Üniversiteliler Bisiklet Kulubu?

Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaşlar,bizim okulda herhangi bir bisiklet topluluğu bildiğim kadarıyla yok,acaba sadece üniversiteler adına değilde birde üniverisite gençliği adına bir grup oluştursak ne dersiniz.Bu arada İstanbul Kültür Üniversitesindeyim,yol bisikleti kullanıyorum.Ama bu demek değil ki sadece yol bisikleti adına bişeyler yapalım genel bi konu altında her iki kategoride de gruplar oluşturabiliriz.Bunu neden kendin yapmıyorsun derseniz,gördüğüm kadarıyla bu grup yönetimi oluşumu hakkında daha tecrübeli kişiler var,kendilerinden bir hareket bekliyorum.Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie
Scudo

derya.yildirim

Daimi Üye
Tepki
746
Merhaba Uğur. Açmak istediğin başlık hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirsen, isteklerine daha doğru yanıt verebiliriz sanırım. Ben tam olarak anlayamadım açılacak başlığın amacını.

Sevgiler.

bvernik

Aktif Üye
Tepki
173
Sanırım arkadaş kendi üniversitesi bünyesinde böyle bir oluşumdan söz ediyor.
Ben de tam olarak ne kastettiğini anlamadım ama bir "tüm üniversite bisiklet toplulukları birliği" gibi bir teşekkülün faydalı olacağı kanısındayım. Ortak projelerin, irtibatın oluşturulması adına. En azından bir internet gurubu.. Tartışalım..

Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
Merhabalar konuya uzun zamandır yorum gelmeyince bende unutmuştum sanş eseri gördüm yazılanları.O Yüzden kusura bakmayın geçiktim biraz.
Demek istediğim üniversiteli bisikseverleri bir çatı altında toplayalım.Böylece geziler ,antremanlar vs. düzenlenir ve tek isimli üniverisite toplulukları yerine tüm üniversitelilerin tanışabileceği ,spor yapıp eğlenebileceği bir topluluk oluşturulmuş olur.Yani bu oluşumun kendi okulum ile pek alakası yok aslında.Alakası okulumda bir bisiklet klubunun olmaması.Çatı arıyorum kendime bir bakıma :D tabi benim durumumda olan birçok arkadaş olduğuna da inanıyorum ve bu oluşum sadece İstanbul için değil Türkiye çapında bir oluşum olmalı.Denildiği gibi en azından internet üzerinden bi grup oluşturulabilir.Umarım anlatabilmişimdir.

derya.yildirim

Daimi Üye
Tepki
746
Düşüncene bir yandan katılırken bir yandan da ne kadar gerekli acaba diyorum. Bence şu an için bf iletişim açısından yeterli bir platform. Burada bulamadığın, iletişimsel eksiklik olduğunu düşündüğün konular varsa onları paylaş istsen ve bu yönde çözüm arayalım. Aksi akdirde daha fazla bölünmeye gerek olacağını düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Uğur'a katılıyorum, her üniversitede bisiklet kulübü çatısı altında toplanmak,
mümkün olmayabiliyor, kiminde kampüslerin yerleşimi olsun , üniversitedeki
sosyal yapılanmanın, kulüplerin yetersizliği olsun engel oluşturabiliyor.
Örnek: Koskoca Marmara'da duyuru yaptık, burada yaptık, bir sürü kafadan
ses çıktı,ama turu üç kişi ile gerçekleştirdik...

Aynı yaşlarda, farklı yerlerden ama benzer çevrelerden olan insanların toplanacağı
üniversiteler arası bir oluşumun 'bölmek'den daha çok 'birleştireceğine'
inanıyorum.

Ek olarak: uygun zamanı olan insanlar organizasyonla ilgilense süper olur

• Beğen
Tepkiler: Murat İLK

Murat İLK

Daimi Üye
Tepki
376
@Atacan

Atacan'ın dediklerine aynen katılıyorum. Aynı durum İÜ'de de var. Eğer katılım olursa ilgilenebilirim.

• Beğen

evelent

Aktif Üye
Tepki
98
@Murat İLK

5 nisan belgrad gezisinde, istanbuldaki üniversitelilerle konu üzerinde tartışmak bence de başlangıç açısından çok mantıklı..

ama olay internet ortamında iletişim kurabileceğimiz yeni bir alan yaratmak olmamalı.. o şekilde deryanın dediği gibi bf'a alternatif yaratmaktan öteye gidemeyiz ki zaten bf iletişim kurmamız için gayet yeterli...
organizasyonlar yapabileceğimiz, birbirimizle tanışıp, arkadaşlıklar kurabileceğimiz bir topluluk olmalı. en önemlisi topluluğun takılabileceği bir odası olmalı..
bu yüzden tüm türkiyedeki üniversiteleri kapsayan bir oluşum bence neredeyse imkansız... bu yüzden istanbuldaki üniversitelerde okuyan arkadaşlarla istanbul topluluğunu kursak, diğer illerdeki arkadaşlar da kendi topluluklarını kursa ve öyle birleşsek işimiz daha kolay olur kanatindeyim...
işte pazar tartışalım bunları:D ...

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
levente katılıyorum.iletişim için bf en iyi yol.

İTÜ den 10 arkadaşla pazar günü şenliğe katılıcaz. şenlik alanında görüşmek üzere...

• Beğen

evelent

Aktif Üye
Tepki
98
günaydınlar... ben sarhoş oldum ve uyanamadım:sigaraici :sigaraici :River-102 :7:

umarım şimdi tüm üniversiteli arkadaşlar toplanıp konu üzerinde tartışıyodur ve aldıkları güzel kararları buradan paylaşırlar...:eek:

Murat İLK

Daimi Üye
Tepki
376
Levent İü den gelen bi tek ben vardım. Marmara birkaç kişiydi İTÜ'den gelenleri
göremedim. Bildiklerim bu kadar bu arada Marmaralı arkadaşlar biraz bilgi verebilirler.

• Beğen
Tepkiler: evelent

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Evet Marmara'dan 4 kişi toplandık , genel olara üniversiteliler için de bir duyuru
yaptık ama pek gelen olmadı. Sonra kimle konuşsak üniversiteliydi, başka bir
olay :).
Marmara'daki klüp için Samet arkadaşımız iddialı bir çalışma yürütüyor,
Rehber hocalarımızdan biri belli oldu, diğeri ayarlanacak.
Çalışmalar güzel sonuç verecek gibi gözüküyor.

• Beğen

Murat İLK

Daimi Üye
Tepki
376
@evelent

Hayırdır Levent yoksa ebit için mi gidiyorsun :) . Tamam kulüb kuramadık ama bi gün
olur umarım.

• Beğen

evelent

Aktif Üye
Tepki
98
@Murat İLK

aile izmire yerleşiyo, ben de iş bulabilirsem neden olmasın diye düşünüyorum..:rolleyes: ayrıca izmir'e karşı hemen herkeste olan sempati bende de mevcut..

ben görebilir miyim bilmiyorum(2010'da ist'da olmayacağım için) ama istanbulda böyle bir kulüp gerçekten ciddi bir ihtiyaç. ben de kurulacağına inanıyorum

ebit almaz ki bide beni:(