Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ümit bmx parcaları vs.

Konu, 'BMX' kısmında Berk Çakmak tarafından paylaşıldı.

1. Berk Çakmak

Berk Çakmak Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar.Bende umit bmx var aldım oyle takılıyorum ogrenmeye calısıyorum. ama forumda gorduklerım hep mıracco gt filan. onlar hakkında bılgıler var. bende de umıt var. Neyse soruma geleyım. Bu umit de ilk olarak hangi degisiklikleri yapmalıyım? Bir arkadas fren kollarını degıstır dedi. bir de size sorayım dedim. Street dusunuyorum. Bir de arka frenı sokeyım mı ? ve gyro sistemi kalıteli midir ? fiyat aralıgı cok yuksek degıl yapabılecegım degısıklıkler 100 tl civarı olur.

Ayrica bmx camur oldu tozlandi biraz. yikarken neylere dikkat etmeliyim?

Tesekkurler. :) Antalya'lı bmxcilere selam..

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    -ilk önce eğer sökecekseniz arka fren yerine ön freni sökün,
    -street yapacaksanız gyroya hiç gerek yok bence, gyroyu sökün uzun fren kablosu kullanın,
    -fren kolları plastik felansa tektro alu fren kollarını öneririm,

o bisiklete çok fazla masraf yapmanız mantıksız olur, eğer bmx sürmeye devam edecekseniz ileride daha iyi bmx almak için saklayın paranızı.

3. Berk Çakmak

Berk Çakmak Üye

Seviye:
    bu fren kollarını degistirmeyi cok iyi islev goremediklerinden dolayı. freni sıkıyorum yanı sadece yavaslatıyor. Hani o videolarda izledigim tarz istiyorum da o da umit ile zor gibi :)

4. MaHMutALtunel

MaHMutALtunel Üye

Seviye:
    Umitte Değiştirmen gereken ilk Parça fren kolları 1 haftalık umit bmxde fren kollarındaki ayar yerinin yalama olduqunu gördm .. sonra göbekler dandik onları değiştirebilirsin istersen jant çemberlerini değiştir ..

Berk Çakmak bunu beğendi.
  5. Berk Çakmak

Berk Çakmak Üye

Seviye:
    Daha 1-2 yıla anca yenı bmx alabılırım o yuzden parca degıstırmeyı dusunuyorum. Lastıkler onemlı mıdır? ıc lastık dıs lastık felan degistirdim onları ıc lastıgı 5 tl ye almıstım :D
    fren kolları,gobek baska ne onerirsiniz?

6. EmirhanKarasu

EmirhanKarasu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gidon bence önemli bi unsur, gidonuda değiştirebilirsin ümitin gidonu pek işlevsel değil bence.

7. UmutÇetin

UmutÇetin Yeni Üye

Seviye:
    bnce ilk olarak almak yerine gyroyu çıkar gürkanın dediği gibi uzun fren kablosu kullan pegleri kullanmıyosan onları çıkar gidonu deiştir deiştire bilirsen göbeği değiştir çünkü çok kötü :D

8. eray göğüş

eray göğüş Yeni Üye

Seviye:
    Şimdi Ümit Bende Berk'ten Ben Satın Aldım . Zaten Fren Diye Birşey Yok Fren İlk Önce Ötüyo Sonra Yavaşlıyo :D Bide Pedal Kırıldı Onu Kaynattırdım Ama Sağlam Olucağını Sanmıyorum Orjinali Kırıldıktan Sonra Bu Dayanmaz Gibime Geldiyo. Berk'in Dediği Gibi Frenleri Değiştirmek Şart. Son Bişey Daha Flat Yapmak İçin Ayrı Bi Parça Fln Gerekiyomu Ben Bi Denedimde Kadro Tam Dönmüyo Tersine :)

9. Orhan Yıldırım

Orhan Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    2010 Ümiteri denedim ben Halısın cokk ağır bi alet :D 1 kaç tavsiye ;
    - Frenleri sokeceksen arkayı değil önü sök derim frensiz ne kadar iyi kullanıyorsan diğerlerinden öndesindir :)
    - Fren sorunun var tutmuyor galiba Benimkide U fren sorun cekiyorum biraz önerim şu ; bu işe devam ediceksen arka freni sök ve Kontra [Pedaldan Fren] yap bence...
    -Arka lastiğini Crazy bob yapabilirsin :) 35 tl (Taşa topraga faza gelmez)

En fazla 50 tl tutar bunlar :D Yararlı olmuşsa ne mutlu bize!

10. eray göğüş

eray göğüş Yeni Üye

Seviye:
    Kontra Pedal Nasıl Yaptırıcaz? Daha Acemiyim Dediklerini Yaptıktan Sonra Flat Kolay Yapabiliceksem 50tl Beni Zorlıyacağını Sanmıyorum

11. Orhan Yıldırım

Orhan Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende yardım etmek isterdim :D ama yeniyim 3 ay olmadı daha ama bence forumda konu açarak araştırabilirsin

12. apo-dig

apo-dig Yeni Üye

Seviye:
    gidonunu hemen degiştir alışmadan sonra ztn s govdeyi kırarsın eger street yapıcaksan onu degiştirirsin sonra bozulanları sırayla okdr kotu bir bmx degil bnce