Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ümit Katlanabilir Bisiklete Vites Montajı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında serkan yıldız tarafından paylaşıldı.

1. serkan yıldız

serkan yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,
    Eşimle beraber yaptığımız turlarda kullandığı Ümit marka bir katlanabilir bisikleti var. Fabrika çıkışı olarak üzerinde vites bulunmuyor. Bisikleti değiştirip hazır vitesli birşey almak da istemiyorum. Shimano'nun alt seviye (Revoshift-tourney kombinasyonu düşünüyorum) bir vites takımı mümkün olur mu? Bilgisi olan arkadaşlar beni de aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler...

2. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletin modeli , kadrosu , ve jant ebatı önemli. Eğer kulaklı kadro ise TX75 ve Tourney kelebek vites kolları olabilir. Aynakolu da 3'lü yapabilirsiniz...

http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=235

Bu set tam size göre ;)

3. serkan yıldız

Seviye:
    Jant ebatı 24". Sanırım linkteki set uyar. Ön tarafı tekli kaset yapabilirsem yeterli olacak. Belki maliyeti de daha düşük olur bu şekilde. Hatta mevcut öm dişliyi kullanabilir miyim acaba

4. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence hiç uğraşmayın aynakolla felan. Direk al-tak bu sistem. Ama yok ben uğraşırım der iseniz ; Arka aktarıcı , göbek , vites kolu , kaset , ve zincir almalısınız. Önde vites olmadığı için , kasette en büyük dişliye alıp zincirin uzunluğnu ona göre ayarlayıp kullanmalısınız yoksa kırılma şansı var arka aktarıcının...

5. serkan yıldız

Seviye:
    Teşekkür ederim...