Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ümraniye'de Bisikletseverler

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Ümraniyeli Ofli tarafından paylaşıldı.

1. Ümraniyeli Ofli

Ümraniyeli Ofli Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba ümraniyede ki arkadaşlarımız nerdeler?
    ümraniye ve istanbul belediyesiyle bisiklet yolu için konuştum. malesef ümraniyede proje şu anda yokmuş. ancak görüşülmesi için çaba sarfediyorum. Mümkünse beyaz masa veya belediye ilgililerini arayıp konuyla alakalı bisiklet yolu yapılması için çaba sarfedelim. Türkiyenin en kalabalık 8. ilçesi ve istanbulun en kalabalık 2. ilçesi olan ümraniye de bisiklet yolu yoksa acaba neden diye sorasım geliyor.

ümraniye beyaz masa : 444 9 822
    İBB beyaz masa : 153

aertan ve ERKAN ÇAVUŞ bunu beğendi.
  2. ERKAN ÇAVUŞ

ERKAN ÇAVUŞ Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    aynı yoldayız

3. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  4. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Ümraniyede bisiklet yolu işlemez. Tutmaz.
    Sanayi, alışveriş merkezleri, finans kurumları, çeşitli sektörlerden birçok ticari işletme, şirketler ve bunların getirdiği ağır trafik, şehir planı olmadığı için dar kalmış ve genişletilemeyen yollar, metro inşaatı (sonuna kadar destekliyorum) sebebiyle günün her saati trafik darboğazı, bunlar teknik sebepler.
    Bunun yanına bir de senin benim gibi anca tek tük sayıda adamın varlığını ekle.
    Yol kenarlarına parkedecek araçlar, yarım metrelik boşluk ellerinden gidecek diye adamı parçalarlar.
    Cinayet işlenir.
    Her akşam 7-8 gibi rush hour (en yoğun) saatlerde işinden bisikletle eve dönen düzenli en az 100 kişi bulunması lazım. Ümraniye ana caddede Esnafın, araç sürücülerinin gözünde görüntü algısı oluşması lazım. Ben böyle bir şey görmüyorum?
    Şu an için bireysel çabalar işler, ben yeni taşındığım dudullu'dan Mecidiyeköy'e haftada 2 gün düzenli gidiyorum. inşallah ömrümüz olur da görürsek metro ile tanışacağız. Metro, halkın ulaşım algısında bir iyileşmeye sebep olursa, bundan bisiklet ulaşımı da etkilenir diye umuyorum.

Sinan Çakır bunu beğendi.
  5. Ümraniyeli Ofli

Ümraniyeli Ofli Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet haklısınız. Ben de ayrıca mail olarak bu konulara yakın mail ile bildirim yaptım belediyelere. Ancak bence önce algıyı değiştirmek gerekiyor insanlarımızda. Babamın deyişiyle "koskoca adam oldun haala bisiklete mi biniyorsun. bırak bu çoluk çocuk işlerini!!!" . Malesef olayı bu ümraniye mizin genelde. Merkezde olmasa da merkeze yakın bir yerde olsa çok güzel olurdu. En azından farkındalık yaratabilirsek çok güzel olacaktır.

6. Ümraniyeli Ofli

Ümraniyeli Ofli Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ARKADAŞLAR ÜMRANİYE BELEDİYEDEN GELEN CEVAP MALESEF ŞÖYLE Kİ RESMEN SALLAMIŞLAR BENİ :(

Cozum Merkezi <cozummerkezi@umraniye.bel.tr>

Talebiniz Plan Proje Müdürlüğümüze iletilmiştir. Müdürlüğümüzden gelen bilgilendirme aşağıda yer almaktadır.

"Ümraniye ilçe sınırları içerisinde gerek vatandaş talepleri ,gerek uygulama yapılacak alanın konumu ve metrajı vs. dikkate alınarak yeşil alanlar projelendirilmektedir.
    Mahalle parklarında küçük metrajlar söz konusu olduğundan oyun alanları şeklinde projelendirilmekte olup bölge parkları ,yürüyüş, spor, bisiklet binme gibi ihtiyaca cevap verecek şekilde projelendirilmektedir. "

Saygılarımızla,

7. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Abi yapılacak şey Ümraniye'den sabah çıkacaksın, yeşillik mi istiyorsun, Çekmeköy-Çavuşbaşı-Polonez yollarında dünkü yağmur gibi bir hava bulduğunda, aynen senin profil resminde olduğu gibi, toprak-çimen-yağmur ve bilimum çiçeklerin kokuları eşliğinde basacaksın, o yokuşlar inan düzleşiyor..... :nota:

8. Ömer E.

Ömer E. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba. Devam eden metro projesi ile birlikte olsaydı olurdu. Onun dışında çok zor.

9. deathsidestory

deathsidestory memnuniyetsiz.

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ümraniye'nin ana caddesinde (Alemdağ Caddesi) yolun sağına ve soluna araç park edilebiliyor. Evet, gerçekten yolun soluna bile araç park edilebiliyor. Ve hatta bazı zamanlarda sağ şeritte iki sıra araç parkı olabiliyor. Yolun hem sağına, hem soluna araç dönüşü olduğu gibi; aynı zamanda sağından ve solundan da araçlar çıkabiliyor. Bunun yanı sıra İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden biri olduğundan, bırakın bisiklet sürmeyi haftasonları yürümek bile insanı seri katil yapabilecek negatif enerjiyle doldurabiliyor. Arkadaşlar katılır mı bilmem ama insanların tahammül sınırları burada çok ince çizgilerle sınırlı ve saygı, bu coğrafyaya biraz uzak bir olgu.

Velhasıl kelam; Ümraniye'de bisiklete binmek gerçekten sabır ister. Ve de Ümraniye'nin bisiklet yolundan ziyade düzenlenmiş bir Alemdağ caddesi trafiğine ihtiyacı var.

(Adam çok dolmuş beyler :p)

Ümraniye dolaylarında nispeten rahat bir keyif sürüşü yapmak için Küçüksu caddesini önerebilirim. Hekimbaşına kadar inişli çıkışlı ve fazla trafiği olmayan, hemen hemen düzgün bir yol.

10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ümraniye belediyesi muhafazakardır dünya yıkılsa bisiklet yolu yapmazlar.

11. cetinsin

cetinsin Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ümraniyede mevcut arabalar hareket edemiyor ki bisikletlere yer açmak kesinlikle hayal. en güzeli hekimbaşı yeni mesire yeri taraflarında bisiklet yolu belki.

12. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:

Alemdağ caddesinin yoğun kısmını araçlara kaparlarsa herşeyi yaparlar. İnsanlar gidecekleri yere yürüyerek gidebilirler. Dükkanlar da geceleri mal sokup çıkarabilirler.

13. TayyipKARALİ

TayyipKARALİ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Alamdağ cadesi ve ümraniye merkezi geniş yol yok ve kaldırım yeterli gelmiyor cünki bir cok magza ve AVM oralarda yogun bankalar filanda geldi iyice sıkıştı ama metro insan trafiginden kurtarmasada araba trafiginden bir nevze kurtacak gibi geliyor ama metro yapılana kadar trafik biz bisikletliler arabalar kadar etkiliyor cünki yola arabalar öle bir istifleniyorlarki bisikletle aralarından gecmesi cok zor oluyor gece bilsende cok fazla gidemiyorum metro inşası bitikten sonra trafik eski seyrine döner büyük ihtimal ozamanda sıkışıktı ama hic yoksa sabahları veya akşama doğru yolar boş oluyordu üstede arkadaşlar yazmış hekimbaşı demişler oraya gitmeside var ama dedikleri gibi gayet güzel bir yol ordan mısıre alanına gidip turluya bilirsiniz yada direk beykoza in sonra geri gel bu bile yeterli :)

bisiklet yolu ise caddede olmaz olması için ilk önce cadde önündeki ilk sıra binalar yıkılmalı ve cadde büyütülmeli ve bence kentsel dönüşüm adı altında yapıla bilir ordaki bir cok bina eski sadece diş cepelerı kaplı oldugundan beli olmuyor bunun gibi bir fikri yetkileler bildirmek lazım tabi daha ayrıntılı bir şey olamsı gerekirli benımki sadece fikir.