Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üst geçitte bisiklet sürmek?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında shryr tarafından paylaşıldı.

1. shryr

shryr Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Selam arkadaşlar.

İşe gelip giderken devamlı kullandığım bir üst geçit var. Fatih Sultan Mehmet Hastanesinin önündeki rampalı olan. Buradan genellikle motorsikletliler de geçiyor giremez tabelası olduğu halde.

Bundan birkaç gün önce yine geçerken önümden bi motorsikletli geçti. Arkasından da ben gidiyordum bi teyze beni durdurdu. Buradan geçmeniz yasak değil mi dedi. Ben de adamı işaret ederek "ona yasak teyzecim bizim başka geçebileceğimiz başka bir yer yok" dedim. Harbiden de yok yani bostancı köprüsünden geçerken kelle koltukta geçiyorum resmen.

Bisikletlilerin üst geçit kullanımıyla alakalı bir kural falan var mıdır ben bakındım biraz ama bir şey bulamadım...

Bu arada hiçbir yayayı taciz etmeden geçmeye özellikle önem veriyorum. Kesinlikle arkasından zil çalmam ya da yol istemem. Önümdekinin yürüme hızında en düşük viteste rahat rahat çıkıyorum-iniyorum.

2. cctolga01

cctolga01 Yeni Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye:
    kanunen yasak mı bilmiyorum ama yayalara ayıp oluyor nasıl biz yolda araba sürücülerinden çekiyorsak aynısını yayalara yaşatmak doğru olmaz,illede geçmemiz gerekiyorsa da bisikletten inip elle sürüklemek daha uygun gibi

3. shryr

shryr Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @cctolga01 olaydan sonra o şekilde geçiyorum zaten ama motorsikletliler ordan geçerken ben yürüyünce uyuz oluyorum.
    Her gün mutlaka denk geliyor bi tane. Hepsini kaydediyorum. Ay sonunda toplu şekilde şikayet mi etsem :krnz:

cctolga01 bunu beğendi.
  4. emeritus

emeritus Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bisikletlinin kaldırımda gitme şekli yürümektir, bisikleti gidonundan iteklersin. Kalabalık olduğu zamanlar bunu yapabilirsin, kimse yoksa bin gitsin.. Motosikletliler serseri mayın gibi, aniden geçiveriyorlar yanından yüksek hızla

5. mrth

mrth Yeni Üye

Seviye:
    Onlar da bisiklet yolunda mangal yaparken iyiydi. Bence sürün gitsin :komik:

6. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    O üstgeçide yakın oturduğum için ara sıra ben de (yürümek amaçlı) kullanıyorum. Hastane yakınında olduğundan özellikle rampalarında yaşlı insanlar oluyor. Naçizane tavsiyem, baskalarına bakmayıp bisikleti iterek geçmeniz yönündedir. Zira bisikletli olarak orada misafir sayılırsınız.

Benzer şekilde, sahildeki bisiklet yolunda önümüze çıkan yayalara sonuna kadar zil çalarız ama Bostancı iskele civarında kaldırımdan geçerken ne ben yayalardan yol isterim ne de kızıma bu konuda izin veririm. Mantığım aynı, bisiklet yolu bizim ama kaldırımda misafiriz :)

Tapatalk kullanılarak gönderildi.

bulentbuy bunu beğendi.
  7. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Üst geçitler genelde 4 kişinin yan yana zorla geçebileceği genişlikte. Durum böyle olunca kalabalık üst geçitlerde bisiklete binmek tehlike arz ediyor. Üst geçitlerde bisikleti elde taşımak hem yayalar için hem de bizim için en güvenli yol diye düşünüyorum...