Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

üsküdar, darıca topçular izmit 118 km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında z. usta tarafından paylaşıldı.

1. z. usta

z. usta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bayramın son günü üsküdardan öylesine yola çıkıp sahilden devam ederek kendimi darıcada bulunca topçulara geçmeye karar verdim . Çok yoğun bir trafikle çalışan arabalı vapurlar dolu gelip boş döndüğünden şansıma birisine binip 20 -25 dakıkada topçulara varıyorum. Buraya kadar 62 km yazdı. Bildik yerler olduğu için buraya kadar fotoğraf çekmedim
    Topçulardan sırasıyla Karamürsel Gölcük ve İzmit yolunu otobandan takip ediyorum. Başkada yol varmı bilmiyorum
    Gayet düzgün ve yokuş içermeyen ancak trafiğin yoğun olduğu otobanın emniyet şeridinden devam ediyorum. İyi bir kondisyonla 30-35 ortalamayla gitmeye gayet müsait bir yol
    Karamürsele girdim güzel bir yer.
    Gölcüğe doğru akıyorum şimdi.
    Hernekadar doğal güzellikler varmış gibi görünsede genel olarak tipik bir otoban izlenimi aldım. Gürültü ve trafik, bisiklet kullanıcılarına uygun olmadığı izlenimi uyandırdı bende.
    Kıyas yapabilmek için Üsküdar şile otobanının dudullu ayrımındaki bölümünde yer alan stres faktörüne benzettim bu yolu. Şile otobanında seyretmenin daha keyifli olduğunu düşünüyorum
    Gölcük
    Kestane şekeri  Kendine has reyhalı bir tadı vardı izmite 8 km kala yol üstünde bir yerde
    Akşam oldu nerdeyse. Burası Marmara denizinin kuyruğunun en uç noktası..
    İstatistikler.
    Ortalama 24. 30 kmh
    Toplam mesafe 118 km
    Toplam zaman 4 saat 52 dakika
    Otogar ve eve dönüş
    Genel Değerlendirme
    Belki ileride kartepeye çıkarım diye tercih ettiğim bu yolu beğendiğimi söyleyemem yukarıda saydığım sebeplerden ötürü. Ancak yolun düzgün ve temiz olması hızlı gitmeye imkan sağladığınıda belirtmeliyim. Şahsen Tuzla mollafeneri izmit rotasından kartepeye gitmenin stres ve keyif faktörünü olumlu etkileyeceğini düşünüyorum
    Saygılar .. Teşekkürler…

2. Atakan Y

Atakan Y Aktif Üye

Seviye:
    [​IMG] hoşgeldiniz bizim mahalleye :D

z. usta bunu beğendi.
  3. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ayağınıza sağlık.
    Yalnız otoban dediğiniz yol, şehirler arası karayolu. Otoban ya da diğer bir adıyla çevreyolu değil.

z. usta bunu beğendi.