üsküdar kartepe bölü iki :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Üsküdardan 10 buçukta çıkıyorum kartepeye gitmek niyetim . Sıkı bir kahvaltı ve baldan sonra Boğaziçi köprüsü bağlantısından kurtköye doğru hızlıca basıyorum. Fotolar küçük çıkmiş maalesef
Viaporttayım

(link)
(link)
(link)
(link)

Devam ediyorum D100 den gebzeye gelmek üzereyim

(link)
(link)
(link)

İzmit Nuh çimentonun yanındayım

(link)
(link)
(link),

Devam ederek sapanca sapağından dağların olduğu yere geliyorum

(link)

Maşukiyeye geldim havada kapalı

(link)
(link)
(link)

Yemek yedim iyi bir yağmur başladı. Çıkıp çıkmamakta kararsızım. Vakitte geçti aslında..

(link)
(link)

Tırmanmaya karar verdim

(link)
(link)
(link)
(link)

2 km tırmandım yol iyi bisiklet için gayet uygun yağmur var. Biraz dinlenip devam edicem tırmanmaya. Karşıdan görünen sapanca gölü.

(link)

Yola devam ediyorum hava çok karardı yağmur yağıyor.Yağmurla problemim yok yolda fazla dik değil ve temiz devam yola. Sırtım ıslandı ama..

(link)
(link)

Ciddi bir yağmur var. Çok seviyorum yağmuru. :)

(link)
(link)
(link)

Kartepe hatırası..

(link)
(link)
(link)

Arkada göl görünüyor.

(link)

Sise doğru tırmanıyorum

(link)

Yağmurda tekrar başladı. Arabayla gelenler yerimde olmak istemezlerdi heralde ama ben mutluyum ne yalan söyliyim. Herne kadar sırılsıklam olsamda.

(link)
(link)

Kuvvetli bir yağmur başladı kendimi Manzara adlı bir restoranta atıyorum buraya kadar 7 km geldim tırmanış hızım 8 -10 km arasında. Kafede 10 km civarında bir mesafe kaldığını söylüyorlar. Saat şuan 5. 15 havanın kararmasına 1 saat kadar olduğundan istemeyerekde olsa geri dönme kararı alıyorum mecburen

(link)

Cafenin penceresinden aşağıyı çekiyorum hepten duman. Bizim memlekete benziyo.

(link)

Bu fotoyu aynı yerden 5 dakika sonra çekiyorum duman dağılıyor..

(link)

Aşağıya iniyorum..

(link)
(link)

Maşukiyeye indim . Üşüdüm ve iyice ıslandım Bir çay içtikten sonra buradan İzmite giden yarım otobüslere binerek. İzmittende üsküdara varıyorum.

(link)
(link)
(link)
(link)

Zor bir etap olduğunu düşünmüyorum. İlk 7 kmnin yol bisikleti için çok uygun olduğu görülüyor. Fotolordan yokuşların fazla dik olmadığını farketmişsinizdir. Ama yinede karanlığa kalmamak için zirveye çıkamamak içimde ukde kaldı. Belki başka sefere..
Teşekkükler

Scudo

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
gene de tebrikler.guzel tur olmus.izmitten de uskudara pedalladinizmi?yoksa oradan da otobuslemi geldiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Teşekkürler. Otobüsle döndüm. Nasipse erken çıkıp tamamlıyacağim bi dahakine. Çok güzel bir havası vardı.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Tam pisligin baslayacagi noktada birakmissiniz sanslisiniz :) toplam etap 16,9 km ve ilk 7-8 km cidden keyifli,fakat ondan sonra bir 5-6 km var ki dillere destan uzun zamandir yol bisikleti ile en cok zorlandigim bolum burasi olmustu disli oranimin(39-25) beni tek rahatsiz ettigi yer.gecen hafta ciktim bende 1:15 suresinde.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
saat kaç gibi geldiniz acaba bizde sabah çıkmıştık 9 gibi başlangıç :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
akşam 4 gibi ordaydım . yemek falan yedim önce .Tırmanmadan önce bir yarım saat uzanarak dinlenmek faydalı olur diye düşünüyorum. Yoldan direk gelip tırmanmak hepten yorar sanki..

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Mehmet Serpi

S-Works Epic World Cup 29
Tepki
106
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Specialized
Başarılı ve zevkli bir tur olmuş tebrikler.Yağmurun tadını bilen bilir

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@z. usta

geç gelmişsiniz sabah saatlerinde 11 gibi burda olsaydınız rahat rahat çıkıp inerdiniz :) maşukiyede mola verirdiniz enerji takviyesi vs sonra tırmanışa geçerdiniz

• Beğen
Tepki
27
İsim
yavuz
Bisiklet
Whistle
harıka bı yerdesınız ya bnde ankda olan bırsı olarak o muhtesem doganın ıcıne hasretım:) o manzara denılen yerın harıka bı manzarası var ya yazın bı kahvaltıya gtmısıtım esımle de :)ankdan...

• Beğen