ümit superior hız ve agirlik yardim

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
arkdslar arniza yeni katilmam sebebi ile bircok konuda eksiklerim var umarim sorularimi mazur gorursunuz
SORUM;ümit superior bisikletim var
28" jant cif kat alinyum
21 vites ön arka shimano
amortisor sadece önde zoom marka
v firen logan marka
lastikler kenda
bisiklet cokta hizli gitmiyo bence.lastikler ve viteslerden dolayimi ne yapmaliyim maximum performans icin.ayrica lastik ebatini bilemiyorum ince ama cokta ince degil

• Beğen
Tepkiler: Oxsy
Scudo

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
konuyu okuyupta cevap yazmayan onca arkadasa tesekkur ederim.

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Öncelikle bisikletin akmamasının 2 ana sebebi vardır. 1.si Göbekler eyer alabilirsen Shimano takım göbek al 2.si V-Frende Akord ayarının tam olması lazım bisikleti kaldır lastiği döndür eyer uzun süre dönmüyosa frenler janta sürtüyor demektir ki bu baya hız keser Akord yaptır. daha bir çok nedeni var. Ama senin çözümün bunlar olabilir

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
oncelikle cevap verdiginiz icn tsk ederm simdi 150 200arasi harcama yapcam bisikletime gobekler tmm lastiklerm 28 jant ama 23 degil gibi sanki lastikleri ayni jantta inceltebilirmiyiz

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Demek istediğinizi pek anlayamadım ama hiç bu bisiklete masraf yapmayın yeni bir bisiklet alın derim...

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
aslinda ole ama yeni bi bisiklet 700 lira desek
aslinda aliminyum kadro pekde fena degil bisikletim beni idare ediyo saddce biraz daha iyi olurmu cabasindayim jantlari degistirmeden lastikleri inceltirsem super olur mumkunmudur

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Sorun lastikten değil lastik %10 luk bir performans sağlar tabi bu sizi tatmin ederse bilemem.Ayrıca isterseniz (link) 500 tl ye size bırakırım.

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
bisikletim varken ikinciyi alamam ama
bisikletim sizce cokmu fena ki arkadaslar bianchi nerolarla ayni kadro aliminyum vitesler on arka disliler kollar shimano jant aliminyum
benim derdim su ben saatte 30 km hizla gidiyorum diyelim daha az yorulup 40 la gitsem olay tmm dir

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Lastik kalinliginizi bilmiyorum ama ayni janta ic lastikleri de degistirerek 700*23 takabilirsiniz. Fakat hizinizin tek nedeni bu degildir. Gobekleri degistirip frenleri ve akordu kontrol edin. Ayrica masayi duz rigit yapmaniz cok seyi degistirecektir.

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Onu yapmanız için başta göbekleri değiştiriceksiniz iyi birşey alıcaksınız yol lastiği alıcaksınız 28 jant bulmak çok zor.inş bulursunuz 2 si orta göbeği değiştirebilirsiniz zincir filan eskiyse onuda değiştirebilirsiniz.

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
suan itibari ile soyle dusunuyorum on arka orta gobegi degistirsem lastikleri ve akordu yaptirsam bana 200e mal olur eskileri verrim sifir sayilir zaten 150 ye kapatirim
benim icin yeterli olurmu sizce yorumlar icn tsk ederim saolun

• Beğen
Tepkiler: tunahan beyhan

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
suan yapmam gereken ön arka ve orda göbekleri değiştirmek ve maşayı rigit yapmak göbekler aşağı yukarı 100 civarında tutacak peki maşa?
göbekler ve maşa öneriniz nedir toplam max 200