Umit 2619 CRUISER 26 Jant Dağ Bisikleti? Salcano Nova D Dağ Bisikleti?

Tepki
0
Merhaba.
Bu iki bisikletten hangisi sizce daha iyi?
*Umit 2619 CRUISER 26 Jant Dağ Bisikleti
(link)

*Salcano Nova D Dağ Bisikleti
(link)

Scudo

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
ağır arazide kullanmayacaksanız çift amortisörlü bisiklet almayın.
zaten bu 2 model de ağır araziye pek dayanamaz dağılır :)
salcano ng650 ya da bianchi speed modellerine bakabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Hasan Bildik

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
@Koray ŞENGÜL

Bu iki bisikletten bana sorarsan ikiside iyi değil. Kullanım alanın asfalt arazi karışık olacaksa önden tek amortisörlü modellere bakmalısın direk. Daha sonra beğendiğin ve alabileceğin modelleri tekrar sormalısın forumda.

Tepki
0
Evet haklısınız arkadaşlar.
İşte tek amortisörlü ve disk frenli son kararım bu bisiklettir, fikirlerinizi bekliyorum.
(link)

Tepki
30
bence çift amortisorlü bisikletleri tercih etmeyin bunlar ağır ve arka süspansiyonu yumuşak olduğundan kullanırken fazla esneme yapar sizi yorar.bu son bisikletinizde karak kılmışsınız o bisklette mekanik fren yerine v fren versiyonunu tercih ederseniz hem daha ucuz hem frenlemesi daha ii olur diye düşünüyorum.

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
@Koray ŞENGÜL

disk fren gözüne hoş geliyor anlıyorum ama performans açısından bu bisiklet üstündeki mekanik frenler yetersiz kalır.. bu modelin V sini alırsan hem daha az para verirsin, hem daha hafif olur, hem de daha performanslı

• Beğen
Tepkiler: Taner Erinmez

Taner Erinmez

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Sedona
@Koray ŞENGÜL

Başar'a katılıyorum. V fren ve ya Hidrolik disk fren tercih edin. Yağmurlu, bol çamurlu alanda kullanım olmayacaksa V fren işinizi rahat görecektir. Mekanik diskler sağlıklı değil kullanıcı yorumlarına göre.

Bu modeli beğendiyseniz V frenlisini alın. Hem daha ucuz, hem daha hafif hemde sağlam olur.

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
(link)

Yani en azından evet bu. Diğer iki bisiklet kesinlikle çok kötü. Asla tafsiye etmem.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende de ümit fujıyama 2618 bisiklet var 3 tane amortisörü var ama ne işe yaradığını bende çözemedim