Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Umit Evolation hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Erdi Buyuran tarafından paylaşıldı.

1. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar Ümit Evolutıon 26 mtb dağ bisikeltinin fiyatı performansı sağlamlıgı hakkında bilgisi olan var mı birde vites elcikten mi attırılıyor elinde resim olan koyabilri mi?

2. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    Bahsettiğin evulation'un 2008 modeli şahsen benim çok hoşuma gidiyor.Fiyatı da ~250 ytl civarı.
    Ben bu fiyata bu bisikleti tavsiye ediyorum;)Ayrıca vites dediğin gibi elcekten çevirmeli.
    (Resim forum rengine uyarlanarak tarafımdan yapılmıştır)

celil.mayaoglu ve Erdi Buyuran bunu beğendi.
  3. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    yorumun için teşekkür ederim güzel bisiklet ng 650 ve bu bisikelt arasında kaldım

4. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    sen hangisini tavsiye edersin bütçem kısıtl ıtaksitli almayı düşünüyorum

5. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    ağırlığı konusunda bilgin var mı?

6. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    ikisi arasında önemli bir fark yok.kullanmadım ama duyduklarıma göre ng650 daha tercih edilesi bir model.birçok yerde de taksitli satılmakta.bende onu almayı düşünüyordum ama birkaç ay bekleyip,daha iyi birşey almaya karar verdim.

Erdi Buyuran bunu beğendi.
  7. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    benim daha fazla bekleyecek sabrım kalmadı:)

8. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    Karar verdin mi?Hangisinde gönlün?

9. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    unkapanında bisikeltçiler çarşısında ng 650 sordum 25o ytl ve 5 taktitli yakından inceledim çok kaliteli ve hoş görünüyor siyah ve mavi renk seçenekleri var siyahını alıcam inşallah

fiyatıda kalitesine göre iyi bence

10. alternat

alternat Üye

Seviye:
    Aman Dikkat et orda farkli esnaflarda var Umit Almaya gidersin Kafani karistirip baska dandik birsey satarlar dikkatli ol

11. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yukardaki yorumu yazan arkadaşın dediği doğru, orda beyne giriyolar resmen bakteriyofaj virüsü gibi, sakın ümit,crowhilltop, pierreluci collina gibi abuk markalar alma. Orda hep öyle markalar var.

Alüminyum diye çelik satıyolar kalas kalas bisiklete alüminyummuş gibi çok para verdirirler. Yani oraya gitmeden önce hangi bisikleti almaya karar verdiysen o bisikleti al kesinlikle, sabit fikirli davranıcaksın yani, orda fikrin değişirse hemen alma derim, araştır buradan öyle al.

Ben öyle çok gördüm bianchi ya da ümit satıp da durduran oluyo zorla nerdeyse, yetmezmiş gibi de kötülerler neymiş o bisiklet de öyle, yok gel benden al sana zil veririm bedavaya gibi insanı aptal yerine koyan ucuz esnaf ağzı lafları yaygın.Böyleleri müşteriyi rahatsız da ediyor.Orada benim bisikletimi 350ye satıyolardı, muhteşem bir iniş var bisiklet fiyatlarında.

12. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    :) yok dikkatli olurum sağol ng 650 inceledim siyah gri çok güzel hoşuma gitti fiyatıda uygun 250 ytl 5 taksit

13. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    sizce bu fiyata ng 650 nasıl bir bisiklet iyi mi kaç yıl sorunsuz gider?

14. celil.mayaoglu

Seviye:
    nasıl baktığına bağlı valla hangi bisikleti alırsan al aynı yani :)

balkonda açıkta bırakırsan her bisiklet gibi çürür, kömürlükte tutarsa çalınma riskin var. Balkonda tutacaksan üstünü örtmelisin mutlaka çok iyi. Galoş veya battaniye falan geçirirsen iyi korunabilir belki.En iyisi boş bir yer bulup kapalı yerde tutmak.

öncelikle bakımına bağlı, sonrasına gelince valla ben de alalı 3 ay oldu ama tertemiz ve pırıl pırıl hala lastikler hariç :) sürekli siliyorum, bakıma götürüyorum.Bakım derken yani gözünde büyütme bakıyo tamirci de yani öylesine :D

Yüksek kaldırımlardan atlayıp zıplamıyorum, %100 asfalt yollar zaten kullanım alanım. Bir sorun yok yani.

omurkadir bunu beğendi.
  15. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    Celil hocam yine çok açıklayıcı bir cevap yazmış.Daha fazla söze gerek yok. :in:

Erdi Buyuran ve celil.mayaoglu bunu beğendi.
  16. alternat

alternat Üye

Seviye:
    Elanor Dikkat ettiğim kadarıyla epey bir zamandır kafan karışık ev devamlı farklı modeller arasında kafan iyice karışıyor bence modeleri en azaltabildiğin kadar azalt sonra birine kadar ver çünkü bu şekilde farklı oluyor ve yien dediğim gibi çok dikkatli ol bisiklet alayım derken demir yığını alma

17. celil.mayaoglu

Seviye:
    BU 2 bisikletin ayrıca amortisörleri aynı, ZOOM marka. Zoom yılların markası.

Yani seçimin kadro seçimine kalıyor eğer salcano ng650 veya ümit evolution arasında kaldıysan. Amortisörler aynı, ikisi de tourney vitesli. Frenleri belki farklıdır. Kadrodaki deseni mi artık seçersiniz, bisikletler içinde hafif olanı mı seçersiniz, hatta kadro boyları içinde size daha uygun olan mı, her türlü modifiyeye daha da elverişli olanı mı, fiyatı uygun olanı mı, ödeme kolaylığı daha fazla olanı mı, .... diye saymakla bitmez bu sorular sorduracak faktörler.

Ümit daha pahalıydı zamanında, benim için ikisi de aynı. Superior hoşuma gidiyor ümitin, tam bana göre bir yol bisikleti olduğunu düşünüyorum. Ama ümitin kadro boyları hakkında bilgim olmadığından alamamıştım.Hatta mail de atmıştım geri dönülmedi, salcano satan sarıcım anında ertesi gün cevap atarak ilgilenmişti. En azından salcano ng 650 1.75-1.80 arası boydaki kişiler için. Öncelikle hissedeceğim konforu önemliydi benim için. Kadro boyu size küçük veya büyük gelirse facia olur o bisiklet, 1-2 ay sonra satarsınız.

18. Erdi Buyuran

Erdi Buyuran Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş