Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

usb 2.0 sorunu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ReSuL tarafından paylaşıldı.

1. ReSuL

ReSuL Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba arkadaşlar

Benim pc ye örneğin bir flaşh bellek takıdığımda bu aygıt usb 2.0 ile daha hızlı çalışabilir diyor.herşeyi denedim ama 2.0 ile çalıştıramadım.biraz nette araştırma yaptım windows xp sp2 yüklü bir pc de böyle bir sorun olmaması gerektiğini öğrendim fakat benimki zaten sp2 olduğu halde çalışltırmıyor:( şun anda bendeki usb nin hızı 1.1 veri alışverişi çok yavaş oluyor.ben bu usb 2 sorurunu bir şekilde çözmem gerekiyor eğer bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim :rolleyes:
    şimididen ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim....

2. fangornents

fangornents Aktif Üye

Seviye:
    anakartındaki usb driver ı güncellemeyi denedinmi ?

3. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Birincisi sp2 yüklü olması lazım, ikincisi anakartın usb 2.0 sürücüsünü yüklemen lazım, bir diğer ihtimal bios'tan usb 2.0 özelliğinin aktif olması lazım.

Aklıma gelen başka bir şey anakartının usb 1.1 olması yani usb 2.0 desteğinin olmaması. Marka modelini yazarsan bunu destekleyip desteklemediğine bakabiliriz. Üretici sitesinden siz de bakabilirsiniz.

Bu ihtimalde (yani anakartın 2.0 desteklememesi) ucuz ve kestirme çözüm önerisi pci usb kart almak olacaktır. (10-25 ytl civarı fiyatları). Anakart değiştirmene gerek kalmadan halledebilirsin.

4. ReSuL

ReSuL Forum Demirbaşı

Seviye:
    güncellemeyi denedim abi olmuyor..

5. ReSuL

ReSuL Forum Demirbaşı

Seviye:
    sp2 zaten yüklü. anakart cd nin içinde ise usb 2.0 diye bir sürücü bulamadım.
    ama biosa bakmamıştım birde oraya bakıyım ben sonucu bildiririm

ilgin için teşekkür ederim :in:

6. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    senin kullandığın usb kartı 1.1 dir. Bilgisayarına 2.0 usb karto alman gerekir...

7. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle anakartının markasını ve modelini öğrenerek hangi firma tarafından yapılıyorsa o firmanın sitesi üzerinden ilk önce anakartın BIOS'unu update ediyorsun.Daha sonra makinanın ilk açılışında bios a girerek INTEGRATED PERIPHERALS kısmına girip On Chip PCI Device opsiyonunu seçip On Chip USB Controller ve USB 2.0 Controller opsiyonlarını ENABLE yapıyorsun. EĞER Kİ;bu opsiyonların hiç biri biosunda gözükmüyorsa anakartın Usb 2.0'ı desteklemiyor demektir boşuna uğraşma. ama EĞER Kİ; tüm opsiyonlar var ise dediklerimi uyguladıktan sonra bios'u save edip çıkıyorsun ve windows u açıyorsun.

aynen takip et;

Başlat/Bilgisayarım üzerine sağ klik özellikler klik!

Açılan pencerede;
    Donanım/Aygıt Yöneticisi/Evrensel Seri Yol Denetleyicisi' seçip (çift klik değil sadece seç!!!!) ve donanım değişiklerini tara' ya bas.Windows otomatik olarak 2.0'ı bularak sürücüyü soracaktır karşına açılan pencerede, sürücüleri otomatik yükleyi şeç ileri'ye bas ve makineyi kendi haline bırak.Gerekli herşeyi windows halledecek ve senden restart isteyecektir.Bu işlemi de geçekleştirdikten sonra herşey hazır güle güle kullan!:in:

8. ReSuL

ReSuL Forum Demirbaşı

Seviye:
    ilgilendiğin için çok teşekkür ederim abi
    Anakartın markası ASUS A7N266-VM/SE. Asus un sitesine girdim fakat bu modeli bulamadım.yardımlarınızı bekliyorum....

9. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Asus sitesinden ürün kaldırılmış. Ancak 266 DDR destekli bir anakart bence mutlaka usb2.0 destekliyordur.

10. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Birkaç yerde özellikleri belirtilmiş anakartın. Usb yazılmış sadece. Usb 2.0 olsa Usb 2.0 yazıyorlar. Sanırım epey de eski bir model. Usb 1.1 olması lazım.

11. ReSuL

ReSuL Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim... ama benim pc nin anakartı usb 2.0 uyumlu değilmiş artık usb 2.0 kartı alıcam en mantıklısı bu gibi zaten yoksa anakart değişecek...herkese iyi forumlar