Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Urban Bike Computer

Konu, 'İncelemeler' kısmında birhayatdolusu tarafından paylaşıldı.

1. birhayatdolusu

birhayatdolusu Yeni Üye

Seviye:
    Urban Bike Computer' i bugün tabletime ve eski telefonuma da yükledim.
    Tabletim ucuz bir Samsung T230, yüklediğim telefon ise Turkcell T10. İkisinde de hat yok.
    Turkcell telefon, Urban Bike Computer' i açtıktan sonra 1 dk içinde GPS uydularını buluyor ve yüksekliği tespit ediyor.
    Bugün arabayla Decathlon'a giderken, programı açtım, program 1 dk içinde çalıştı. Hız ayarını arabanın ekranından kontrol ettim.
    Sonuç şu; hızlı giderken araba 90 km gösteriyor, bir müddet sonra, cihazda 90 km ye geliyor. 85-95 vb..Frene basınca araba 20 km gösterirken 3-5 sn içinde cihaz bu km'ye düşüyor yani geç tepki veriyor. Bunun üzerine ara sokaklardan birinde durdum. 20 km sabit hızla hareket ettim. Telefonda 20 km yi gösterdi. Yavaş yavaş hızlanıp, yavaş yavaş durdum. O zaman arabayla program senkronizeydi.
    Sonuç: Bisiklette güzel çalışacağını düşünüyorum.

2. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende telefona runtastic kurdum oda fena çalışmıyor fakat ondada facebook ta paylaşım yaparken hata yapıyor

3. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @hidromek Runtastic facebookta hata vermez muhtemelen senkronizasyonunuzda bir hata oluyordur

4. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @geziniyo aslında programı tam çözemedim ama zamanla öğrenicem güzel bir programa benziyor

5. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu programı yeni keşfettim. Deneme fırsatım olmadı. Ama enteresan bir program. Mesela durunca korna çalıyor falan.

Yeri gelmişken runtastic ücretli satın aldım ama arkaplan da program çalışmasında sıkıntı var. Mesela program çalışırken home tuşuna basıyorum başka bir uygulama ile ilgilenicem veya telefon geliyor. Sonra program kapanıyor. Açıyorum oturuma devam edilsin mi evet ediyor ama yaptığım km. yi sıfırlıyor süre ve diğer şeyler aynı kalıyor. Bug mı acaba anlamadım

6. birhayatdolusu

birhayatdolusu Yeni Üye

Seviye:
    Kornayı otomatik olarak işaretlediğiniz zaman ani hız düşüşlerinde (frene bastığınızda) korna çalıyor.

Bugün Sigma BC 8.12 'yi aldım.
    Decathlon' dan 49,99 TL

Taxonera bunu beğendi.
  7. biziklet

biziklet Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @birhayatdolusu nickimin şifresini hatırlayamadığım için yeni nick alarak üye olmak zorunda kaldım.

Yukarıda sigma 8.12 aldığımda bahsetmiştim.
    Bugün onu bisiklete monte ettim.

Benim salcano'nun sağ tarafında zil takılıydı. Ben de sol tarafa monte ettim. Dolayısıyla kabloyu da fren tellerine dolayarak sensörü sol tarafa taktım.
    Ancak sensör Salcano NG650 HD 'nin sol tarafında bulunan frene çarptı. Bu sefer kabloyu çapraz olarak sağ tarafa geçirdim ve öyle monte ettim. İlk montajdan sonra denediğimde sigma çalışmadı.
    Sorun sensörle mıknatısın mesafesindeydi. Mesafeyi azaltacak şekilde yeniden ayarladığımda sigma çalışmaya başladı.