Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ümit Whistler Sizce Nasıl?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ömer Gündoğdu tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben internetten 2. el bir Ümit Whistler buldum bisiklete 13.8 kg denildi bisikletin 1 yılda garantisi var.Satıcının biçtiği fiyat 240 TL daha önce bu bisikleti kullanan arkadaşlarımız varsa performansı ve donanımları hakkında rica etsem yorum yapabilirlermi herkese bol pedallamalar.
    Bunlarda bisikletin fotografları.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

2. Numan54

Numan54 Üye

Seviye:
    bunu alırsan bisiklet seni değil sen bisikleti taşırsın. bütçen varsa bunu alma derim ben bir yaz kullanırsın sonra hertarafı dökülür.

3. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Gayet yerinde tavsiye olmuş :D

Ömer Gündoğdu bunu beğendi.
  4. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    madem 2.el alacaksınız, minimum Kron, Sedona, Salcano, Carraro modellerine bakın. Bianchi bile alsanız şu ümit'ten çok çok iyidir bence..

5. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende sonradan almaktan caydım zaten.Sizinde önerileriniz doğrultusunda Kron,sedona gibi bir bisiklet almayı planlıyorum.

6. Numan54

Numan54 Üye

Seviye:
    kron xc 250 alabilirsin . sonradan keşke dememek için ümit bianchi vs vs süpermarket bisikletlerine hiç bakma. ınternette bakıyorum xc250 yenı modellerı 2. el yok bulsam bende alabilirim. 2. elini bulamazsan da sıfırını 500 tl ye alabilirsin.

7. Mutlu Köksal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İsabet olmuş :)

8. Rıza Uğuroğlu

Rıza Uğuroğlu Yeni Üye

Seviye:
    son durum nedir bilmiyorum ama gayet güzel bir bisiklet çok memnun kalmıştım kullandığım süre zarfında bulsam alacağım bi daha ümit whistler:D

9. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    bu biraz dandik duruyor gerçekten :) bende ümit evolution var.bir sedona değil ama fiyatına göre iyi bir bisiklet.300 tl civarı olması lazım sıfırı.bütçen kısıtlıysa düşünebilirsin

10. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    nasssı yani :D:D

11. Rıza Uğuroğlu

Rıza Uğuroğlu Yeni Üye

Seviye:
    ben Ümit Whistler ile 3000 km den fazla yol yaptım çok fazla dağa çıktım ağaçların arasından aşağı kadar indim. gayet memnun kaldığım bir bisikletti :D

12. Rıza Uğuroğlu

Rıza Uğuroğlu Yeni Üye

Seviye:
    ben Ümit Whistler ile 3000 km den fazla yol yaptım çok fazla dağa çıktım ağaçların arasından aşağı kadar indim. gayet memnun kaldığım bir bisikletti :D

13. Rıza Uğuroğlu

Rıza Uğuroğlu Yeni Üye

Seviye:

14. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Satıcısı geldi sanırım...

Mutlu Köksal bunu beğendi.
  15. Mutlu Köksal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

16. Rıza Uğuroğlu

Rıza Uğuroğlu Yeni Üye

Seviye:
    satıcısı değilim ama senin gibi cevap yazmış bi kaç kişiye sesleniyorum bi dolu para verip alamadığınız tadı 250 liralık bisiklette bulabildiğim için mi bu iğneleyici mesajlar :D

17. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya bi kere en önemlisi aleminyum kadro olmasıdır.Bu bisiklette olmadığına göre eleyin.Fakat aleminyum kadro ise alabilirsiniz.Ama diğer donanımlaro kesinlikle yarı yolda bırakmaz.En az 2 sene götürür.Bende 5.sınıftan 8.sınıfa kadar 129 tl ümit colorado kullanmıştım.22-23 kg felandı :D Ama 21 vitesti çok rahattı. 3-4 Sene bisikleti sorunsuz kullandım diyebilirim lastik patlaması hariç.Genelde akrabalara verirdim onlarda ben o zaman 12 yaşındaysam 17-18 di.Benim bisikletimi çok hor kullandırlar.Bir gün vites kırıldı.Küçüğüm diye suçu bana attıyorlardı.Onlar üstlenmiyorlardı :D Bi gün bindi freni komple kırıldı.Öyle işte :D Ama gerçekten süper bir bisikletti.Burdakilerin bisikletleri 1000-1500 tl arasında olduğu için rahat rahat o seni taşımaz sen onu taşırsın der.Önemli olanı insan gibi kullanmak bakımını zamanında yapmak.Bisiklet 100 kere yağmur gördü biraz pas tuttu ona dikkat edin derim.Çünki demir kadro_Onun haricinde süper :D Ama 500tl lik kron alırsınız 10000000 kat güzeldir bu bisikletlerden.Bunu yazmamdaki amaç 150 tl lik bisikletleri herkez kötü görüyo.Ben kendi tecrübelerimle diyorum insan gibi kullanın 50 tl lik bisiklet bile adam gibi dayanır.Şimdiden hayırlı olsun.

18. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Dayanıklığından bahseden kim? Bende 10 seneye yakın market bisikleti kullandım. Son 5-6 senedirde, bisiklet kullanmıyorum.

Kullandığım zaman içerisinde anlıyorum ki, çoğu zaman bu söz kullanılır; ben bisiklete binmemişim, bisiklet bana binmiş olduğunu farkettim. 250 tl'lik bisikletinizle mutlu olabilirsiniz fakat daha üst bisiklete bindiğinizde farkedeceksiniz ki, zamanımı neden bununla geçirdim deyip, kendinize kızacaksınız.

250 TL alan birisi biraz daha sıkarsa, biraz beklerse 600 TL'ye bindiğim bisikleti çok rahat alabilir. Şahsen benim gibi. Ben de harcamalarımı kıstım, ekstra bir şey almadım. Bir ton makale yazdım. Sitelerimi sattım. Emek verdiğim facebook sayfalarını sattım. Hepsi bisiklet sevdası için. BEN BİSİKLETE BİNMEK İÇİN yaptım.

Ben öğrenciyim, bütçem yetmezdi ama yetirdim işte. Sizi tanımıyorum öğrencisiniz veya değilsiniz. Siz neden yapmayasınız ki?

Farkı bindikten sonra anlarsınız.

Aklımın ucundan geçmedi iğneleyici mesaj vermek. Aynı mesajı 4 kere yazmışsınız. Üstüne övgü + satışta olan bisikleti görünce öyle demek istedim.

19. Rıza Uğuroğlu

Rıza Uğuroğlu Yeni Üye

Seviye:
    dostum aynı mesajı fazlaca atmam gerek siteye yeni alışmam gerekse internetin azizliği yüzünden oldu neyse ben de arkadaşlarım sayesinde full carbon bisiklete de bindim farkı farkediyorum zaten ama bu bahsi geçen bisikletten bir yıl kadar kullandım askere gitmeden hemen önce satmıştım gayet memnundum,barkadaşımın sedona 711 ini de çok kullandım ve ümit daha rahat gelmişti belki de alışmış olmakla alakalı bilmiyorum, neyse :)

20. fast007

fast007 Yeni Üye

Seviye:
    Her bisikletin kendine göre zevki vardır. Ağırsa sen bisikleti taşı, genç adamsın, ne olacak(genel ifade)... Benim zamanında öyle ağır bir bisikletim vardı; insanı öldürürdü. Çalınması için ortalık yerlerde bırakırdım, hakkaten de çalındı ; çalan böylece belasını bulmuş oldu --)))

Mesut C. bunu beğendi.