Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ümit Ride-on

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Anıl Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    iyi akşamlar arkadaşlar ben bisiklet hobisini yeni edindim bi kaç gündür forumdan bişeyler okuyarak bilgi edinmeye çalışıyorum. Bisiklet olarak elimde şu anda Ümit Ride-on var ama orjinal halinde değişiklikler yaptım biraz şu şekilde oldu [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] lastikleri değiştirdim ve seleyi rahat bi seleyle değiştirerek biraz daha rahat olması şehir içinde bu lastikle daha rahat yol almayı planlamıştım kullanmaya yeni başlıcam fakat ride-on'daki gibi çift amortisörlü ve toplam ağırlığı yüksek olan bisikletlerinde yolda yorduğunu ve asfaltta kullanmanın boşa yük taşımak şeklinde yorumlandığını gördüm şimdilik planım bisiklet olayına ısınmam için bi süre bunu kullanarak daha sonra bunu dağ tipi lastik ve aksesuarlarla tam dağ tipi bir bisiklete cevirip bir adet yol tipi bisiklet alma şeklinde gönlümde geçenler birde cyclocross tipinde bir bisiklet olduğunu öğrendim belki elimdeki bisikleti uygun bi fiyata satıp üstüne ekleyerek 2 alandada kullanabiliceğim tek bir bisiklet alma yönünde olabilir fikirlerinizi ve görüşlerinizi beklerim bu hobi ve spor dalında yeniyim yol bisikleti önerileriniz olursa şimdilik hemen bişey almayı düşünmüyorum bi süre binip dolaşarak alışmayı elimdeki bisikletle sağlamayı düşünüyorum ama önerileriniz tabiki benim için önemli şimdiden teşekkür ederim :)

gok bunu beğendi.
  2. yagizcan

yagizcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba abi Aramıza hoş geldin diyim ama bende yeni sayılırım :) Bisikletin benim gözüme biraz küçük gibi geldi yaşına göre ama yeni başladım diyosun sorun yok en kısa zamanda yenisini almanı temenni ederim . Bisikletin görüntüsü hoş durmuş

3. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun, estetik bir bisiklet almışsın. Bende ilk bisiklet olarak bianchi montana-d almıştım. İnternetten girip bakarsan birçok açıdan benzediğini göreceksin ve evet gerçekten ağır bir bisikletti. Ama 10 ayda 1000kmyi devirerek hem kendime çok iyi bir kondisyon yaptım hemde bu süreçte nasıl bir bisiklet alınması gerektiği konusunda kendimi geliştirdim. Sonuç olarak 1 ay önce aldığım yeni bisikletimle bugün itibariyle 600kmyi devirmiş bulunuyorum. Başlangıç için aldığın bisiklette basit hatalar yapmış olmak yada daha iyisini alabilcek olmak önemli değildir. Önemli olan aldığın bisikletin içine sinmesi ve sana verdiği keyif. Ancak tavsiyem bu bisiklet için fazla para harcamaman olacaktır. Belki bir km saati alabilirsin, istatistiksel olarak baya faydalı oluyor. Onun dışında bisiklete aksesuar anlamında bir yatırım yapma. Çünkü her ne kadar masraf yapsanda kısa bir süre sonra seni tatmin etmeyecek ve daha iyisini isteyeceksin. Güzel gezilerinden fotoğraflarını bekliyoruz, hadi iyi pedallar...

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Her şey iyi güzel de, noktalama işaretleri kullanmadığın için o yazıyı okumak eziyetten başka bir şey değil ne yazık ki. :)

Güle güle kullan bisikletini dostum.

5. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    cevaplarınız için çok teşekkür ederim buna bi ücret ödemedim zaten öylece duruyodu depoda lastikleri ve seleyi yeniledim sadece sizinde söylediğiniz gibi yenisiyle değişicektir eminim ki başlangıç için bekliyorum 2 gündür ama ankarayı bi yağış aldı fırsat vermiyo :) altınpedal teşekkür ederim hepimize iyi pedallar :)

sertan.zaim abi dicem yaşımızda yakın ayırt edemedim :) teşekkür ederim fikirlerin için km saati olarak telefona bi kaç program indirdim rota takip eden hız hesaplayan ama bisikletin üstünede alıyım öyle bişey olmadı :)

6. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    evet biraz dikkat ediyim ona, hızlı yazıyım derken atlarım genelde kusuruma bakma. Dikkat etmeye çalışırım :)

7. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Seleyi sevdim, çok ince benimki ağrı yapıyo biraz :) Bence de buna çok masraf yapmayın, kadro aluminyum mu bu arada, çok ağırsa sıkıntı verir yollarda. Bi kask, bi de ön-arka ışıklandırma (gece kullanacaksanız tabi) edinseniz çok hoş olur, güle güle kullanın :)

8. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    seleyi aldığım yeri paylaşabilirim yada alıp size kargolayabilirim :) çok fazla masraf düşünmüyorum, pek tercih edilen bi bisiklet değil onu farkettm zaten kadro biraz ağır aluminyum değildir sanırım. Belki bi fren takımı ihtiyacı çıkabilir onun dışında gözlük vs. gibi kendime yatırım yapmayı düşünüyorum güzel bi bisiklet tercih edene kadar ki süreçte

9. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Böyle bir hobi edindigin icin sevindim ve aramiza hosgeldin, hobi secimi süper. Arkadaslarin dedigi gibi bu bisiklete fazla masaraf etmesen iyi olur. Bir baslangic icin iyi olabilir ama alisdiktan sonra kesin daha iyilerini isteyeceksin. Biskletinin seleborusu altdan disari bakiyor, yaylandikca altdaki boruya deger ve sonuc iyi olmaz. Disari bakan kismini kisaltsan iyi olur, birde fren kollari cok yukariya bakiyor dogru olan pozisyon asagiya dogru bakmasi. Umarim yazdiklarim icin bana kizmasin.

10. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    O frenleri kaldırma meselesine iyi değinmiş Murat Bey, çocukken güzel görünsün diye yapardık onu :)
    Frenler, parmaklarınızı oraya götürdüğünüzde, bileğinizin yukarı fazla bükülmemesini, elinizin ön kolunuzla aynı hizada olmasını sağlayacak açıda olmalı. Çünkü bilek eğildikçe 15-20 dk içinde hissetmeyebiliyorsunuz ama uzun sürüşlerde, kaslara daha fazla yük bindiğinden, ağrı yapıyor (tecrübeyle sabit, yeni olduğu için ayar yapamamıştım). Bir de v-fren olunca daha da fazla yorar diye düşünüyorum.

11. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisiklet boyunuza uygun değilse sele ve gidonu ayarlayarak daha rahat bir sürüş sağlayabilirsiniz, bisiklet seçimi bölümündeki sabit başlıklardan bilgi almanız lazım. Bu konu diz, bel ve bileklerde ağrı oluşmaması ve güvenli rahat sürüş için önemli. Eğer bisikleti ayarlayamıyorsanız boyunuza uygun bir bisiklet edinmeniz lazım.

Bisikleti daha güvenli hale getirmek için öncelikli olarak frenler ve pedalları değiştirebilirsiniz, onun dışında masraf yapmak yerine iyi kadrolu bir bisiklet için para biriktirmek daha mantıklı olur.

Kalın sele dik pozisyondaki sürüşler için iyi ama apış arasında tahrişe neden olabilir.

12. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi demene gerek yok adamım, kendine dair masraflardan kaçma. Özellikle uzun turlar için mutlaka kask al, ellerinin nasır tutmaması için jelli eldiven alabilirsin. Ayrıca kendi başına basit tamiratları yapmak için de iyi bir fırsat. Bisikletin tekerine yama yapma, zincir tamiri, fren tamiri konusunda ümit ride-on'u amiyâne tabirle ameliyat masasına yatır derim :) Sonra paraya kıyıp aldığın güzel bisikleti deneme tahtasına çevirmemiş olursun. Forumda aradığın her türlü bilgiyi bulabilirsin. Bu sebeple aklına takılan her ne olursa burada yardımcı olacak bir sürü kişi olduğunu unutma. Hata yapmamak için araştırmadan, fikir almadan iş yapma derim.

13. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    teşekkür ederim bende araştırmalar sonucunda buna pek bişey yapmama konusunda sizinle hemfikir oldum. Seleborusu ve fren kollarını düzeltiyim kızmak ne kelime, tecrübelerinizi paylaşmanız benim
    için çok daha önemli :)

14. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    fren kollarında bi sorun mevcut. komple bi fren seti almayı düşünüyorum. sağ fren kolu kırılmış sabit durmuyo yoksa o şekilde kaldırma işinide ben yapmamıştım :) yakınlarda bi delta bisiklet bayisi buldum oraya ugrucam bi iki gün içinde bisikleti yanıma alarak :)

15. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    evet bunun boyuma uygun ayarla bi süre kullanılabilir olucağını düşünüyorum sonra aha iyi bi bisiklete geçicem o konuda herkesten aynı görüşü aldım. Sizinde dediğiniz gibi frenler ve pedallar gibi yeni aldığım bisiklete uyum sağlıcak yatırımlarda yapılabilir :)

16. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    jelli eldiven ve jelli bi sele düşünebilirim. Sağ fren kolu kırılmış depoda oldu sanırım fren seti almak planlarım içinde. Seninde dediğin gibi bunu kurcalama işlerinde kullanıcam sanırım :) daha güzel bi bisiklet edinene kadar :)

Sertan.Zaim bunu beğendi.
  17. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Müdür zaten koltuk gibi sele var bisiklette daha ne jelinden bahsediyon. Ne kıymetli ..t var millette arkadaş, biz sicim gibi selede 120km yapıyoruz bize yazık değil mi? :D

18. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Beğenerek okudum :D

19. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    daha küçük jelli sizin selelerden alıyım dedim size yazık olmasın hep beraber hepimize yazık olsun diye :D

20. Anıl Ünal

Anıl Ünal Üye

Seviye:
    bugün fren kollarını shimano deore kollarla fren ayaklarını ise shimano alivio ayaklarla değiştirdim. bir adet ayak taktırdım bisikletin ayagını calmışlar :D yere koymak zorunda kalıyodum fotolarda olan sele yerine royal jelli sele taktırdım lastiklere ve vitese baktırdım yağlandı biraz zincir falan sürüşe hazır hale geldi yarın ilk turuma çıkıyorum :)