Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

!!!Upgrade Hakkinda Yardim!!!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında airwolf045 tarafından paylaşıldı.

1. airwolf045

airwolf045 Yeni Üye

Seviye:
    Herkese selam öncelikle
    Arkadaşlar SANLCANO NG-350mi upgrade etmeye karar verdim.;)
    Düşündüğüm malzemeler:

1 ) Schwalbe Marathon XR Evolution lastik http://www.kackarbisiklet.com/tr/urun_detay.asp?productID=626&cat=Yedek%20Par%E7alar

2 ) Rock-Shox Dart 3 maşa (Yanlız burda 80 ve 100mm. olarak iki opsiyon verilmiş bunların ne olduğunu anlayamadım:D :D :D )
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_64&products_id=982

3 ) Deore Fc m 530 aynakol(26-36-48 dişli...sanırım genelde 22-32-42 dişli aynakollar var piyasada)
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_22&products_id=39

4 ) RUBLE??????????????????????? ÜSTTEKİNE UYGUN NE OLUR ACABA(9 lu ruble)??????:D :D

5 ) Deore Vites fren kolu St-m 510 (St-m 530 modeli bundan daha ağır ve daha pahalı:eek: :eek: :eek: )A BU ARADA BU MODELLE İLGİLİ KAFAMA TAKILAN İKİ SORUN VAR!!!! 1.NG-350 NİN ARKA JANTINA 9LU RUBLE UYAR MI???? 2.ÖN FREN DİSC ARKA FREN V-BREAKE BU Bİ SORUN ÇIKARTIR MI????
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_45&products_id=139

ahanda arzuhalim bu kadardır hakim beyyy:D :D :D :D
    tavsiyelerinizi bekliyorum kolaygelsin herkese:in:

2. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Lastik secminiz Guzel...Kolay kolay bitmeyecek bir lastik;) Ve patlatmasi cok zor:)

Dart 3, sanki baska seceneklere bakma hissi uyandiriyor...Ayni fiyat yada cok az ustune daha hafif guzel masa bulunabilir...
    Bu arada 80 ve 100 calisma mesafelerini gosteriyor...
    Saniyorum daha tur amacli bir bisiklet olacak sizinki 80 mm daha uygun olur...

Aynakol seciminiz iyi olsa da, niye 48 dis dusunuyorsunuz?
    Hizli olsun diye mi?
    Bence o kadara gerek yok.Bos yere zorlar, ama kisisel secimdir birsey diyemem;)

Ruble deore yada XT secebilirsiniz...Butcenize gore...9 lu ve HG olmasi yeterli olacaktir...Sram de secilebilir...

Fren vites kollari konusunda bir sorun yasamazsiniz...Saniyorum mekanik disk vardi onde...Sonucta V-fren kollari mekanik disklerle uyum icinde calisirlar...

Arka jantina demissiniz...Gobekle alakali sigip sigmama durumu...Ne gobek var? ona gore bilenler yardimci olacaktir...

Kolay gelsin iyi gunler:)

HaliliOzturk bunu beğendi.
  3. airwolf045

airwolf045 Yeni Üye

Seviye:
    dostum valla maşa olarak önerebileceğin marka/model varsa çok sevinirim .çünkü muammaaaaa oldu bu iş benim için:D

bi de aynakola 48'e gerek yok demişsin.ben sadece hızı için aynakolu değştiricem yoksa zaten gerek yok....(ya bu arada neyi zorlamaya gerek yok anlayamadım :D :D :D :D :D bütçeyi mi/bisikleti mi :D :D :D )

4. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bütçenizi yada bisikleti zorlamaktan bahsetmemiştir, sizi zorlar demek istemiştir bence...

5. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Evet...44 aynakolda oldukca yeterlidir...

Dart 3'un fiyati nedir ve yaklasik masa icin ne kadar dusunuyorsun?
    Ona gore hepimiz yardimci olabiliriz:)

6. airwolf045

airwolf045 Yeni Üye

Seviye:
  7. Emre Ezer

Emre Ezer Üye

Seviye:
    "upgrade" ne demek?

8. dodo

dodo Forum Bağımlısı

Seviye:
    upgrade bir parçayı daha iyisiyle deiştirmek(geliştirmek) demek yada ben öyle biliyorum:D

9. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaş sanırım yerine kulanılabilcek türkçe bir kelime varken neden ingilizcesinin tercih edildiğini anlayamamış ve bu yüzden bu şekilde bir ileti yazmış.. Heralde açıklayıcı oldu ben de Emre'ye katılıyorum açıkçası..