bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mustynk tarafından paylaşıldı.

1. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
    arkadaşlar 4000 5000 ytl arası bir bisiklet almak istiyorum fikir verme açısından önden sispansiyonlu markalar arasından giant-scatt-marin yada canondale bu dört markadan biri olabilir carbon kadro tercihimdir

http://www.deltabisiklet.com/File/?_Args=ProductImage,2666,DeltaBisiklet
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_192&products_id=2409
    http://www.bikeandoutdoor.com/urun/resimgor.php?resimid=5693
    http://marinbikes.com/2009_html/us/bikes/assets/bikes_detail/MHT_THT_CXR-TEAM-XT.jpg

2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet almak için mükemmel bir bütçe :D Bence karbon bir Scale alın, kesinlikle pişman olmazsınız. Mesela Scale 30. Hemen hemen mükemmel bir bisiklet. :)

3. Mert Kabtan

Mert Kabtan Bisikletkolik

Seviye:
    öncelikle bütçe mükemmel belirteyim..yalnız yine de acele etmeyin 2009 lar iyice kendini göstersin söylediginiz 4 markanında gayet güzel modelleri de mevcut ama bence trekleri de gözden gecirin ..

4. zekixx

zekixx Forum Bağımlısı

Adı:
    Zeki
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    merhaba, scott scale 35 veya 30 tercih edebilirsiniz. Ama giant ida gozden gecirin bence. 2009 advanced kadrolar harika, ve daha ust duzey teknoloji ile uretiliyorlar.

Eger boyunuza uygun kadro bulabilirseniz ikici el bolumunede mutlaka bakin.

5. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu bütçe ile karbon scale serisini tavsiye ederim.Nakit para ile daha da ucuza alırsınız bence.

6. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
  7. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Bianchi Tonkawanın fiyatını sitesinde göremedim. Ancak tavsiyem Giant yönündedir. Ben Giant'ın yol bisikletini kullanıyorum, sistemi harika dizmişler, uyumlu bir sistem, özellikle kadrosundan çok memnunum, dağ bisikletlerinde de aynı kaliteyi tutturmuşlarsa 2009 model bir Giant iyi olacaktır.

8. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşların önerdiği kadroların tümü iyi kadrolar ama bütçeniz iyi olduğuna göre her köşede görebileceğiniz dışında şu kadroyu da bir inceleyin derim....
    disk fren kullanacağınızı düşünerek...
    Mountainbikes linkinden RAZORBLADE modeline ulaşırsınız.
    http://www.simplon.com/Index2.asp?land=aut

karbon kadrolarla ilgili yazımı kadrolar bölümünde okuyunuz ltf...bir kaç kez yazdım...
    "daha üst düzey teknoloji" kavramı yanlıştır. Tüm bu topicte adı geçen karbon kadrolar AYNI teknoloji ama farklı MALZEME ile üretiliyorlar.

9. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
    önerdiğiniz model manyak bişey hem benim istediğim tarz kırmızı ve siyah gelgelelim alma konusuna bu modelin 4000 veya 5000 türk lirası bazında bir modeli varmıdır ikincisi almaya karar verdiğim zaman dispirötörü burda yok nasıl getirtebilirim herhangi bir bilginiz varmı

10. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    Bence her zaman Türkiye de dispiritörü olan bir marka tercih edilmeli.Kadroya herhangi birşey olduğu zaman satıcıya hemen ulaşmalısınız.

İLKER TAŞ bunu beğendi.
  11. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
  12. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Değmez mi hiç. Karbon Scale kadro. Hardtail sınıfında en üstte bulunan kadronun 2009 modeli. Yaklaşık 1000 gr. ağırlığı olmalı. Üzerindeki donanım de güzel ama zamanla keyfe keder yükseltilebilir. Ben geçen sene 1700 € bütçeyle scale 40 aldım. Yaklaşık 300 € da donanımını yükselttim. Şu anda bisiklet alacak olsam kesinlikle Karbon Scale alırdım. :D

13. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    Bence süper bisiklet nede olsa scale ama aynakolu dükkandan çıkarmadan xt ile değiştirin derim ben nede olsa az fark var arada.Bir bisiklet firmasında peşin fiyatına 6 taksit yapıyorlar.Daha üst modelinide alabilrsin bu sayede.

kron_xc4000 esk bunu beğendi.
  14. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yurtdışında yaşayan bir arkadaşınız varsa...bu kadroyu alır ve yanında getirir.
    Distribütörü olan markalarla ilgili referans vererek bilgilerimi bu sayfalara yazarsam , yine küçük kıyametler kopar.
    (bu tümü için geçerli değildir)
    Bazı yerlerde "ömür boyu garanti" gibi bilgileri bu foruma aktaran bazı arkadaşların (kusura bakmasınlar) garanti kitapçıklarındaki bu tür garantilerin hangi şartlara bağlı oldukları konusunda gerekli bilgi donanımına sahip olmadıklarını düşünüyorum.
    Yurt dışından alacağınız bir modelin garanti kapsamını alırken araştırınız...yabancı dil bilginiz de varsa ...garanti kapsamına girebilecek bir hasar için bir bekleme istasyonunu devre dışı bırakmış olursunuz.
    Hasarlı bisikletiniz yurt dışına gönderirken uygun beyan yapılmalı...yenisi veya tamir edilmiş olanı size dönerken de uygun beyan gereklidir.
    Diğer bilgiler için özel mesaj gönderebilirsiniz.

Ercan Bayram bunu beğendi.
  15. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
    ayna kol hariç elimde bisikletim çalınmadan önce xtr vites setim vardı setten kasıt arka kaydıraç sgs vites kolu ön kaydırac ama bisikleti aldıktan sonra forumda görursunuz maşa(dt swiss xcr 100) jant (Mavic 2009 Crossmax SLR Disk Center Lockve)aynakol (turuvativ noir) değişikliğini tabiki bu daha sonraki hedeflerim renk uyumunu düşünsenize işte o zaman manyak olur başka önerileriniz varsa yazın tşk.......................

16. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    renk uyumu arıyorsan cube lere bak derim :) almanyadan rahatlıkla getirtebilirsin yada büyük bir bütçen olduğu için kendin toplayabilirsin hem bikere vermektense daha uzun sürede para verecein için biraz daha fazla harcamayla daha iyi parçalar alabilirsin:) (giant yada specialized carbon fiber kadroları öneririm özellikle 2009 ları)

mustynk bunu beğendi.
  17. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
    cube lerin almanyadaki fiyatlarını bilen varmı yada fiyatlarını gösteren websitesini

18. Cengiz Parlakgül

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    http://www.rider-store.de/catalog/advanced_search_result.php?keywords=cube&sort=2a&page=1
    bu sitede euro fiyatları var senin yerinde olsam beğendiim bi kadroyu almanya gider alırdım(bavulla getirirsen kargo ücretinden yırtmış olursun:)) burda da iyi bir bisiklet parçacısıyla anlaşır güzel bir indirimle istediim renkte tamamlardım bisikletimi 5 milyara rahat yapabilirsin bence bunu :) kolay gelsin ama bütçe büyük acele etme yazık olmasın. treklere bak derim özellikle 8000 üzerinde duruyorum bende kırmızı parçalar düşünüyorum kadro rengide güzel bence dikkatini çekmek isterim

19. mustynk

mustynk Üye

Seviye:
  20. Cengiz Parlakgül

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    fiyat doğrudur okadar paraya değermi bilemiyorum ama alırsan türkiyede tek olursun olurun:)