Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ünalan-kadiköy-kartal ve tekrardan kadiköy...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında kemal.bahadır tarafından paylaşıldı.

1. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    iyi akşamlar arkadaşlar...
    Lafı dolandırıp uzatmaya hiç gerek yok:) Bugun bısıkletle hayatımın en uzun turuna cıkmaya karar verdım ve birden hazırlanıp çıktım yola.
    Daha bana ait bir bisiklet yok ama olsun ben teyzeme ait bisikletle bu yola koyuldum.Tabi çıkmadan önce bi bisikletçiye sağına soluna baktırdım ardından güzle bi kahvaltı ve ver elini yollar:) saat 11 gibi üsküdar ünalandan yola çıktım ve e-5ten kadıköye vardım(normalde metroyla gıtmeyı planlıyordum ama yoğunluktan resmen benı almadılar).kadiköyde 2dk molanın ardından moda sahılınden önce bostancı ardından maltepe ve son durak kartala vardım.giderken herşey normaldi ve çok rahat gittim hatta hızlı bıle gıttım dıyebılırım.ama dönuşte resmen bitmiş bir şekilde birinin benı alıp götürmesi için dua ettim neyseki gözümde büyüdüğü kadar uzun sürmedi ama kadıköye vardığımda bacaklarımdaki enerjı sıfırlandı:) yolculugum boyunca 3 muz 2litre su tükettim ve bu yolculugumda bana eşlik eden dül dülüm salcano astro 210v oldu.Ben çok memnun kaldım aslında bisikletten tek sorun o kalın tekerlerdi.benim için iyi tecrübe oldu açıkçası.kafam şehir bisikletine doğru kaydı..her neyse lafı Allahtan uzatmayayım dedim. Fotolarla başbaşa bırakayım sizi...

moda sahil ile başlayalım:)

kadıköy marina

maşallah kedi dolu sahil yolları:)

bir kaç yerde okumuştum koruyucu takılmayınca böle olduğunu ama pek önemsememiştim ama gerçekten kötü oluyormuş...

sanırım maltepe civarıydı( 2dakika mola)

sonunda kartala vardım.

iskelenin önünde beş dakika moladan sonra devam...

dönüşte daha fazla mola vermek zorunda kaldım ve muhteşem çiftimizi karelemek istedim müzik eşliğinde aşk yaşıyorlardı:)

bu daha yakını:)

maşallah cok güzel evler var sahılde:)

hala moldayım:) fena yoruldum sonlara doğru

ve son foto birdaha makineyi cıkartacak halim bile kalmadığında ve metroya yetişmek için başka foto cekemedım

sanırım gidiş geliş 60km civarı yol gitmiş oldum

mtsemiz, Ozan Duran, Atilla.C ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şu marinadaki bisiklet yolunu elden geçirmeleri lazım.
    Rezalet bir yol. Manzarası güzel ama konfor sıfır.
    Güzel fotoğraflar için teşekkürler.

3. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynen ama düzeltiyorlar sanırım bi tadilat var.1-2aya biter gibi.bence önce o kasisleri kaldırsınlar:)20-30 tane var sanırım

4. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    bence bu tip şehir içi performansların üzerine daha fazla gitmek lazım. şehir içinde görünürlük, tanınırlık yaratma açısından çok önemli. bir sürü insanın hikayesini duyuyor, okuyor, etrafımızda da yaşıyoruz. bu şekilde belediye olsun resmi kurluşlar nezdinde olsun, amatör bisikletçiler ciddiye alınacak ve adam yerine konacak, bisiklet yolları oluşacak. acizane kanaatim budur. şehrin işlek bölgeleri olsun tenha bölgeleri olsun sürekli bisiklet üstünde olmak, yapabilenlerin, işe bisikletle gitmesi, gece sürüşleri, bu ancak böyle olacak. paylaşımınız için teşekkürler.

5. kemal.bahadır

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kesinlikle katılıyorum.beni üzen şey bisiklet yollarının sadece sahil kesminde kalması bunun artık heryere yayılması gerekıyor insanlar 2 durak arasında dolmuşa otobüse binmemeli diye düşünüyorum.benım iş yerim bana 10km uzaklıkta o kadar cok isterdim ki işe bisikletle gitmeyi ama e5 bisikletle çıkmak yürek ister yürek.1 hafta içerisinde cenazem çıkar o yoldan

mtsemiz bunu beğendi.