!!!Upgrade Hakkinda Yardim!!!

airwolf045

Üye
Tepki
3
Herkese selam öncelikle
Arkadaşlar SANLCANO NG-350mi upgrade etmeye karar verdim.;)
Düşündüğüm malzemeler:

1 ) Schwalbe Marathon XR Evolution lastik (link)

2 ) Rock-Shox Dart 3 maşa (Yanlız burda 80 ve 100mm. olarak iki opsiyon verilmiş bunların ne olduğunu anlayamadım:D :D :D )
(link)

3 ) Deore Fc m 530 aynakol(26-36-48 dişli...sanırım genelde 22-32-42 dişli aynakollar var piyasada)
(link)

4 ) RUBLE??????????????????????? ÜSTTEKİNE UYGUN NE OLUR ACABA(9 lu ruble)??????:D :D

5 ) Deore Vites fren kolu St-m 510 (St-m 530 modeli bundan daha ağır ve daha pahalı:eek: :eek: :eek: )A BU ARADA BU MODELLE İLGİLİ KAFAMA TAKILAN İKİ SORUN VAR!!!! 1.NG-350 NİN ARKA JANTINA 9LU RUBLE UYAR MI???? 2.ÖN FREN DİSC ARKA FREN V-BREAKE BU Bİ SORUN ÇIKARTIR MI????
(link)

ahanda arzuhalim bu kadardır hakim beyyy:D :D :D :D
tavsiyelerinizi bekliyorum kolaygelsin herkese

Scudo

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Lastik secminiz Guzel...Kolay kolay bitmeyecek bir lastik;) Ve patlatmasi cok zor:)

Dart 3, sanki baska seceneklere bakma hissi uyandiriyor...Ayni fiyat yada cok az ustune daha hafif guzel masa bulunabilir...
Bu arada 80 ve 100 calisma mesafelerini gosteriyor...
Saniyorum daha tur amacli bir bisiklet olacak sizinki 80 mm daha uygun olur...

Aynakol seciminiz iyi olsa da, niye 48 dis dusunuyorsunuz?
Hizli olsun diye mi?
Bence o kadara gerek yok.Bos yere zorlar, ama kisisel secimdir birsey diyemem;)

Ruble deore yada XT secebilirsiniz...Butcenize gore...9 lu ve HG olmasi yeterli olacaktir...Sram de secilebilir...

Fren vites kollari konusunda bir sorun yasamazsiniz...Saniyorum mekanik disk vardi onde...Sonucta V-fren kollari mekanik disklerle uyum icinde calisirlar...

Arka jantina demissiniz...Gobekle alakali sigip sigmama durumu...Ne gobek var? ona gore bilenler yardimci olacaktir...

Kolay gelsin iyi gunler:)

airwolf045

Üye
Tepki
3
dostum valla maşa olarak önerebileceğin marka/model varsa çok sevinirim .çünkü muammaaaaa oldu bu iş benim için:D

bi de aynakola 48'e gerek yok demişsin.ben sadece hızı için aynakolu değştiricem yoksa zaten gerek yok....(ya bu arada neyi zorlamaya gerek yok anlayamadım :D :D :D :D :D bütçeyi mi/bisikleti mi :D :D :D )

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bütçenizi yada bisikleti zorlamaktan bahsetmemiştir, sizi zorlar demek istemiştir bence...

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet...44 aynakolda oldukca yeterlidir...

Dart 3'un fiyati nedir ve yaklasik masa icin ne kadar dusunuyorsun?
Ona gore hepimiz yardimci olabiliriz:)

airwolf045

Üye
Tepki
3
valla maşaya en fazla 300ytl ayırabilirim

bu arada arka göbek JoyTech XRP ama bununla ilgili bi bilgiye ulaşamadım.eğer bilginiz varsa bu rublelerden hangisi olur:
Deore Lx Ruble Cs-m580((link))
mi uygun olur yoksa;
Sram Ruble Pg 970((link)) mi???????

dodo

Forum Bağımlısı
Tepki
242
upgrade bir parçayı daha iyisiyle deiştirmek(geliştirmek) demek yada ben öyle biliyorum:D

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@dodo

Arkadaş sanırım yerine kulanılabilcek türkçe bir kelime varken neden ingilizcesinin tercih edildiğini anlayamamış ve bu yüzden bu şekilde bir ileti yazmış.. Heralde açıklayıcı oldu ben de Emre'ye katılıyorum açıkçası..