Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Umarım bir daha başıma gelmez.

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında teksan kanat tarafından paylaşıldı.

1. teksan kanat

teksan kanat Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bugün Bisiklet ile gezerken önümdeki araç sağa manevra yaptı onun önünde duran stopları çalışmayan şahin (şoförün kulakları çınlasın) sebepsiz yere yolun ortasında durmuş ben bunu farkedemedim ve yaklaşık 40km hızla gittiğim yolda şahine arkadan çarptım ve işin ilginç tarafı ben yerde sürünürken şahin yoluna devam etti benim çarptığımı bile fark etmedi. 30 metre gittikten sonra durdu artık ne kullandıysa.... anladım ki iyi frenler şart:) umarım başıma bir daha gelmez.. duran arabaya çarptık iyimi :)

2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Gemiş olsun.Şehiriçinde kullanırken 4 kat daha dikkatli olmalı.Millet öyle sarsak araç kullanıyor o kadar dikkatsiz ki anlatamam.Gözünüzü dört açın

3. Samet K.

Samet K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    On yargili olmayi sevmiyorum ama su motor kullanan genc arkadas gruplari ve sahinciler tehlikeli suruyor uzak durmak lazim. Gecmis olsn bu arada...

Enis Arslan bunu beğendi.
  4. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Büyük geçmiş olsun. 40 km az değil, ön tekerin yamulmuştur kesin. Bu hızda freni kökleseydin bu sefer takla atabilirdin.

5. Antares

Antares Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Geçmiş olsun :)
    Benzer bir olay bizim başımıza geldi köprü trafiğinde ilerlerken arkadan çarpma hissettik dikiz aynasından baktık arkada araç yok.. ancak biraz ilerleyince dikiz aynasında görülüyor, yerde yatan bir moto kurye vardı hafiften çarpmış dengesini kaybedip yan yatmış :) neyse ki bir şey olmamıştı.

6. teksan kanat

teksan kanat Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yıldızım dönemedi bir türlü dünde otobüs kaldırıma sıkıştırdı :S

7. serdar my

serdar my Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence siz biraz daha sakin yerlerde sürüş yapın :rolleyes:

Caner O. bunu beğendi.
  8. Caner O.

Caner O. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Geçmiş olsun dostum, inşaallah tekrarlanmaz. Ancak kazanın oluş şeklini eğer doğru anladıysam hızınla takip mesafen hatalı, kendine fren yapacak alan bırakmamışsın. Trafikte bisiklet sürmek gerçekten çok zor, biçimsiz kaldırımlar, olmayan emniyet şeritleri, varolan şeritlerin darlığı ve en önemlisi dikkatsiz sürücüler gibi araçlar için bile tehlike yaratan çok fazla etken var, haliyle biz bisikletliler diğer araçlara göre çok fazla risk altındayız. Bu riski en aza indirmenin yolu ise yüksek dikkat ve yüksek güvenlik. Ancak şu da var, hem bisiklet hem de otomobil kullanıcısı olarak trafikte bazı motor ve bisiklet sürücülerinin de fazlasıyla dikkatsiz olduğunu görüyorum. Güvenlik yalnızca kask takmakla olmuyor, diğer araçlar tarafından görülebilir olmak da en az kask takmak kadar önemli. Araç kullanırken motor ve bisikletlere ekstra dikkat ediyorum, geçiş üstünlüğüm varken bile, trafiği tehlikeye sokmayacak bir pozisyondaysam onlara öncelik veriyorum ancak yalnızca görebildiklerime. Allah'a şükür şu ana kadar ne bisikletle ne de otomobille bir kazaya karışmadım. İnşaallah da karışmam. Ama araçlar arasından slalom yapan hızlı bir motorsikleti farketmek kolay değil, aynada göremeyeceğiniz, kör noktada sizi takip eden bir bisikleti de öyle. O yüzden gündüz de olsa aydınlatmaları kullanmakta fayda var. Araçların kör noktalarında bile olsak kullandığımız bir ışık, (özellikle flash modundayken) yansıyarak kendini belli edecektir. Ani durumlarda başka bir tarafa kaçmamız gerekebilir, böyle anlarda gidonda bulunan bir ayna bize milisaniyelerle de olsa zaman kazandıracak ve başka bir kazaya sebep olmanın önüne geçecektir. Bir de bisiklet sürmeye başlayan herkesin -eğer trafik bilgisi yoksa- ehliyet kursuna gider gibi oturup trafik kurallarını öğrenmesi taraftarıyım. Sonuçta ufak detaylar, hayat kurtarabilir. Tekrar geçmiş olsun.

Not: Yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemem, bahsettiğim örnekler ve eksiklikler bahsi geçen kaza ile alakalı değildir. Teksan dostumuzun başına gelen kazayı okuyan yeni bisikletçi kardeşlerimize ufak tavsiyeler niteliğindedir.

pacman bunu beğendi.
  9. teksan kanat

teksan kanat Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    cidden hızlıydım.. frenlerime güvendim fakat güvenmemem gerekirmiş:) kulağıma küpe oldu .. not defterime ekleme (araç varsa hız yapma :) )

Haluk Eke bunu beğendi.
  10. mete semiz

mete semiz Üye

Adı:
    Mete Semiz
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

11. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir ihtimal spd pedal varsa bisikleti havalandırıp şahinin üzerinden geçmeyi deneyebilirdiniz :D
    Fren sıksan takla atıcan, sıkmasan jantı yamultucan, ya herru ya merru oldu olacak biraz atraksiyon olurdu dediğimi yapmaya kalkışsaydınız :D

12. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Özelliklede Motorluların bisikletci görünce yanında bagırta bagırta gaza basması inanılmaz bir cahillik...Ayagına bisiklet versen acaba o sekılde atar yapıp 1 Km gidebilir miydi. bisikletlileri yok sayabılır miydi..Denemek lazım

Antares bunu beğendi.
  13. Tolga Çavuşlar

Tolga Çavuşlar Yeni Üye

Seviye:
    Yine de bir daha yapmazsın, geçmiş olsun. Burası Türkiye, ilginçlikler ülkesi :)