Üsküdar-Kadıköy Alternatif Yol Önerisi(Önemli)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Öncelikle önemli yazmamım sebebi araçların arasında çok güvenli olmadan gitmek zorunda kalmam,bu bağlamda sizden yardım istiyorum.

Bugün Üsküdar/İcadiye Mah.'den Caddebostan'a gitmek için yola çıktım kafamda gece boyunca planladığım Map My Ride,Google Maps gibi programlardan yoluma bakarak çıktım yola.

Önce Nuh Kuyusu caddesinden ( Adliyenin olduğu cadde ) o bölgeden Karacahmet Mezarlığının oraya döndüm. Pat tüm planım bozuldu. Dr. Eyüp Aksoy sanırım o caddede yol çalışması var bisikletle bile gidemiyorsun. Ona alternatif yandaki sokaktan selimiye orduevinin caddesine çıktım zaten caddeye çıkar çıkmaz Kadıköy rıhtım iskeler ve otobüs,minibüs,dolmuş durakları karşıma çıktı.

Sonra bilirsiniz ki orda kocaman bir iş bankası var tiyatronun hemen karşısında sanırım orası iş bankasıydı neyse onun altında simit satan amcaya bostancıya nasıl çıkarım diye sordum bana kadıköy - bostancı dolmuşlarını takip et dedi zaten önce boğa meydanına çıktım ordan aşağıya doğru dolmuşları takip ettim 500 mt sonra bir dört yol ağzı var hemen soldada bir otopark dolmuşları takip ederek sol tarafa döndüm ve fenerbahçe stadının ordaki arabaların zıvır zıvır geçtiği yola çıktım sonra kenardan stadın yanından yavaş yavaş giderek sanırım ismi cemil topuzlu mudur kalamış-fener caddesi mi ne ona çıktım sonra yol ayrımı geldi soldan devam ettim.Bağdat caddesinin hemen altındaki cadde. Bilenler bilir bisiklet cumhuriyeti adlı travel repuclic diye dükkan var ordan gidip migrosun ordan sahilde tur atıp aynı yol üzerinden geri döndüm.

Lütfen bana arabaların yanından ÇOK GİTMEYECEĞİM alternatif bir yol sahilden falan olabilir önerirseniz benim için çok iyi olur. Mümkünsede çizebilirseniz google maps vs. ile bana büyük kolaylık sağlarsınız...

Teşekkürler yardımlarınızı bekliyorum...

Scudo

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Ana caddeleri takip edersen öyle olur tabi. :)

Kadıköy-Caddebostan hattı için aşağıdaki haritayı takip edebilirsin. Gerçi ben orada Google'ın azizliği sayesinde tam anlamı ile trafiksiz bir parkur çizemedim ama şöyle tarif edeyim sana. Boğa'dan aşağı inip stadın oraya doğru dümdüz ilerleyeceksin (ilk dört yol ağzında sola dönüp, çevre yoluna çıkma). Alex'in heykelini geçtikten sonra yolu takip edip sola dön, stada henüz gelmeden ufak bir köprünün üzerinden geçeceksin. Bu köprüyü geçer geçmez sağa sapıp kıyı şeridini takip edecek olursan araç trafiğine yakalanmadan Kalamış civarını kadar rahat rahat gelirsin (Haritada B ile gösterdiğim yerden girip, kıyıyı takip ederek C ile işaretlenen yerden çıkarak devam etmen gerekiyor kısacası).

(link)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Kadikoye kadar gideceginiz yol zaten o sekilde olur. Kadikoye gelince sahil kismindan adalar vapur iskelesinin yanindan (sahili takipet) ilerleyerek ispark otoparkinin yanindan kadikoy sahil bisiklet yoluna ggirebilirsin.o yol fenerbahceye kdr gidiyor. Oradan yine ayni bisiklet yolunu hic terketmeden marinanin icinden geciceksin. Yine ayni bisiklet yolu seni caddebostan sahilindeki bisiklet uoluna baglayacaktir. Sonrasinda zaten bostanciya sonrasi maltepe kartal pendik diye uzar yol. Kadikoyden bisiklet yoluna girdiginde sonrasinda yola cikmadan bostanciya kdr gidersin. Marina cikisinda yolu karistirabilirsin. Marinadan ciktiktan sonra sol tarafina yolun karsisina gecersen bisiklet yolu ordan devam ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Ahsen Okyay

Bu iskele eminönü karaköy iskelesinin rıhtımın orda mı onu anlayamadım şimdi marinadan sonra dümdüz mü devam edeceğim.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@Tolga Çelebi

Evet rihtimin ordan daha ileriye. Kadikoy metro girisi var sahilde adalar iskelesini gecince balona dogru. Orada otopark var isparkin. Otopark girisine geldiginde girmeden saga yani sahile dogru don ve devam et. Bisiklet yolu orda basliyor sahil sola dogru gider. O sahili devam ediyorsun sonunda otopsr var icinden gecip ara sokak var zaten bir tane o yolu devam edince 100 mrtre sonra fenervahce bisiklet yolu baliyor. Onuda devam ediyorsun ve marina bis yoluna giriyorsun. Marina yolu marinanin sonunda bitiyor yol caddeye baglaniyor. Hemen hafif sol yaparak karsiya geciyorsun bis yolunun devami orda. O yol seni caddebostan sahil bis yoluna bagliyor. Karisik gibi duruyor ama birkere gitsen cok kolay oldugunu gorursun. Kadikoyden sonra nerdeyse hic trafige cikmadan bisiklet yollarindan pendige kadar gidebilirsin

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Ahsen Okyay

Ben sadece caddebostanda var diye biliyordumda bisiklet yolu o yüzden sordum

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Var var :)) hatta kadikoyden fenerbahcete kdr olan kismi yenilemisler cok gzl olmus. Uzun suredir kullanmiyordum bu yollari. Ben direk ya bagdat caddesinden bostanciya, ya da yine bagdat caddesi girisinden caddebostana baglanirdim. Gecen hafta sonu kullandin gercekten his olmus kadikoy yolu

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Ahsen Okyay

Tesekkurler bugün söyledğiniz yoldan çok rahat gittim solda askeriye var onu geçip yokuşu inince direk mavi bisiklet yoluna girdim dönüşte başka yeri kullandım ama gene o yolu kullanabilirim dimi.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@Tolga Çelebi

Evet aynen dediğiniz şekilde doğru yerden gitmişsiniz. Aslında askeriye sağda kalıyor ama tarifiniz doğru :) Dönüşte de kullanabilirsiniz tabii rahattır ana caddelere göre. Sadece marinadaki bisiklet yolu biraz kullanışsız gerisi rahat ;)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Ahsen Okyay

Marinaki yol hem kötü girintili hemde belki 10-15 tane kasis var ne saçma o kasisler.