Ümit 2638 Reflex 26 Jant 21 Vites Dağ Bisikleti

Tepki
23
Merhaba arkadaşlar.

Bu bisikleti havale indirimli 265TL'ye kadar buldum gayet güvenli bir alışveriş sitesinde. Sizce uygun mudur? Alınabilir mi? Sabah 10 dk, akşam 10dk evden işe işten eve gelip gitmek için kullanacağım bisikleti. Şehirler arası yolculuğum da yok, haftasonları zevkimde olmayacak sadece ulaşım amaçlı düşünüyorum :) sizce uygun mudur, alınır mı??

http://www.ereyon.com.tr/ProductImages/655963/B2638.jpg

Birde bisikletçilerin bu ürünleri ne kadara kurduğunu bilen var mı acaba??

Teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: Yunus YILMAZ
Scudo

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Bu bisikletler ağır,ama 10dk kullanıcam diyorsanız fazla fiyat vermenizede gerek yok diye düşünüyorum..
DİPNOT:Bisiklet bağımlılık yapar..

Tepki
23
Evet kullanacağım hepsi bu, en azından şimdilik. Bisiklet merakım var. Yoksa motor alıp çok daha rahat gidip gelmek en mantıklısı. Ama bisikletin kalkıp iyisini alırsak, rahatlığının farkına varamayabilirim. Yavaştan başlayayım diyorum sanki daha mantıklı :)

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
@Hüseyin Vuruşkan

Merakınız varsa bu bisikletlede hevesinizin kursağında kalmasınıda istemem.. Sedonalara bir göz gezdirin derim.. (link) başlangıç için iyi bisikletler var daha sonradanda parça değişimi yapılabilir.. saygılar :rolleyes:

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Evet sedona ve salcano nun bazı modellerini incelemenizi tavsiye ederim.Bir şey sormak istiyorum işe gidiş geliş yolunuz çok bozuk tümsek bir yolmu ki çift amortisörlü bisiklet tercih etmişsiniz.Size kitlenebilir ön amortisörlü bisikletleri ttercih ederim.Eğer yavaştan başlayayın seneye parça değiştiririm derseniz sedona borla fiyatı 600 lira ama gelecek seneye parçalarını değiştirebilrsiniz.2. önerim bisikleti 10 dk sürüşte çok zorlamayacağını var sayarak salcano ng650 fiyatı 350 tl.Fakat bu bisikleti aldığınızda ve geliştirmek istediğinizde parça değişimi yerine bisikleti değiştirmeye gitmeniz gerekebilir.Tolga arkadaşımın dediği gibi bisiklet bağımlılık yapar.Ufak ufak başlayacaksanız başlangıç seviye bisiklet için yine 500 tl gibi bir miktarı gözden çıkarmanız lazım

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çift amortisörlü almaya gerek yok fazladan ağırlıktan başka birşey değil. Bir de pedal bastıkça yaylanır durur.

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Çift amörtisörsüz modellerine bakın. Bu bisiklet sizi yorar.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Mümkünse tek amortisörlü hatta engebeli degilse amortisörsüz bile bakmanız size daha uygun olur.Vermişken tam vereyim furyasına tutulursanız işin ucu yok.Bir yerden baslamanız lazım baslangıc icin madem sadece 10 dk kullanıcaksınız cok birsey dökmeye gerek yok.Ama derseniz ki bos buldugum anım gezmek olsun spor olsun birşey yapıcam derseniz az cok buradaki seslere kulak verin.Çoğunluk genelde dogruyu söyler :)

hüseyin özbakır

Aktif Üye
Tepki
67
Oooo arkadada varmış diyip bu bisikletlere sarılmayın arkadaşlar bakın yokuş çıkmak hızlanmak ölüm olur sizin için :)

Tepki
3
Kesinlikle uzak dur derim kendimden biliyorum.. 10 dk 10 dk derken :)
Tek amortisörlü tavsiyemdir. Çift cazip gelir ama bi işe yaramaz komforu dışında dicem ama götürüsünün yanında getirisi görünmüyor göze :)

Tepki
23
arkadaşlar zaman ayırıp üşenmeden yorum yaptığınız için çok teşekkür ediyorum öncelikle. dürüst olmak gerekirse bu bisikleti tercih etmemdeki en büyük sebep aslında ucuz olmasıydı. dediğim gibi fazla kullanmayacağım ama madem almışken iyisi olsun diyorsunuz, salcano ng650 modeline baktım sanırım bunada bütçem yetiyor.

http://www.akildakal.com/images_buyuk/f62/Salcano-NG-650-DiSK-Dag-Bisiklet_62_1.jpg

TİP : 26" MTB
VİTES : SHIMANO ST-EF40/ TX35 21 VİTES
KADRO : 6061 ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : AMORTİSÖRLÜ ZOOM MAŞA
FREN : ZOOM DB280 MEKANİK DİSK FREN
GİDON BOĞAZI : ZOOM AHEAD GİDON BOĞAZI
RUBLE : SHIMANO MF-TZ21
TEKERLEK : SALCANO X-PROD 9X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ
LASTİK : SALCANO DAILY COMFORT XCM 26x1,95 LASTİK

390 TL + ücretsiz kurulum.

Bu alınabilir mi peki? Almamı önerir misiniz?? Birde sanırım mekanik disk pek önerilmiyor. Bunu hidrolik sistemli şekilde alsam arada çok büyük uçurum olur mu? Bu bisiklette hoşuma gitti.. Değerli yorumlarınıza göre seçim yapacağım.

Tepki
3
Bu bi öncekine göre daha doğru bir karar olmuş ancak Mekanik disk fren V frene göre getiris götürüsü hesaplandıktan sonra sadece ağırlık yapıyor bence :)

Ya hidrolik disk alın ya da normal V fren..
Ama bütçenize göre tavsiyem sağlam kadrolu bir V frenli bisiklet.. Bu fiyatlara bulabilirsiniz..

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Diğer bisikletleri alacağınıza bunu almanız tabiki daha mantıklı, mekanik disk frene hiç gerek yok, sabah akşam 10 dk lık kullanım için de hidrolik disk fren fazla lüks, bunun v frenlisi fazlasıyla işinizi görecektir. Bütçenizi de daha fazla aşmak istemiyorsanız günlük 20 dk kullanım için size hayli hayli yeter.
Ama şunu da unutmamak lazım, bisiklet bağımlılık yapar :)

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Hüseyin Vuruşkan

O ümit'i alacagınıza bunun v-frenlisini almanız hepsinden daha mantıklı olur.

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Bunun V frenlisi sizin için çok geçerli olacaktır...
Bende arkadaşlara katılıyorum.

(link)

Tepki
23
zaman ayırıp yorum yaptığınız için tşk ederim :)

son kararımı bu sayfanın en üstünde bulunan salcano ng650 olarak aldım. o şekilde mekanik disk frenli alacağım. kesinlikle yanlış anlaşılmasın sadece kendi fikrim, ben böyle profesyonel görünen bisikletlere nedendir bilmem V freni yakıştıramıyorum. benim gözüme uygun gelmiyor. dediğim gibi ben gündelik kullanacağım için öyle 1-2-3 kiloyu sorun etmiyorum. dağdan bayırdan inen veya uzun şehir turlarına çıkan arkadaşlar tabiki çok fazla detayı göz önünde bulundurmaktalar. fakat ben henüz bu kadar bağımlısı değilim :p bisikleti aynen resimde görüldüğü üzere sipariş veriyorum. inşallah hayırlısı olsun. bisikletim gelir gelmez de resimlerini paylaşırım inşallah. mekanik disk freni seçme sebebim de hidroliğe göre daha masrafsız ve nazsız oluşudur :) hidrolik kullanan bazı arkadaşların bakım problemi yaşadıklarını okuyorum araştırmalarımda. mekanik ona oranla biraz daha iyi görünüyor, benim kullanım alanıma bakılırsa. tekrar teşekkürler, sevgiler...

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bisiklet bağımlılık yapar, bir bakmışsın sonsuz derecede tutkunu oluvermişsin ;), o yüzden en kötü ihtimalle giriş seviyesi profesyonel kadrolu Bisikletleri tavsiye ederim, Sedona Borla, Kron xc500 .. :) Bunu alma Bisiklet diye insanlara yutturuyorlar. Çelik yığını maalesef..

Tepki
23
ismail ve harun kardeşlerim, bu sayfanın en üstündeki salcano ng650 karar kıldım onu alacağım inşallah :)

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Harun Sayı
Kadrosu alüminyum ancak diger bisikletlere özellikle söylediginiz bisikletlere oranla max 1-2 kilo agırdır ve 5-10 dk kullanımlar icin sıkıntı olusturmaz muhtemelen.Yani arkadas icin sorun cıkarmaz secimi hayırlı olsun simdiden mekanik disk fren istemiş kendi secimi biz yinede uyardık :)

Yalnız dediginize tamamen katılıyorum.Başta ng 650 alacaktım bende.Ancak arastırdıkca icine giriyorsun ya hic almıcaksın ya ilk karar verdigin ya da adam gibi arastırıp en hosuna gideni :) benimkisi 3. secenek oldu sanırım. Bu arada bi bisiklet aldım ancak aksilik kadrosu uymadı geri gönderdim güzelde bir bisikletti amoeba hussar'ı dısarda sordum 740 lira fiyat verdiler ben temizini 400'e aldım.Şimdi ya kron xc 500 ya da borla alacagım.Kron xc 500 icin pek indirim yapmıyorlar nakit alamıcam yinede nakite bile 600 lira (24 viteslisi) zar zor indirdi Haşim İşcan gecitinde sordugum kron satıcısı.Borlayı 6 taksitle performans bisikletten almayı planlıyorum kargosu da bedava zaten büyük bir deger benim icin.Acıkcası gönlüm kron xc 500 de kalmadı degil ancak borla da güzel bir bisiklet 24 vitese belki sonradan dönerim.Forum sayesinde 2-3 haftada zaten bütün tecrübeler yerlesti herkese cok tesekkürler ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Vuruşkan