Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

unutmak...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında sonEr´´ tarafından paylaşıldı.

1. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Selamlar ,

Arkadaşlar hepimizin hayatta çok sevdiği şeyler olmuştur..Kimisi için küçük , basit şeyler çok değerlidir..Kimisi bir insanı çok sevmiştir , o insan çoook değerlidir...O insan bazen dostu olabilir..Bazende sevgilisi aşık olduğu prenses olabilir...Her şey bir yana ama bu insanlardan artık nefret edicek hale geldikten sonra hepimiz unutmak isteriz değil mi ? İşte bende artık nefret etme safhasına geldim...O öyle bir insandiki ne diyim en bunalımda olduğum anda bana destek oldu...Yanımda olmuştu..Şimdi ise adını anmak bile bana acı veriyor..Neden diye sorucaksınız biliyorum :)...Gerçekten çoook uzun bir mesele...Artık bu insanı unutmak ve hafızamdan silmek istiyorum..Ama bir türlü silemiyorum...Her zaman geçtiğim sahil yolundaki banktan etrafı seyrederken , bazen yanıma yaklaşan minik bir kedicik bana onu hatırlatıyor...Bazense dinlediğim şarkılarda hatta telefonumu elime her alışımda yani kısacası hayatta yaptığım gerçekleştirdiğim herşey bana onu hatırlatıyor...Ama ben bu kişiyi kafamdan hayatımdan çıkarmak istiyorum...Hani derler ya derdini anlatmayan derman bulamazmış diye bende sizlere danışmak istedim ... Yardımlarınızı bekler , kafa yorup okuduğunuz için teşekkür ederim...İyi forumlar....

2. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    bir yol önerebilirim ama ne kadar doğru bilemem.
    Ultima Online diye bir oyun var. Unutturma garantili bir oyundur bu. fakat bir yan etkisi olabilir, bu oyunla kendini de unutabilirsin.
    Yada en güzeli sosyal gruplarla takıl. yeni insanlar tanı. bir noktadan sonra o kadar cok insan tanıyorsun ki eskileri unutmaya başlıyorsun.
    Yada en klasik çözüm kendine baska bir arkadas bul.
    Ama sonuç olarak ne yaparsan yap, unutmanın imkanı yok. eninde sonunda karşına çıkacaktır. Bosuna kendini yorma bu yüzden :)

sonEr´´ bunu beğendi.
  3. Hakan Saç

Hakan Saç Aktif Üye

Seviye:
    Çivi çiviyi söker arkadaşım

sonEr´´ bunu beğendi.
  4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Oyundan çok kendimi bisiklete verdim..Bazen 70 km tempolu sürüş bile yorucu geliyordu ama bu güzel arkadaş sayesinde 120 km yaptığım oluyor eve saat 23:00 civarı geliyorum..Duştan sonra direk uykuya dalıyorum...Ama uykudada rahat yok :) Çivi olayı denemeye başladım diyebilirim...Hani tam aklımdam çıkardım diyorum ama illa birşey vesile oluyor tam 12 den vuruyor beni sinir bozucu birşey...Bir psikoloğa gitmem gerekiyor galiba :eek:

5. Erciyes Çeteci

Erciyes Çeteci Aktif Üye

Seviye:
    Abi bence sen bi hamama git Eski Usül bir hamama, Otur göbek taşına, Kestir en babsından 1 tane karpuz yudumla limon-madensuyundan, keseni yaptır. Kurtulursun :D

6. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    psikolog dinelyip dinleyip aynı öğütleri veriyor. gidipte zamanını ve paranı bosa harcama. bende unutayım dedim her seyi denedim ama en sonunda yıne karsıma cıktı ve nişanlandım o unutmaya çalıştığım kişiyle, kurtuldum bu dertten :)
    herşey anne+baba+çiçek+çikolataya bakar :)

Ali Menemen ve sonEr´´ bunu beğendi.
  7. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam çok haklısınız ama dediğiniz çikolata,anne ve baba + olarakta çicek olayı psikologtan daha masraflı gibi :D Keşke durumlar çiko,çicekle çözülebilecek bir aşamada olsaydı :) Çoooooooooooooktan geçti :)

8. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Soner kardeş öncelikle geçmiş olsun. Çivi çiviyi söker olayına katılmıyorum öncelikle, daha kafan rahat değilken yeni bir ilişki sadece herşeyi daha kötü hale getirir bana kalırsa. Gereksiz yere hem kendini hemde karşı taraftakini üzersin. Zaman herşeyin ilacı, unutamazsın belki ama hissettiğin şeyler yavaş yavaş hafifler. Kendini başka şeylere ver, müzik olur bisiklet olur vs vs. Bir enstruman çal mesela ona zaman ayır. Başka arkadaş ortamlarına gir başka insanlar tanı, bulunduğun ortam o kişiyi hatırlatmasın. Unutmak gerçekten kolay değil ama tek çaresi zaman işte, zamanla hafifler.. Ayrıca şuan zor gelsede zamanla bunlar geçtiğinde unuttuktan sonra bunların tecrübe olduğunun farkına varıcaksın. Aynı hataları bi daha yapmıcaksın daha dikkatli olucaksın.

Geçmiş olsun, dediğim gibi bence zamana bırak :)

cihan aksoy ve sonEr´´ bunu beğendi.
  9. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    O zaman al kaçır ne diyim :) psikologa para verirsin para onda kalır. ama Benim dediğim geleceğe yatırım, ne kadar harcarsan o kadar kazanırsın, fazlasıyla geri dönüşü vardır. Psikolog ise ölü yatırım :) Psikolog suan forumda sana verilen cevapların aynısını verip yada biraz daha süsleyerek verip paranı alır. ama bak burda aynı seyleri para vermeden alabiliyorsun.
    Bu arada çivi çiviyi söker lafınıda anlamış değilim.
    "Çiviyi çivi değil keser söker. Keserinde sapı vardır." umarım anlatabilmişimdir :)
    Ne kadar unutmak istesende yapamazsın. o yüzden unutmak yerine rafa kaldırmayı dene. dursun bi kenarda ama pasif halde.

10. Hakan Saç

Hakan Saç Aktif Üye

Seviye:
    Haklısın arkadaşım

11. TheMaster

TheMaster Üye

Seviye:
    Bende bir aralar çok fazla uğraşıyodum bu unutma olaylarına ama baktım ki gerek yok, film izlemeye basladım, 2 yıl oldu az önce izlediğim filmle beraber 217 film olmuş =)

sonEr´´ bunu beğendi.
  12. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Doğru mantık :)
    Ama önemli olan çivilerden kurtulmak. Soner arkadasımızında istediği bu sanıyorum.
    Hayatının iç lastiğine yama yap devam et bence. Daha ne diyim :) Hatta bir kaç PSI daha fazla hava bas ki daha rahat yaşayasın.

sonEr´´ bunu beğendi.
  13. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    işte sorun burda...o patlak iç lastiğe yaptığım her yama yüksek psi ile birlikte , pedalı her çevirip yola devam ettiğim süre boyunca tık tık kendini belli ediyor..evet sorun bu işte...bisikleti yarışçılar gibi tutup şöle fırlatıp atsam mı ?

14. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tamam sorun çözülmüştür.:sigaraici

15. Hasan Seçkin

Hasan Seçkin Üye

Seviye:
    Selamlar, geçmişin unutulması-unutturulması üzerine o kadar yazıldı söylendi ki bize birşey kalmadı. Bilim-kurgu sinema edebiyat bu konuyu çok işledi. Hem bireysel geçmişin unutulması bunun istenir olması, hem de kollektif geçmişin unutulması hatta planlı programlı zamana yayılmiş olarak unutturulması inanın çok çok istendi ama başarılamadı. Belki tekil çok özel örneklerden özel uygulamalardan bahsedilebilir. Deneysel psikoloji-psikiyatri ya da özel işkence yöntem ilaç uygulama sözkonusudur, bilemem. Genel yaygın evrensel sonuçları takip edilebilir test edilebilir olarak geçmişin unutulması da unutturulması da mümkün değil. Tarih biliminin varlığı, unutma-unutturulma işleminin ve isteğinin ne kadar akıldışı olduğunun ispatıdır. Sizin geçmişiniz ayrıntılarını bilmediğimiz merak da etmediğim özel haliniz size ait mülkiyetinize geçmiş istesenizde vazgeçemeyeceğiniz sizin olmuş durumdur. Adınızı mahkemede değiştirebilirsiniz. Başka değişiklikler yapabilirsiniz hayatınızda ama geçmişinizi değiştiremez ve unutamazsınız. Geçmişiniz kiraladığınız ev ya da binip indiğiniz taksi değildir. Ama geçmişinizle yüzleşip acınızı katlamadan onu iyi kötü halleriyle anarak yaşamasını öğrenebilirsiniz. Uzmanların size yardımı dokunur. Çivi çiviyi insan ilişkileride sökmez yeni yaralar açar. Ayıp değil uzmanlardan yardım istemek. Bisikletimin arızasını gideremediğimde beşiktaş bikeandoutdoor magazasının uzmanlarına gidiyorum. Siz de bu konuda yardım edecek uzmanlara gidebilirsiniz. Sokak ve kahve şarlatanlarını uzmanlardan ayırt etmeyi böyle zamanlarda öğreniriz. Geçmiş olsun. Sağlıklı günler dilerim

sonEr´´ bunu beğendi.
  16. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Unutulmuyor ama zamanla alışıyorsun, önemini yitiriyor, daha az aklına geliyor, ama ne yaparsan yap arada bir aklına geliyor, bundan kaçış yok malesef. zamanı gelip karşına daha güzel birisi çıktığında unutabilirsin ancak. Hatta bu durum unutmak değil de aklına gelse bile önemsiz gelecek.

17. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Dışına baktığımızda güzel görünen ve içide dışı gibi dolu olan bir ceviz misali yorumuz için çok çok çok teşekkür ederim..Eve doğru..Yazdıklarınızda dibine kadar haklısınız..

18. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir adep teleskop+tripod ayaklıgı. kameraya yada fotograf makinesine baglanan cinsten olanlardan. akşamları gökyüzünü seyret gezegenlere bak bakalım neler oluyor. cok guzel kareler yakalanıyor. insan bir dalışa geçtimi gözü hiç bir şey görmüyor. geçici ama güzel bir çözüm olabilir. günden güne farklı olaylar oluyor.

sonEr´´ bunu beğendi.
  19. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun arkadaşım. unutmak o kadar kolay değil. zaman bile geçmiyordu. bir arkadaşın dediği gibi zamanla alışıyorsun. günde 200 km de gitsen, psikoloğa milyarlarda versen yeni bir ilişkiye de başlasan (ilk zamanlarda ayrıldığın kişiden ne kadar nefret edersen et yeni arkadaşına onun adıyla hitap edersin ağzından kaçar) zaman geçmeden olmuyor. zaman geçtikçe bugünlere gülüyorsun bile. ben ne yaptım unuttum mu hayır. şimdi o kişiyle evliyim ve birde kızım var. ne kadar nefret edersen et ayrılırken hakaret olmasın.

sonEr´´ ve İRŞAD ÇETİN bunu beğendi.
  20. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İz bırakanlar unutulmaz ;)

sonEr´´ bunu beğendi.