Univega Terrero 300 city/cross bisiklet aldım

Tepki
19
Selam,

Ne zamandır eşim ve kendim için bisiklet bakıyordum. Çıkış noktasında MTB'lere baktım klasik olarak, hedefim 1500 TL gibi bir rakama kendime biraz daha düzgün birşey, hanıma da daha alt seviye birşey almaktı. İnterneti, sizin forumu, Ankara'da Sadun Berker'in Performans Bisikletini, Delta'yı ve Erdoğanları gezdim. Hatta ve hatta Bisiklet Dünyası ve Yıba çarşısındaki yerleri bile dolaştım inanmazsınız:))) Sonunda forumdaki tecrübelerin de yardımıyla bisiklet bisikletçiden alınır, motorcudan alınmaz mantığı ile işi daha profesyonel yapan bisikletçilere kaydım. MTB'lere bakıp dururken Erdoğanlar'da aşağıdaki linki olan Univega Terrero 300 model City/Cross Bike'a yapıştım nedendir bilinmez.

(link)

Bu iş aşk meselesi tabi diyecek çok da birşey yok :) Ancak kullanım amacımızı düşününce koca MT lastikli MTB'ler yerine ağırlıklı Çayyolu'nda, Eymir'de, tatilde (bu sene Bördübet Amazon Klüp gibi) patikalarda kullanacağımız bisiklet için ön süspansiyonlu 28" City Bike almak çok daha mantıklı geldi, bilemiyorum ne kadar doğrudur...Sonuçta dün itibarı ile Erdoğanlar'dan kendime linkteki hidrolik disk frenli, deore arka takımlı M size Univega 300'ü, hanıma da S size ve ladies kadro mekanik diskli Univega 200'ü, Thule araç arkası taşıyıcı ile beraber aldım :) :) Planladığım bütçenin biraz üstüne çıktım ancak 8 taksit alınca fark 1-2 taksit gibiydi kıyamadım daha alt seviye birşey almaya. Bunda yeni tanıştığım Univega'nın direk olarak Almanya'da üretilmesi, ekipmanına göre MTB'lere göre fiyatının daha makul olması ve tipi vs etkili oldu.

Ankara'daki muson yağmurları bugün izin verirse iş çıkışı araç taşıyıcısı ile beraber yeni cicilerimizi takıp eve getireceğim:))) Kullandıkça forumda da bilgi bulamadığım bu marka hakkında tecrübelerimi paylaşacağım...

Scudo
Tepki
19
Cok sukur bugun eve getirebildik aletleri... Benimkinin ozellikleri:

Frame: Univega Cross, Hydroforming Tubes, alloy
Fork: SR Suntour NEX-4610 MLO, Adjustable, Mechanical Lockout, 63mm
Derailleur: Shimano Deore
Shifters: Shimano Acera
Crankset: Suntour XCR 48/36/26
Cassette: 11-32
Handlebar: Concept EX Riserbar, alloy
Stem: Black Comp
Saddle: VL 1319
Seatpost: Black Comp
Brakes: Tektro Draco, hydraulic disc-brake
Hubs: Black Comp, disc
Rims: Rodi Wreeway 2
Tires: Schwalbe Silento
Pedals: MTB, alloy
Color: Smokesilver matt *

Bu arada Thule arac arkasi tasiyici mukemmelmis, milim sallanmiyor 2 bisiklet ustundeyken:rolleyes:

AhmetC

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Merida
hayırlı olsun bisikletin özellikleri güzel, iyi günlerde kullanın.

merak ettim ne kadar aldınız ve ödeme tipi nedir? :)

Tepki
19
Tesekkur ederim. Bu bisiklet, hanimin bunun bir alt modeli olan bisikleti, thule tasiyici, vdo km saati, bir ikiivir zicir 2100 TL. 8 taksit.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun bisikletleriniz, fotoğraflarını da bekliyoruz, sitesinden baktım ama bir de sokakta görmek lazım :)

Tepki
19
Tesekkurler arkadaslar :), en kisa surede yollarim aksiyon halinde fotolari :))))

Sarper Salt

Aktif Üye
Tepki
65
bende merak ediyorum fotoları made in germany deyince bide ayrı bir merak konusu :)

Tepki
19
Bu hafta sonu belki Eymir golunden fotolar gelir belli miolur:rolleyes:

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Güzel bisiklet... Güle güle kullanın

Tepki
19
Bu haftasonu yine hava muhalefeti ve yoğunluk sebebiyle süremedik:( Evde çekilmiş fotoları koyayım bari dedim :)

http://i273.photobucket.com/albums/jj218/umut401/SH107856.jpg

http://i273.photobucket.com/albums/jj218/umut401/SH107855.jpg

http://i273.photobucket.com/albums/jj218/umut401/SH107854.jpg

http://i273.photobucket.com/albums/jj218/umut401/SH107853.jpg

http://i273.photobucket.com/albums/jj218/umut401/SH107852.jpg

http://i273.photobucket.com/albums/jj218/umut401/SH107851.jpg

http://i273.photobucket.com/albums/jj218/umut401/SH107850.jpg

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
çok güzel ve zarif görünüyor iyi günlerde kullanın.

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
Evet ya... Ankara'nın havası bi düzelmedi gitti...

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Bisikletiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın...
Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla arka tekerlekteki quick release doğru takılmamış.
Gevşetme mandalı ön tekerlekte olduğu gibi bisikletin sol tarafına bakmalı... :)
Bol pedallı günler ve iyi forumlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
Tepki
19
@Tamer Çetiner
:eek::eek::eek:
Hakikaten ya dikkat etmemisim... Aksam duzelteyim ben kendim....

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın...

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
hayirli olsun bugun ank metroda univega bagaj set takili city tour bisiklet gordum siyah renkli bayag guzel alete benziyor.trek ds serisine cok benziyor.fotolar dan gorunuyorki cok sade guzel bisiklet tam bir performans bisikleti.

Tepki
19
Herkese selam...Yaklaşık 1 sene sonra kış uykusundan uyandık ve biziklet sezonunu açtık:islik: Geçen sene bisikletleri aldıktan sonra 5-6 kullanımdan sonra getir bakım yapalım sağına soluna bakalım demişti Lütfü Abi, sağolsun bu işlemi 1 sene sonra yapmak için bugün sözleştik ve sabah bıraktım ikisini de. Bu arada hafta içi sabah başkent trafiğinde 2 arka taşıyıcıda iki bisiklet ile enfes eğlenceli oluyormuş araba sürmek bunu anladım:eek:ut::mad: Neyse, akşam biraz erken gidip sele altı çanta, hanımın seleye jel kılıf vs gibi birkaç aksesuar alıp eve geçeceğiz. Artık Yaşamkent akşamları köpekler arasında slalom yaparak gezmeye başlarız:rolleyes:

Tepki
19
Bu arada Nisan sonunda Berlin, Paris ve Amsterdam turu yaptık hanımla. Tahmin edeceğiniz üzere şehir içindeki bisiklet kullanımı ve rahatlığı kıskançlıktan delirtti beni. Amsterdam zaten bisikletler için dizayn edilmiş anlatmaya gerek yok, ancak özellikle Berlin inanılmazdı. Bisiklet yolu çok fazla olmasa da normal yollardaki kullanımı ve gördüğü saygı inanılmaz. Rahmetli babanem yaşında etekli kadınlar gördüm tır tır bisikletlerle giden gelen... :in: