Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üsküdar'dan sevgi ve selamlar.

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Ahsen Okyay tarafından paylaşıldı.

1. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Bende Üsküdar ZeynepKâmil'den aranıza katıldım. Efsanevi 94 model Bianchi Aspid SX sahibiyim :)) Ama inanın şuandaki yeni teknolojik bisikletlerden daha çok keyif alarak bu bisikletimi sürmekteyim. Bana nostalji havası veriyor :) Hani olur ya yollarda v8 model eski chevoletler cadillacla görürüz de bakakalırız... Motor sesi, heybetli görüntüsü, duruşu sizi mest eder o arabaların :) İşte benim bisikletime bakışımda böyle :) bisikletimi sanki eski nadide araçlar gibi görürüm. pedalını çevirdiğimde sanki 79 model pontiac firebird transam'nin gazına dokunuyormuşumda beygirler ardı ardına boğuk bir ses çıkarıyormuş hissi verir :) belki size komik gelebilir ama durum bu şekilde arkadaşlar :) bisikletime gözüm gibi bakarım. o zamandan beri hiç bakımını eksik etmeden bu zamana kadar herhangi bir sorun çıkarmadan getirdim :) üzerindeki vites zincir teli pedallar ön çatal vs hepsi orjinal düşünün artık:) ben onu seviyorum o da beni seviyor:)

gelelim parkuruma. genellikle üsküdar kız kulesinden anadolu hisarı turu yapıyorum. bu mesafe uzayabiliyorda o anki ruh halime bağlı. o güzergahta gezenler varsa yolda illaki karşılaşıp selamlaşmışızdır :) bunun dışında karaköyden yine belirttiğim güzergaha paralel turlarda yapıyorum. son zamanlarda keşif için kadıköy bostancı turu yaptım ortam güzel parkuru uzatacağım. bunların dışında da yine kısa messafeli "kafa nereye ben oraya" turları düzzenliyorum:)

sizlerle tanıştığım için şimdiden çok mutlu oldum. umarım yollarda da tanışmak nasip olur:)
    hepiniz esen kalın.

Caner.AYDIN bunu beğendi.
  2. Caner.AYDIN

Caner.AYDIN Kron / Corratec / Mosso

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Kardeş tabiki klasik sevgisi başkadır ama mevcut parkurunda hissetmemiş olsan da uzun mesafeli turlarda 2-2.5 katı ağırlık oldukça sorun oluyor :)

klasik olmalı ama asıl olan bir aluminyum bisikletin varken bunu da yedek olursa çok daha iyi olur çünkü devamlı binersen göreceksin ki çok arıza çıkaracak (umarım çıkarmaz) yanlız ben sanki aspid sx ler 97-98 de çıkmıştı gibi hatirliyorum efsane bisiklettir bende de var dı :) ...

aramıza hoş geldin diyorum umarım turlarımızda karşılaşırız ve umarım bisiklet sevgini hiç kaybetmezsin.

Ahsen Okyay bunu beğendi.
  3. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Turlarda karşılaşmak en büyük arzum. umarım olur;)

aynen Caner ağırlık konusunda haklısın. farklı attığım bir mesajda bahsetmiştim ağırlığı gerçekten sıkıntı:) biz sizler gibi değiliz:) acemi olduğumuz için şehir içi bize yetiyor. Umarım kendimi biraz daha geliştiririm uzun turlara çıkarımda yeni bir bisiklet almam Allahın emri olur;)

(valla ben deneme yanılma ile 94 olduğunu buldum. :) hatalı da olabilir ;) )

Caner.AYDIN bunu beğendi.
  4. Caner.AYDIN

Caner.AYDIN Kron / Corratec / Mosso

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bir süre turlara devam edersen zaten kendiliğinden şehir içinin yeterli olmadığını göreceksin ve uzun turları isteyeceksin kardeş :) bize yakınsın bizimle beraber katılırsın sorun yok :))

Ahsen Okyay bunu beğendi.
  5. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    anlaştık ;)

6. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Ahsen Aramıza Hoş Geldin.Bisiklet'in bir Efsane olmuş,ilk göz ağrısı gibi derler ya..Bol Pedallar...

7. Ahsen Okyay

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Teşekkür ederim Kadir hoşbuldum çok sağol ;)