Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ümİt Ricebike (alloy)

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında HAKAN ATMACA tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. HAKAN ATMACA

HAKAN ATMACA Forum Bağımlısı

Seviye:
    ArkadaŞlar Bu Bİke Nasil Adam Ederİm, hangi aksamları değiştirmemgerekir. Ve Kİlosunu Bİlen Var Mi
    "ÜMİT 2805 RICEBIKE (ALLOY)"

erkan yurttas bunu beğendi.
  2. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aldınızmı bu bisikleti teşekkürler

3. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Bu bisikleti adam edemezsiniz malesef. Kesinlikle satın almanızı tavsiye etmem.

VolkanÖzcan bunu beğendi.
  4. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    bende bunu almayı düşünüyordum demek kötü.

5. Crank Arm

Crank Arm Üye

Seviye:
    Bencede adam olmaz almadıysanız almamaya devam edin..

6. HAKAN ATMACA

Seviye:
    tüm arkadaşlara teşekkür ederim.. ama bike için ayırabileceğim bütcem buna yetiyor..başka tavsiyeniz varsa dinliyorum..

7. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sanırım almamışsınız o zaman sitedeki 2. el bisikletleri araştırmanızı ve gerekirse biraz daha bekleyip bütçenizi biraz daha arttırıp en azından bir bisiklet mağazasında satılan başlangıç için daha uygun olan ve teknik destek alabileceğiniz bir bisiklet almanız daha uygun olacaktır, tabi bütçe söz konusu olunca öneriler yetersiz olabiliyor ama almayı düşündüğünüz bisikletin sizi üzmeside muhtemel sitelerindeki resminde bile önem verilmemiş olduğu yanlış bir gidon montajı yapılmış olmasından belli oluyor,umarım sevebileceğiniz bir yol bisikleti edinebilirsiniz,kolay gelsin,

Gürsel A. ve HAKAN ATMACA bunu beğendi.
  8. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Yol bisikleti diye Ümit Race Bike almayın. Ben kullandım bir süre. Ömrümde yol bisikletinden bu kadar soğutan başka bir bisiklete binmedim. Adam etmek için her parçasını değiştirmek gerekiyor. Geriye kala kala sadece kadro kalabilir. Onun yerine bazen forumda ikinci el yol bisikletleri oluyor, o fiyatlara yakın ve iyi bisikletler. Bence biraz araştırın, acele etmeyin derim.

Alp Aslan, Gürsel A. ve HAKAN ATMACA bunu beğendi.
  9. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı fiyata belki daha kaliteli bir 2.el bulabilirsiniz. Ne amaçlı kullanacağınız da önemli. Bu bisiklete ben de bakmıştım, daha sonra 2.el almaya karar verdim. İlk aldığımı bir süre kullanıp bir bisiklet daha aldım, o da 2.el... ikisinin toplam fiyatı bu bisiklet kadardı :)

Biraz sabırla uygun bir 2.el çıkabilir.

HAKAN ATMACA ve Gürsel A. bunu beğendi.
  10. HAKAN ATMACA

Seviye:
    başlangıç için daha uygun olan bike hangisidir

11. HAKAN ATMACA

Seviye:
    üstat ne amaçlı kullanacağımı sormuşsunuz..ben sadece kendi çapımda spor amaçlı kullanacağım..sağlıklı yaşam için

12. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bunu bütçeniz doğrultusunda belirlemekte fayda var ilk önce yol bisikleti üzerine yazılmış konuları iyice okuyup konuya hakim olursanız kafanızda herşey daha netlik kazanır daha sonra sponsorlarımızın web sitelerine girerek satılan yol bisikletlerini inceleyin eğer burdakiler size yüksek bütçeli gelirse bu bisikletlerin 2. ellerini bekleyip uygun bir alışveriş yapabilirsiniz bu iş biraz sabır gerektiriyor bende yol bisikletimi alırken beklemek zorunda kalmıştım fakat sonunda alabildim tabi bu arada sadece sponsor bisikletlerine takılmanıza gerek yok benimki bisan'ın ürettiği bir yol kadrosu ama tecrübeli abilerimizin tavsiyesi ile almıştım sizde araştırıp iyi bisiklet bulabilirsiniz.

HAKAN ATMACA bunu beğendi.
  13. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Başlangıç için Shimanun Sora modeli kullanılan, alüminyum gövdeli 2. el bir bisiklet alırsınız. Zaten o fiyatlara 2. el alabileceğiniz yol bisikleti bu özelliklerde olabilir. Başlangıç dediğime bakmayın bisikletin kadrosuna göre yıllarca kullanabileceğiniz sağlamlıkta bir bisiklet almış olursunuz.

14. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye:
    Başlangıç bisikleti; sizi bisikletten soğutmayacak ve sağlığınızı tehlikeye atmayacak kalitede olmalı. Bu 2 kritere uygun en ucuz yatırımı yapın, çünkü belki de bir hevestir. Yaz bitince bisiklet heveseniz de bitebilir. Ayrıca parçaları tanıma, bakım yapmayı ucuz malzemelerde öğrenin ki bir hata yapıp zarar verirseniz telafisi de ucuz olsun. Bisiklete binip tecrübelendikçe malzeme size yetersiz gelmeye başlarsa o zaman duruma göre ya parçaları daha kaliteli olanlarla, ya da bisikleti olduğu gibi değiştirebilirsiniz.

15. HAKAN ATMACA

Seviye:
    teşekkür ederim.......fiyat 500tl (k.k. 10 taksit) aldım bu bike. biraz kondisyon kazanırda iştahımı artırırsam bianchi slr 900 düşünüyorum..1300 tl galiba. zaten kondisyon kazanıncaya kadar maddiyatıda düzeltirim diyorum..

16. m6rk

m6rk Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun, güvenli ve keyifli sürüşler dilerim. Lütfen kask ve gözlük kullanmayı ihmal etmeyin. Geçen pazar yaptığım kazada elim kırıldı, kask+gözlük olmasaydı kalıcı hasar olabilirdi.

17. HAKAN ATMACA

Seviye:
    size geçmiş olsun. ayrıca teşekkür ederim.beklemek istemediğim için bu bike aldım. bir an önce binmeye başlamak istiyorum. ki tam 24 yıl önce binmiştim. hala formalarım taytım ayakkabım duruyor:) bu akaşam takım giyinip bi tur atayım :)))))

18. Ongun Yücesan

Ongun Yücesan Aktif Üye

Seviye:
    Aslında hareket ediyor ise işinizi mutlaka görür...
    Ancak daha iyi, daha rahat ne yapılabilinir diyorsanız...

105 set tam olarak takılabilir biraz pahalı galiba...
    SORA set varmış, oda, ucuz ve iyi gibi, (Bianchi'den kopya da, Hazır setler var onun size uygun bir versiyonunu alabilirsiniz...)
    cant telleri değişebilir gibi geldi...
    Jant ayarını mutlaka yapmak lazım...
    Galiba jantı çok iyi değil ama, düzenli olarak jant ayarı, vb ayarların yapılması çok çok öğretici olabilir gibi düşünüyorum...

Belki gidonu, triatlon tipine geçirirseniz, bir ihtimal sadece gidon masrafı ile vitesleri çok kullanışlı bir yere getirerek durumu kurtarabilirsiniz (Bir arkadaşın tiyosu)...

Valla ben kilolu birisiyim, latex iç lastik benim için ihtiyaç oluyor...

Fabrikasyon göbekler tabii, seçme bir yağ kullanıp, iyi tekniklerle daha iyi hareket eden, daha hafif malzemeler olabiliyor...

Sizin bisikleti ben kendim kullandığımda ağırlık olarak çok hafif bir bisiklet olarak görmüştüm...
    Çok rahat ilerlemesi, parçaların maliyetine göre iyi olabilecek şekilde dikkatlice seçildiği hissini uyandırdı...
    Ben çok beğenerek bir deneme turu yapmıştım... Mutlaka daha iyisi mümkündür... Ancak, maliyetine göre çok güzel bir yarış bisikleti...

700 x 23C lastik sever birisi olarak benim söyleyebileceklerim bu kadar...
    Tabii mutlaka iyi bir bütçe ile çok daha fazla şeyler yapılabilinir...

İyi günlerde kullanmanızı diliyorum...
    Ongun

19. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir insan neden bisiklete "bike" der anlamıyorum

Ziya Yurdakul ve Ozzgurr bunu beğendi.
  20. Kadir KAMACI

Kadir KAMACI Audio Engineer

Adı:
    Kadir KAMACI
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bana Soracak Olsaydın Bir Sporcu Gözü ile Soyluyorum her Zaman Kaliteli ürün ile Kaliteli Kondüsyon Elde Edersin baslangıc ıcın Ben Biniyorum Aslen Boksorum Ama Bike Yonunden Forumdaki Ustalar Kadar Asla Anlayamam sana Drag Blade Tavsiye Edebilirdim Gidonlarını Vites Takımıyla Biraz Oynayıp Guzel Bir Binek Haline Getirebilirdin ..Yinede Hayırlısı Olsun .Yeterki Bike Olsun Teşekkürler...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.