Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Urla, Çanakkale Şehitlikler ve Gökçeada Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Gulen C.T. tarafından paylaşıldı.

1. Gulen C.T.

Gulen C.T. Yeni Üye

Adı:
    Gülen Canol Tütüncü
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bayram tatilinde arabanın arka koltuğuna attık bisikletleri, istediğimiz yerlerde bisiklet turu yaptık.

Bayram boyunca toplam 4 günde 200 km yol 2500 mt'ye yakın da tırmanış yapmış oldum...

1. gün Urla - Demirciler - Urla

2. gün Çanakkale Şehitlikler: Kesinlikle bisikletle yapılması gereken bir tur. Yol kalitesi oldukça iyi. Manzara da güzel. Yolun çoğu baya ağaçlık. Trafik de az. Daha ne olsun...

3. gün Gökçeada: Gökçeada'da tam tur yapmadım. Adanın doğusundaki yuvarlağı yaptık gibi bir şey oldu. Sürekli iniş çıkışla dolu bir turdu. Tam olarak tüketti beni. Üstelik yolun bir kısmında da çalışma vardı. Toprak-mıcırda yokuş çıkmak oldukça üzdü beni. Bol bol patinaj yaptım... Shut up legs! diye bağırarak tamamladım turu...

4. gün İzmir içinde turladık.

4 günde de güneşten ve trafikten kaçabilmek için 5:30'da uyanıp yola çıktık. Zihnimizi dinlendirip bedenimizi yorduk bolca. Bahsettiğim mesafe ve tırmanışı bir günde yapan bir sürü insan var forumda ama benim kendimi aştığım turlar oldu açıkçası. Çünkü 1-2 sefer dışında hiç tırmanış yapmamıştım daha önce...

Strava kayıtları şöyle...

Urla
    Şehitlik
    Gökçeada
    İzmir

Blogumda da biraz daha detaylı anlattım. Fotoğraflara ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bu parkurlardan hangisini en çok sevdiniz?

3. Gulen C.T.

Gulen C.T. Yeni Üye

Adı:
    Gülen Canol Tütüncü
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şehitlik turu en güzeliydi.

4. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bu rotaların gpx dosyalarını almamız mümkün mü?

5. Gulen C.T.

Gulen C.T. Yeni Üye

Adı:
    Gülen Canol Tütüncü
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    mailinizi mesaj atın isterseniz, göndereyim.

6. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şehitlik turu harika oluyor evet. Ama nedense Strava'da sürekli kopukluk oluyordu (Turkcell hat kullanıyorum). Ben Gelibolu'dan başlayarak önce 57. Alay ve Conkbayırı istikametine, oradan da (harika bir inişle) Alçıtepe köyüne ve sonra da Abide'ye gitmiştim. Dönüşte Alçıtepe köyünden Eceabat minibüsüne binerek yapmıştım (aynı yoldan dönmek cazip gelmemişti).

Alçıtepe'deki lokantalardan birinde yediğim yemeğin tadı hâlâ damağımdadır.

Bir fotoğraf: http://instagram.com/p/pOctfOLyAc/?modal=true

Özellikle Conkbayırı'na tırmanmak oldukça zordu. Üstelik tek başımaydım ve tam öğle vaktiydi. Ama ne yapıp edip turu tamamlamıştım.

Bütün bunlar Haziran'ın ortalarında oldu.. Özledim yollarda olmayı.

Not: Şehitlik için rota soran arkadaşlar hiç endişe etmeden yola çıksınlar. Rotaya ihtiyacınız yok. Tabelalar sizi yeterince yönlendiriyor zaten. Yollar temiz, güzel ve sakin. Tur otobüslerine biraz dikkat etseniz iyi olur, onun haricinde zaten yollarda bir sıkıntı yok. Bu arada suya ihtiyacınız olursa hiç çekinmeden belediyelerin tur otobüslerine yanaşıp su, meyve suyu vd. isteyebilirsiniz. Çok aksi bi şoföre denk gelmezseniz mutlaka yardım ederler. Boş yere para harcamayın.

7. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz.
    ayaklarınıza sağlık...