Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ümit---Everest&Python Çift Amortisör 26 mtb 185 ytl Vs Salcano attack yada Nova ???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Samet Tıkız tarafından paylaşıldı.

1. Samet Tıkız

Samet Tıkız Yeni Üye

Aranıza yeni katılıyorum herkese ii forumlar ben çift amortisörlü bisiklet alıcam ancak bütçem kısıtlı Ümit mi yoksa Salcanomu arada 100 ytl fark var karar veremedim ilerde nasıl bir sonuç olur ümit alsam alsam o kaç senede salcanoyla arasındaki farkı kapatır aktarıcılar hiç duymadıgım bir marka sizinde fikrinizi almak istiyorum amortisorlerin esnemesi onemli deil ben esnesin istiyorum şehir içinde kullanıcam okula gidiyorum 6 km sizce beni cok yorarmı amortisor pekte amortisörlü kullanmadım onun için bilmiyorum butcem en fazla 280 ytl başka bisiklet tavsiyelerinizide bekliyorum benim tam olarak istedigim ozellik konfor.. cukurlarda sarsılmamasını istiyorum yorulup yorulmamam umrumda değil uzun yol yapmıyorum zaten bisikletin ömrü ne kadar gider yazarsanız cok memnun olurum

2. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhabalar,almayı aklınızdandan bile geçirmeyin bunları çift amortisörlüler aşırı yorucu ve çok çok ağırdırlar,280 liraya 2.el alüminyum kadrolu bir bisiklet bulabilirsin.Bütçeni biraz daha artırabilirsen www.salcano.com/productDetail.aspx?pId=34 bu tarzda birşeyler al derim.

3. Samet Tıkız

Samet Tıkız Yeni Üye

öncelikle değerlendirmeniz için tşkler ancak benim istegim konforu guzel olsun yaylansın yorulup yorulmam onemli değil amortisorleri cabuk bozulurmu aktarıcıların omru ne kadar olur birde bunun hakkında yorum yaparsanız cok memnun olurum

4. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kullanılan malzemelerin markalarını daha önce hiç duymadım,bende de eskiden bu tür bir bisikletten vardı çalındığı için sevinmiştim bile,eğer sorunlu bir bisiklete sahip olmak istiyorsanız mükemmeller bu konuda onu diyebilirim sadece :)
    Aluminyum kadrolu önden amortisörlü bir bisiklet bunlardan çok daha konforludur ama seçim sizin tabi ki,hayırlı olsun şimdiden.

5. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kardesin warsa al iki ay sonra sewindirirsin kuzeninde olabilirr :)

6. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben 2004'te Ümit Bisikletin Corvette modelini almıştım.Senin koyduğun resimdeki Everest&Phyton'la aynı bisiklet.5 senedir kullanıyorum.Ağırlığı 17 Kg.Amortisörleri fazla yaylanmıyor.Bazı arkadaşların dediği gibi aşırı yorucu ve çok çok ağır değil.Bu süren kişiye göre değişir.Okula gidicem demişsin.Her gün kullanırsan zaten kondisyonun olur ve yorulma gibi bi sorun kalmaz.Ben haftada 2 gün ortalama 26 km/h hızla 30km sürüyorum ve yorgunluk falan hissetmiyorum sadece kendimi güzel bi antrenman yapmış gibi dinç ve huzurlu hissediyorum.Sen 6km kullanıcam demişsin yorgunluk açısından hiç birşey olmaz merak etme.
    Aslında bisikletin fiyatı herşeyi anlatıyor.Üzerindeki komponentler vasat,vitesleri tutarsız,belli zaman aralıklarında ayar yapman gerekiyor.5 senede bana sorun çıkaran tek yanı vitesleri oldu oda o kadar abartılcak bişey değil.Sonuçta 185 liralık bisiklet.Alırken bunları kabul etmiş oluyorsun.

280 Lira bütçen var.2 el kaliteli bir MTB bulursan al ama bulamazsan Ümit Bisikleti al.

7. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    profosyenol olarak kullanmayacaksanız yarış vb.. maddi durumda göz önune bulundurulursa bence alın hayırlı olsun

8. Hasan Topcan

Hasan Topcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    çift amortisörlü degilde tek amortisörlü seçim yaparsanız daha güzel olur derim ama bunların arasında salcano diğerlerinden daha iyi şimdiden hayırlı olsun...