Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Umit EVOLUTİON mı Salcano NG 650 mi alayım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında polat tarafından paylaşıldı.

1. polat

polat Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar bsikletim çok eskidiğinden dolayı yeni bir bisiklet almaya karar verdim 300 ytl lik limitim var biraz fiyat araştırması yaptım ve bütçeme uygun bu iki bisikleti seçtim yardımlarını bekliyorum.
    Umit EVOLUTİON

Özellikleri:

26"alüminyum - amortisörlü
    Amortisörlü Maşa 26" alüminyum jant
    Shimano TX-30 "21 vites"
    Shimano revo shift rs-31 vites kolu
    Shimano FD-TZ-30ön vites attırıcı
    Shimano Ruble
    LoganV-Fren Alüminyum Fren
    Kenda 26 x 2.10 24 X2.10 lastik
    Alüminyum Hazne
    Prowhell MAS 100 P Aynakol

Salcona NG 650

Özellikleri:
    26” MTB
    Shimano TX 30 21 Vites
    26” 17.5” 7005 Alüminyum Kadro
    Çift Duvarlı Jant,Alüminyum Aynakol
    Zoom süspansiyonlu Maşa
    Alüminyum V Fren

Bir de reklam vermek gibi olmasın ama bisikletcim.com diye bir site var ordan buldum bunları acaba güvenilir bir site midir daha önce internet üzerinden alışveriş yapmadım da alışveriş yapan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

2. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence salcano al ümit bisiklete yaklaşma sakın

3. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    bisikletcim. com'a dikkat et. Ben bir kez alışveriş yaptım anlatayım;
    Bianchi Ultimate 2007 model siparişini verdim, telefon ettim, bu bisikletten hiç bir yerde bulamadım sizin stoklarınızda var gözüküyor dedim. Var dediler. Sonra ücretini yatırdım. Siparişim bir hafta da zor zar geldi, telefon üstüne telefon ettim. Sonra gelen model Bianchi Ultimate 2008'di ben ise 2007 istemiştim. 2007 modeli çok farklıydı ve 2008'den 300 YTL daha pahalıydı. Benden fazla fazla 2008 parası almış oldular. Bende bisiklet yanlış geldi diye iade ettim. Hata onların olduğu için kargoyuda onlara yükledim. Birde kargo ücretini de onlar ödeyeceklerdi, öyle anlaşmıştık.
    Sonuç: Param iade edildi. 62 YTL kargo ücretini cebimden ödedim. Onlara hakkımı helal etmiyorum.

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  4. deli_yek

deli_yek Yeni Üye

Seviye:
    ümitin bu fiyata bir bisikleti daha var bu tarz adını tam hatırlamıyorum ama mekanik diskli bir modeldi...ümit isimden kaybediyor başka amcamın oğlu kendi bisikletine vermiş adı gibi ne bilim...donanım olarak benzer iki modelde ama her ikisinide yakından incele mümkünse bin ona göre karar ver...:D

5. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Birde eğer Salcano alacaksan önce servisine git araştır, ben Salcano almıştım İstanbuldaki-Bayrampaşa servisi rezil etti bisikletimi. Şimdi boynu değişecek 20 YTL ücret verecem yine de servisine götürmem, Bayrampaşadaki servisi çok uyduruk.

6. polat

polat Yeni Üye

Seviye:
    dün akşam bu konuyu açtıktan sonra salcano nun sitesini buldum bayilerini servislerini araştırdım ve sizin yazdıklarını okuduktan sonra ng 650 yi almaya karar verdim çanakkalede bayisi varmış pazartesi günü gidip bi bakıcam yardımlarınız ve beni bilgilendirdiğiniz için tşk ederim

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Simdiden hayirli olsun.

8. cagcagim

cagcagim Aktif Üye

Seviye:
    Çok iyi bir seçim yapmışsın. Hayırlı olsun, güle güle kullan.

9. taxi_15

taxi_15 Üye

Seviye:
    güsel bir bisiklet fiyat=performans güsel tercih;) şimdiden hayırlı olsun iyi forumlar

10. polat

polat Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar tekrar bişey danışıcam size bu sabah halamlara gittim bide ne göreyim bianchi marka bisiklet enişteminmiş ama çok uzun zamandır kullanmıyormuş biraz inceledim bisikletin kadrosu sağlam geri kalan kısmı dökülüyor sizce kadroyu alıp toplama bir bisiklet yapsam nasıl olur satın almak istediğim bisikletten daha ucuza toparlıyabilir miyim

11. polat

polat Yeni Üye

Seviye:
    eğer alacağım bisiklerden daha ucuza toplarsam kask eldiven km saati de alıcam

12. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    bir bisikletin sadece kadrosu var diyorsun,gerisini toplamak.250 ytlye bu imkansız gibi gözüküyor.2.el parçalarla bile zor.Ama ümit evulation 2008 modeli çok güzel.gri-kahve bir rengi var jant cemberleri falan siyah bence ng650'den daha güzel.donanım olarak da aşağı yukarı aynılar zaten.Ben olsam 2008 modelini alırım evulation'un.resim bulursam eklerim.
    işte bahsettiğim bisiklet bence çok hoş ve eskişehir de sorduğumda peşin 240 ytl demişlerdi.

13. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:

ümit'in kalitesi hakkında hiçbir bilgim yok ancak söylediklerine katılmıyorum bence isimden falan kaybetmemeli.helal olsun,uyduruk yabancı çakması isimler koyacağına adam yazmış ümit diye.Bunu takdir etmemiz gerek!

sixtynine ve Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  14. polat

polat Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim bisiklet almaktan simdilik vazgeçtim önümüzdeki yaza biraz daha para biriktirip daha iyi bir bisiklet almayı düşünüyorum

15. allylic

allylic Üye

Seviye:
    umit alıcaksan çok araziye çıkmayacaksan bu bisikleti düşün derim aluminyum kadrosu var
    ben 5 senedir kullanıyorum hiç sorun çıkarmadı sadece bu sene dişlileri değiştirdim

16. serkank

serkank Yeni Üye

Ben de şu aralar bisiklet almayı düşünüyorum. Bu tanınmış markalardan bianchi salcano ve ümit’in bisikletlerine net üzerinden baktım. Hemen hemen aynı fiyatlardaki farklı marka bisikletleri karşılaştırdığımda bianchi bisikletler dış görünüş olarak hem daha şık duruyor hem de daha çok güven veriyor bana. Mesela Polat arkadaşımızın almayı düşündüğü ng650 marka bisikletle bianchi’nin magnum’u karşılaştırılabilir. Özellik bakımından birbirinin aynı sanırım, magnum’da ilaveten amortisör var. Bu bianchi bisikletlerin görünüş açısından sıradanlığın dışına çıktıklarını düşünüyorum. Dikkatle baktığımda bunu görüyorum, herkesin bakış açısı farklı tabi. Burada bir çentik atıp yine kendi tercihimle alakalı bir soru yönlendiriyorum sizlere… Bundan birkaç yıl önce bir bilgisayar almıştım. Bilgisayarı almamızdan haftalar önce ben, hangi markanın hangi çeşidini alacağımızı kararlaştırmıştım bile. Neyse ki o haftalardır beklediğim gün gelmiş ve biz akşamüzeri bayide bulunuyorduk. Oradaki çalışanlardan seçim konusunda tavsiye almamıza lüzum yoktu fakat daha evvel üzerinde durmadığım bir nokta, şimdi aklımı kurcalamaya başlamıştı ve karar vermek için zamanım kısıtlıydı (şimdi içinizden bazıları diyebilir ki: ne alakası var bisikletle bilgisayar’ın? Evet var ve şimdi anlayacaksınız ne alakası olduğunu) İstediğimiz ürünün stoklarda var olduğunu ve birkaç gün içersinde evimize ulaştırılabileceği söylendikten sonra son olarak bilgisayarın monitörünün flat değil de lcd olarak değiştirilebileceği söylenmişti. Üstelik bilgisayar alıyor olduğumuzdan lcd monitör normal fiyatının az biraz aşağısından verilecekti bize ama ben ablamın bana bilgisayar alıyor olmasının üzerine ilave olarak masraf çıkarmak istememiştim (yine de o seçim konusunda benim karar vermemi istedi) ve ben bir flat monitörleri düşündüm bir bana gösterilen lcd monitöre baktım, bir yandan da aklım lcd monitörü tercih edersem ekstradan ödemek zorunda kalacağımız paradaydı. O ara bizimle ilgilenen yetkili çalışan bu kararsız kalmış halim üzerine bir espri yapmıştı ama o an gülebilecek durumda değildim:cool: Pek düşünmeksizin monitörün değişmemesini istedim. (değişmesini isteseydim hatırımda kaldığı kadarıyla aylık olarak hesaplandığında 10 lira civarında ekstradan götürüsü olacaktı) Bilgisayar evimize geldikten bir süre sonra, monitörü lcd olarak tercih etmediğime pişman olmuştum (bunun başlıca sebebi monitörün arkasında taşıdığı o inanılmaz çıkıntı ve sonuçları:D ) Şimdi de bilmek istediğim jantların özel örgülü ve de tekerleklerin adrenalin’deki gibi kalınca olmasının olumlu/olumsuz yanları nelerdir? Gerçi yarın çarşıya çıkıp şöyle bir gezeceğim ama sizler bu konuda çok daha tecrübeli olabilirsiniz diye düşündüm.